Peklo / Hlavní zprávy / Eliáš odstraněn z listiny zraněných, Urbom na waivers

Eliáš odstraněn z listiny zraněných, Urbom na waivers

Alexander Urbom byl umístěn na listinu waivers proto, aby byl k dispozici Patrik Eliáš.

Když nebude 22letý Urbom vyžádán z listiny waivers jiným týmem, přesune se na farmu do Albany.

Manažer Lou Lamoriello uznal, že to nebylo lehké rozhodnutí, ale řekl, že “nikdy není lehkým rozhodnutím umístit někoho na listinu waivers.”

V kempu byl společně s dalšími mladými obránci – Ericem Gelinasem, Jonem Merrillem a Damonem Seversonem – poměrně solidní. Výkony podávali všichni dobré, ale ani jeden se momentálně neprosadil do kádru. Gelinas s Merrillem byli odesláni na farmu a jelikož nehráli potřebný počet zápasů v NHL, nemuseli přes waivers. Severson se vrátil do juniorů (Kelowna – WHL) a Urbom je tedy nyní na listině waivers.

“Máme spoustu dobrých mladých obránců,” raduje se Lamoriello. “Měli jsme čtyři z nich v kempu a všichni zahráli dobře.”

Lamoriello nechtěl mluvit o tom, jestli se pokusil udělat nějaký trejd před tím, než byl Urbom poslán na listinu waivers. Získal více času tím, že měl Patrika Eliáše na listině zraněných, odkud byl tedy dnes český útočník vyškrtnut. Takže bude k dispozici pro čtvrteční utkání.

Manažer Devils taktéž potvrdil, že pro něj není příliš příjemnou situací, když je na farmě hráč s jednocestným kontraktem. Proto se rozhodoval mezi Urbomem, Giontou a Larssonem, kteří právě mají dvoucestné smlouvy. Larsson by ale měl v sezoně dostávat hodně prostoru v prvních dvou obranných párech, takže nakonec rozhodnutí bylo mezi Urbomem a Giontou. Nakonec to tedy padlo na švédského obránce.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?