Peklo / Preview / Dnes to vypukne! První zápas Devils v nové sezoně!

Dnes to vypukne! První zápas Devils v nové sezoně!

3.10. 2013 to je den, který jsme již dlouhé týdny a měsíce vyhlíželi. A dnes jsme se dočkali. Naši Ďáblové v noci zahajují novou sezonu proti těžkému soupeři – Tučňákům z Pittsburghu.

Tento zápas bude zajímavý hned v několika ohledech. Tak především se jedná o první zápas nové sezony a bude velmi důležité, jak Devils chytí začátek, který bude velmi náročný především proto, že z prvních 11-ti zápasů odehrají Ďáblové hned 8 na kluzištích soupeřů.  Další zajímavostí budou debuty několika hráčů, kteří budou poprvé hájit barvy Devils v ostrém zápase. Budou to Damien Brunner, Ryan Clowe, Michael Ryder a především Jaromír Jágr. Nejen že začíná v novém týmu a bude to pro něj opravdu vůbec první zápas za Devils, ale bude to první zápas za Devils v městě, kde začal kariéru v NHL a zažil zde léta největších úspěchů. To si ostatně i sám Jágr pamatuje a sám jsem zvědav, jak na něj budou fanoušci Penguins reagovat.

Je to místo, kde jsem si udělal jméno. Tady jsem hrál asi můj nejlepší hokej. Bez pochyby na mě budou bučet, ale to je OK, zvykl jsem si na to.

První ostrý start to bude také pro brankáře Coryho Schneidera, který dnes začne v bráně novou sezonu a Marty mu bude krýt záda.

Co se týče našeho soupeře, Pittsburghu Penguins, a jeho přípravy, tak ta se jim poměrně vydařila. Z celkových 6-ti přípravných zápasů dokázali 3 vyhrát a to hned 2x proti vítězi Stanlay Cupu – Chicagu. Pens zvolili zajímavou přípravu, kdy odehráli 6 zápasů pouze proti třem soupeřům, tedy 2x proti Chicagu (v obou zvítězili), poté 2x proti Detroitu (výhra 5-1 a prohra 4-1) no a pak trochu překvapení – 2 zápasy proti novému diviznímu sokovi Blue Jackets – oba prohráli (4-5 v prodloužení a 3-5). To je už ale věcí minulou a do dnešního zápasu půjdou oba týmy s nasazením ještě o level vyšším, než v přípravě.

Takže k sestavě – jak již bylo předesláno, branku bude hájit Cory Schneider, Marty bude krýt záda. Do zápasu se nezapojí Rosťa Olesz, Mattias Tedenby ani Jacob Josefson. Před chvílí byl také stažen z waiver listu mladý obránce Alex Urbom.

Ryane Clowe – Patrik Elias – Damien Brunner

Adam Henrqiue – Travis Zajac – Jaromir Jagr

Dainius Zubrus – Andrei Loktionov – Michael Ryder

Ryan Carter – Stephen Gionta – Steve Bernier

——–

Bryce Salvador – Marek Zidlicky

Andy Greene – Adam Larsson

Anton Volchenkov – Peter Harrold

——–

Cory Schneider (Marty Brodeur)

STREAM BUDE ZAJIŠTĚN!

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?