Peklo / Hlavní zprávy / Devils míří do Edmontonu, kde zahájí kanadský trip

Devils míří do Edmontonu, kde zahájí kanadský trip

Ďábly čeká pět zápasů v Kanadě, začíná se v Edmontonu.

Včera Devils netrénovali. Dostali volno a odpoledne odletěli do Edmontonu, kde zahájí pětizápasový trip po Kanadě. V neděli zde budou trénovat.

V pondělí (v noci z pondělí na úterý od 3:30 našeho času) se zde utkají s místními Oilers, v noci z úterka na středu od 4:00 hrají ve Vancouveru. Následující zápasy odehrají s Calgary, Winnipegem a Ottawou. Konkrétní data si můžete přečíst v rozpisu zápasů.

Po nepříliš vydařeném startu, kdy Devils prohráli 3:0 v Pittsburghu a 4:3 po nájezdech doma s Islanders, všichni v týmu vědí, že tento trip bude těžký a důležitý.

“Myslím si, že to je důležitý trip,” ví Damien Brunner, který dal proti Islanders dvě branky. “Míříme do Kanady. Samozřejmě zde musíme získat nějaké vítězství, abychom měli dobrý start do sezony.”

Brunner byl jednou z letních posil New Jersey. Dalšími posilami hlavního týmu se stali Jaromír Jágr, Michael Ryder, Rostislav Olesz, Ryane Clowe a brankář Cory Schneider. Toho by měl v úterý čekat specifický zápas, podle předpokladů totiž nastoupí v brance Devils během utkání s Vancouverem.

Všichni doufají, že se během osmi dnů, kdy budou Devils spolu v Kanadě (před zápasem s Ottawou poletí na pár dní domů) utmelí celý kádr a pomůže to jak na ledě, tak i mimo něj.

“Musíme se pouze zlepšovat,” řekl trenér Peter DeBoer. “Odehráli jsme dva zápasy z 82. Je to dlouhá cesta. Máme mnoho nových hráčů. Některé nedostatky ve hře byly, protože se ti noví hráči učí nový systém. Takže nám nezbývá nic jiného, než využít našeho tréninkového času nejlépe, jak můžeme a uvést věci na správnou míru.”

“Je to pomalý proces,” řekl Martin Brodeur, který by měl chytat v prvním zápase na kanadském tripu (proti Edmontonu). “Myslím si, že by v něm každý chtěl být rychlý. Ve skutečnosti je zde mnoho nových hráčů, kteří se učí několik rozdílných věcí o našem systému a chtějí zapadnout jako spoluhráči, to ale občas zabere nějaký čas. V pátek jsme nehráli zas tak špatně. Vypadali jsme více jako tým. Bylo by to o dost lepší, kdybychom získali dva body, ale to se nestalo. Musíme se posunout dopředu na tripu a získat zde nějaké body.”

Zajímavé to bude i protože v minulé sezoně se kvůli výluce týmu utkávali pouze se soupeři ze své konference. Teď tedy čeká Ďábly utkání s týmy, proti kterým delší dobu nehráli. S Edmontonem, Calgary a Vancouverem.

“V západní Kanadě jsou nějaké dobré hokejové týmy,” ví Brodeur. “Jsou to týmy, které moc často nevidíme. Mladíci v Edmontonu a nový trenér Vancouveru (John Tortorella), možná nový herní systém Winnipegu. Nejsou na naší straně. Nezajímáme se o ně. Nyní ale budeme muset. Takže to bude zajímavé.”

“A Calgary, kdo ví? Nesledoval jsem je. Minulý rok jsme proti nim nemuseli hrát, takže teď je to trošku neznámá. Bude to dobrá věc pro budování týmu, že budeme na tripu a budeme hrát s týmy, proti kterým můžeme hrát své věci a nezajímat se tolik o opozici.”

Brankářské duo Martin Brodeur-Cory Schneider si předává rady navzájem, to je jasné. Oba brankáři se podporují, neberou to jako soutěž o to, kdo bude jednička a odchytá více utkání, ale berou to tak, jakože jsou spoluhráči a oba chtějí jen to jedno – aby se dařilo jejich týmu. Do této doby předával Brodeur spíše rady Schneiderovi, teď by to mohlo být právě naopak, když se bude New Jersey utkávat s týmy, proti kterým nastupoval v dresu Canucks.

“Nabídnul jsem mu to (Schneiderovi) a řekl jsem, ‘Pokud to nechceš vědět nebo to možná už víš, můžeš si dělat, co chceš’, ale mluvili jsme o Malkinovi, Nealovi a Crosbym a ostatních věcech (před zápasem v Pittsburghu,” řekl Brodeur. “Rozhodně mám v plánu zeptat se ho na stejné otázky. Ví o těch nejlepších hráčích, ale i o těch nenápadných, o kterých možná tolik nevíme. Jsme v tom spolu a oba chceme dostat svůj tým do play-off.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?