Peklo / Preview / Druhá zastávka kanadského tripu – Vancouver

Druhá zastávka kanadského tripu – Vancouver

Dnes se přesunuli naši Ďáblové z Edmontonu do Vancouveru a zde sehrají svůj druhý zápas kanadského tripu. S Vancouverem se Devils v této sezóně potkají celkem dvakrát. Dnešní zápas bude začínat nezvykle až ve 4 ráno.

Čeká nás velmi pikantní souboj, protože jak bylo již dopředu avizováno, do branky se proti svému bývalému zaměstnavateli postaví Cory Schneider, který byl, jak si určitě všichni vzpomínáme, vytrejdován za 1. volbu Devils v draftu 2013. Připomenout si můžeme tento okamžik ve videu níže. Také si můžete připomenout vyjádření samotného Coryho k nadcházejícím soubojům proti Canucks! No a proti němu se nepostaví nikdo jiný, než Roberto Luongo. Na lavičce navíc jako trenér nově působí i John Tortorella, kterého Ďáblové také velmi dobře znají.

Nezajímá mě to. Náš tým hraje proti jinému týmu. Je jedno proti komu. My se jen pokusíme je porazit.

Takto vidí dnešní souboj sám TortorellaPeter DeBoer měl ve věci kolem Coryho taktéž jasno:

Když jsme získali Coryho a já potom obdržel rozpis zápasů, dlouho jsem neváhal, neztratil jsem nad tímto rozhodnutím mnoho času.

K dnešnímu zápasu – Devils stále nedokázali vyhrát zápas za plný počet bodů a zatím střádají bodíky pouze po jednom. To náš soupeř, Kosatky z Vancouveru, válí podstatně lépe. Ti mají ze tří odehraných zápasů 4 body za dvě výhry a jednu prohru. Naposled vyhráli v prodloužení 5-4 v Calgary, předtím roznesli našeho včerejšího soupeře Edmonton 6-2, takže nic jednoduchého nás ani dnes nečeká. Vždyť nasázeli v těchto posledních dvou zápasech svým soupeřům 11 branek, takže se dnes Cory asi pěkně zapotí.

Ve formě se v řadách Devils stále drží Brunner, který dokázal i tentokrát skórovat, když včera zvyšoval v přesilové hře na 2-0. Na straně domácích se bodově velmi projevuje švédský útočník Henrik Sedin, který má na svém kontě již 5 asistencí.

Ďáblové jsou zdraví, tím pádem Injury List prázdný, Canucks bude chybět křídelník Alexander Burrows (spodní část těla), který se zranil hned v prvním zápase sezony, když blokoval střelu soupeře a bude mimo cca 2 týdny.

Do sestavy se vrátí pravděpodobně Olesz a Fayne, mimo hru budou Carter a Larsson.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?