Peklo / Hlavní zprávy / OHLASY: Edmonton Oilers 5:4sn. New Jersey Devils

OHLASY: Edmonton Oilers 5:4sn. New Jersey Devils

Hodnocení zápasu proti Edmontonu, kdy Devils prohráli po nájezdech, z pohledu některých z aktérů.

Peter DeBoer to podle slov Toma Gulittiho z deníku The Record nazval jako získávání zkušeností ze začátku sezony. Pokud to tak opravdu je, měli by se Devils co nejdříve zlepšit, jinak to nebude vůbec dobré.

Po dvou třetinách vedli Devils v Edmontonu o tři góly. Už to vypadalo jenoduše, ale nakonec přišel zkrat – Oilers otočili zápas a vedli najednou 4:3. Vyrovnání zajistil v poslední minutě Patrik Eliáš, díky tomu brali Devils alespoň bod. Došlo totiž až na nájezdy, ve kterých skórovali pouze domácí Eberle a Perron.

“Samozřejmě bod bereme,” řekl Eliáš po zápase. “Zapomeňte na nájezdy. Dnes jsme odevzdali dva body.”

Deboer si taktéž bodu cení, ale byl zklamaný způsobem, jakým Devils ztratili zápas.

“Získáváme body do tabulky,” řekl kouč Devils. “Ale ne moc. Na to že jsme vedli 3:0.”

Devils podruhé za sebou prohráli na nájezdy.

Vedení 3:0 zajistily góly Jaromíra Jágra, Damiena Brunnera a Michaela Rydera. Pak se vše už jen zhoršovalo, Salvador vyhodil puk přes mantinel v čase 45:19 a Oilers využili přesilovku.

“Je to jeden z momentů kdy puk vylítne nahoru a já si myslím, že jsem prostě neměl vyhazovat,” řekl kapitán o tomto momentu. “Když se ke mně puk dostal, měl jsem udělat další krok a dát si to na forhend. Ale to se prostě stane a bohužel je to hodně nakoplo.”

Přesilovou hru využil navrátilec do sestavy, Ryan Nugent-Hopkins. Na 3:2 snižoval střelou od modré obránce Andrew Ference v čase 49:28. V čase 51:47 vyrovnal Perron. Před jeho střelou se pokusil ho zastavit Salvador, ale naneštěstí se mu do cesty připletl rozhodčí.

“Bohužel jsem se srazil s rozhodčím,” litoval kapitán New Jersey. “Byl to jeden z momentů, kdy to jim vyšlo dobře a já se snažil dostat na tu pozici, ale rozhodčí byl v cestě. A on dobře vystřelil.”

Šest a půl minuty před koncem dovršil skvělý obrat Taylor Hall. V tu dobu už to s Ďábly moc dobře nevypadalo.

“Myslím, že jsme mnohem lepším týmem, než předvádíme,” řekl Martin Brodeur. “Měli bychom být schopni hrát pod tím tlakem, který na nás udělali. Jsou dobrý mladý tým, ale my je prakticky měli tam, kde jsme chtěli. Příliš toho neměli a když pak chytli dech a šanci, překonali nás všechny.”

Vše se ještě zhoršilo, když 2:51 před koncem putoval na trestnou lavici Dainius Zubrus ha hru vysokou holí. Ale s Brodeurem na střídačce se Ďáblům podařilo vyrovnat, trefil se Patrik Eliáš. Poměrně šťastným způsobem, nahazoval zpoza branky a nakonec z toho byl gól.

“Snažil jsem se tam z toho něco dostat,” řekl střelec branky. “Viděl jsem (Jágra) před brankou a puk se tam šťastně odrazil.

“Prokázali jsme velký charakter,” radoval se Brodeur. “S tím, co nám udělali, by bylo mnohem lehčí jen skončit. V závěru jsme byli vyloučení. Prokázali jsme hodně odvahy, trpělivosti při tom vyloučeí a odeslání mě na střídačku ve správný čas – a dostali jsme za to bod.”

Ale přesto jsou si hráči vědomi toho, že měli získat dva body.

“Hráli jsme dobře v obraně,” řekl po utkání Jágr. “Moc toho neměli a pak najednou dali čtyři góly v sedmi minutách.”

“Mluvili jsme o tom, že musíme zůstat agresivní,” řekl trenér Peter DeBoer. “Měli jsme smůlu při špatném odrazu od Salovo (Salvadorovo) hokejky, která vedla k vyloučení. Dali přesilovkový gól, získali naději. Nehráli jsme nějak odlišně oproti pedchozím dvou třetinám.”

“Našli způsob jak povstat zakládat na hrstce šancí. Získáváme zkušenosti z úvodu seony a musíme se lepšit. Mně se dnes naše hra líbila o dost více, než v domácím utkání s Islanders.”

Dnes hrají Devils ve Vancouveru, kde by chtěli poprvé vyhrát. V brance bude stát Cory Schneider.

“Zápasů je mnoho,” říká brankář, který k Devils přišel právě z Vancouveru. “Samozřejmě chceme vyhrát a potřebujeme body, ale na druhou stranu nesmíme přehánět ten tlak.”

Jágr se poprvé trefil v dresu Devils, ale moc o tom mluvit nechtěl.

“Už z toho nic nedělám,” řekl. “Získali jsme alespoň bod. Byl to trochu šťastný odraz, ale aspoň jsme se vrátili. Mohli jsme mít klidně dva body, ale nyní musíme být rádi za jeden. Aspoň jsme to získali zpět. Odvolali jsme brankáře a skórovali. To se moc často nestává.”

Eliáš a Jágr hráli spolu v lajně a oproti utkání s Islanders spolupráce fungovala lépe. Oba dali gól.

“Je to skvělé pro Jagse (Jágra), že dal gól,” řekl Eliáš. “Byl lepší na puku a tvořil lepší šance. Musíme mu posílat v ofenzivní zóně puk, protože on je silný, dobře ho drží a my musíme hru otevírat. Všechno je to o přizpůsobování a učení, ale tentokráte to bylo lepší, než v prvním zápase.”

Ačkoliv dal góla, zhodnotil sebe Eliáš jako průměrného. Řekl, že jeho hra byla jenom tak “OK”.

“Pořád nejsem dostatečně trpělivý s pukem a nevidím sebe tak, jak bych chtěl,” zhodnotil své dosavadní výkony.

Ďáblům se v posledních sezonách nedaří nájezdy. Bilance 2-9 není uspokojivá, navíc Brodeur, který ač je třetí v tabulce výher po nájezdech v celé historii NHL, prohrál se svým týmem v posledních dvou sezonách na nájezdy šestkrát. Ani jednou nevyhrál.

Letos je bilance zatím 0-2, ani jeden z osmi střeleckých pokusů nevyšel. V Edmontonu se s pukem rozjeli Damien Brunner a Ryane Clowe, ale ani jeden neproměnil.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?