Peklo / Hlavní zprávy / OHLASY: Vancouver Canucks 3:2pr. New Jersey Devils

OHLASY: Vancouver Canucks 3:2pr. New Jersey Devils

Cory Schneider chytal proti svému bývalému týmu. Nejen tohoto se týkaly pozápasové ohlasy.

Schneider potvrdil, že to byla zábava, ale mnohem lepší by to bylo, kdyby z Rogers Areny odcházel jako vítěz. Devils zde bohužel prohráli v prodloužení.

Jednalo se o takový miniduel dvou kamarádů, Roberta Luonga a Coryho Schneidera. Nakonec odešel jako vítězný brankář Canucks, protože v prodloužení Schneidera překonal Jason Garrison.

Brankář Devils potvrdil, že přes clonícího Santorelliho nic neviděl. “Viděl jsem Garrisona, jak sjíždí do středu a hledal jsem možnou cestu, ale další věc, kterou jsem viděl, byl puk v bráně,” litoval Cory Schneider. “Byl přede mnou rozruch a já nepracoval tolik na tom, abych to našel.”

Nyní jsou Devils s bilancí 0-1-3 v nepříjemné pozici. Nevyhráli ani jednou, dvakrát ztratili dvoubrankové či větší vedení.

“Je to frustrující, protože získáváme po jednom bodu, ale potřebujeme dva,” má jasno Schneider. “Hráli jsme dobře a kontrolovali určité části hry, ale nebyli jsme prostě schopní hrát 60 nebo 65 minut stejně silně. Jsou tam nějaké záblesky bojovnosti a snahy ten systém vypracovat. Ale musíme prostě začít přidávat výhry do tabulky.”

Den před tímto zápase prohráli Devils v Edmontonu, ačkoliv zde vedli již 3:0. Tentokráte ztratili vedení 2:0.

“Byla to těžká prohra a emocionálně jsme se od toho odrazili,” řekl trenér Peter DeBoer. “Byli jsme připravení hrát. Myslím, že se nám velmi podařila první třetina. Mohli jsme dát více gólů. To, jak se kluci dostali z té prohry předtím, oceňuji. Z tohoto pohledu to byl dnes dobrý zápas. Trochu jsme poklesli ve druhé třetině a dostali se z našeho herního stylu, ale našli jsme způsob, jak vrátit se do hry ve třetí třetině.”

“Opět jsme vedli,” řekl Jaromír Jágr, který dal opět gól a přidal i asistenci. “Musíme začít hrát lépe, když vedeme. Není lehké získat v této lize vedení, my ho ale v posledních dvou zápasech měli – 3:0 a 2:0 – a stále získáváme jen bod nebo dva dohromady.”

“Musíme získávat více bodů.”

Schneider měl celkem 29 zákroků, Luongo 22. Ještě v minulé sezoně byli tito dva v jednom týmu. Dlouho se dohadovalo o tom, kdo bude jednička. Nakonec byl v den draftu vyměněn Schneider do New Jersey a tak bylo jasné, že ve Vancouveru důvěřují Robertovi Luongovi. Záda mu kryje švédský brankář Eddie Läck.

Fanoušci prokázali, že na Schneidera vzpomínají v dobrém. Když se před úvodním vhazováním objevil na kostce, fanoušci začali tleskat a připravili mu hlasité ovace. Na konci druhé třetiny už se mu ale “posmívali”, jako každému hostujícímu brankáři. Táhlým pokřikem “Cooooooory”.

“Byla to zábava,” řekl Schneider. “Bylo tu dobré prostředí a atmosféra. Opravdu úžasné od nich když mě ukázali na kostce. To bylo od nich opravdu hezké, ale jakmile se vhodí puk, už na to nemyslím. Hráli dobře a proti nim se těžce hraje.”

Jak lze vidět na obrázku, tak spolu oba brankáři (Luongo a Schneider) před zápasem prohodili řeč.

“Mylsím, že jsme si jen z něčeho dělali srandu,” řekl Schneider deníku The Record. “Abych byl upřímný, nepamatuji si to.”

Ale hned po vzození puku bylo po legraci. Schneider kvalitu Vancouveru znal a potvrdil, že se proti nim hrálo velmi těžce.

“Proti tomuto týmu u nich doma, hned jsem věděl, jak jsou dobří,” potvrzuje Schneider sílu Canucks. “Vstoupili do toho dobře a skvěle napadali. Jsou nelítostní na puku a to nám dali také poznat. S (Luongem) na druhé straně musíte soupeřit zákrok od zákroku, protože vám toho moc nedá.”

DeBoer výkon brankáře Devils pochválil.

“Myslím, že byl fantastický,” má jasno.

Ďáblové chtěli získat výhru nejen pro tým, ale i právě pro Coryho.
“Bylo by to skvělé,” řekl třeba Jaromír Jágr. “Je příliš pozdě o tom mluvi, když jsme nevyhráli, ale on chytal skvěle. Udržel nás ve hře a díky němu jsme vedli 2:0.”

Zápas zhodnotil i Patrik Eliáš.

“Byli jsme blízko,” řekl střelec druhé branky. “Něco děláme dobře, ale hra mění tempo a ostatní. Vedli jsme o dva góly a pak začali ve druhé třetině hrát a my jsme měli těžké časy. To si musíme uvědomit a hrát jednoduše, dostat to za ně. Tlačili. Tlačili nás v našem pásmu a získávali dobré šance. My se musíme naučit hrát s vedením. Stačilo nám jen dostat puk třeba do středního pásma. Ve třetí třetině už jsme hráli podle mě lépe. Některé lajny hrály dobře, některé moc ne, což je OK. To se stává, ale musíme získat více a více kluků, kteří hrají stejně.”

Trenér DeBoer doufá, že se forma zlepší.

“Frustrovat se tím, to by bylo plýtvání energií,” řekl. “Jsou to čtyři zápasy. Máme jich ještě 78. Teď jsme na tripu. Hráli jsme jen jednou doma a nyní hrajeme proti dobrým týmům.  Ale zlepšujeme se. Děláme spoustu věcí dobře a budeme za to odměněni.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?