Peklo / Hlavní zprávy / Jágr a Eliáš hráli opět spolu – a dařilo se jim

Jágr a Eliáš hráli opět spolu – a dařilo se jim

Jaromír Jágr a Patrik Eliáš hráli opět spolu v jedné lajně – a spolupráce se lepší!

České duo, velmi sledované v médiích, hrálo opět spolu. Kouč DeBoer totiž doufá, že tato dvojice “získá určitou sehranost.”

“Mohli by nějakou mít,” řekl muž, který vládne na lavičce Devils.

Eliáš řekl, že v České Republice fanoušci očekávají od něj a od Jágra mnohem více, než jsou vůbec schopni.

“Lidé doma v Česku si myslí, že budeme dávat dva-tři góly na zápas, což je stupidní,” smál se Eliáš.

Není to “stupidní” očekávání protože by spolu snad nemohli hrát. Je to o tom, že spolu nikdy nehráli a bude to chtít nějaký čas.

“Nehrál jsem s ním nikdy v jedné lajně. Nehráli jsme spolu,” řekl Patrik Eliáš. “On hraje odlišný styl. Já jsem rád kreativní. Kluci, kteří tu jsou, ač měníme lajny tak, jak měníme, tak vědí co dělají. Hrajeme trochu stejný styl hokeje.”

“Jags (Jágr) rád tvoří , otáčí se a je tímto způsobem kreativní. Takže to zabere trochu času přizpůsobit své způsoby jemu.”

“V Pittsburghu jsem hrál v lajně se Zubiem (Zubrus) a Rydesem (Ryder). Předtím jsem nikdy nehrál s Rydesem a bylo to OK. Hráli jsme dobře. Nikdy nevíte, jak si vytvořit a spustit spolupráci.”

V zápase s Islanders hráli tito dva čeští útočníci už spolu, ale nakonec je DeBoer roztrhl a přeřadil Jágra do čtvrté formace. Nedařilo se mu.

“Měli jsme skórovat při prvních dvou střídáních, měli jsme šance,” litoval Eliáš.

DeBoer předpokládá, že na Jágra nebude mít vliv to, že se hrají několikrát dva zápasy ve dvou dnech.

Ani on sám si nemyslí, že by to na něj mělo vliv. Ve čtvrtek hrál v Pittsburghu s Henriquem a Zajacem, následně hrál proti Islanders v několika lajnách postupně, až skončil ve čtvrté.

“Mně osobně to nevadí,” řekl Jágr na to, že se hrály dva zápasy po sobě.

Eliáš řekl, že je pro něj lepší, když má v lajně někoho, koho už herně zná lépe. Například se Zubrusem si dobře rozumí. Proti Islanders hrál v lajně s Jágrem a Clowe, kteří jsou oba novými členy týmu.

“Zubiemu věřím. Především v obraně, on mě může krýt,” řekl Patty. “Oba jsme hráli dobře v obraně. Předtím jsem hrál s Jagsem a Clowiem, o kterých jsem občas nevěděl, jak hrají a co dělají a to mělo vliv, protože jsem musel udělat krok zpět a třeba jsem pozdě reagoval, protože se chci ujistit, že neděláme chyby.”

DeBoer byl spokojený se souhrou lajny Henrique-Zajac-Ryder.

“Byli jednou z našich nejefektivnějších lajen,” řekl kouč. “Pokud to půjde, necháme je pospolu a pokud to nepůjde, uděláme změny.”

Jágr si stále není jistý, jestli pojede na olympiádu 2014 v Sochi. Bude to záležet na tom, jak se bude cítit.

“Pokud se ucítím dobře, pojedu,” řekl jasně.

Jednou věcí si je ale jistý – Eliáš by měl být kapitánem. Stejně jako byl v roce 2010 ve Vancouveru.

“Myslím, že by měl,” řekl Jágr. “Bude.”

Jágr o tom evidentně vůbec nepochybuje.

“Určitě bude kapitánem,” má jasno legendární český útočník. “Je v týmu, který vyhrál Stanley Cup. Mimo to, má hokejové umění. Je respektovaný. Mimochodem, kdo jiný by to měl být?”

Foto: Deník Sport

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?