Peklo / Hlavní zprávy / Devils věří Salvadorovi jako kapitánovi

Devils věří Salvadorovi jako kapitánovi

Každý člen týmu si myslí, že Bryce Salvador je nejvhodnější volbou na kapitána.

Po odchodu Zacha Pariseho do Minnesoty před sezonou 2012/2013 hledali Devils nového kapitána. Volba následně padla na zkušeného obránce, Bryce Salvadora.

Právě s tím je velmi spokojený nejen trenér Peter DeBoer.

“Myslím, že je ve vůdcovství mimořádný,” řekl trenér Devils, který na Salvadora velmi spoléhá – v posledním utkání strávil na ledě nejvíce času (26:52). “Má velmi uklidňující vliv. Je to kliďas, ale jakmile se vhodí puk, je stejně soutěživý, jako každý sportovec, se kterým jsem pracoval. To je skvělá kombinace protože nic nepřeháníte kvůli své osobnosti a ve stejnou dobu jste tím prvním, kdo jde do boje, když se puk vhodí.”

Předtím nikdy kapitánem nebyl. Jak již bylo řečeno, byl jím zvolen před sezonou 2012/2013 jako desátý kapitán v historii týmu. Salvador se začal díky tomu více cítit jako takovým tiskovým mluvčím.

“Je to o tom, že jste pak více viditelným zástupcem týmu a mnoho lidí se vás ptá na vaše názory a myšlenky,” řekl obránce New Jersey. “Je to větší závazek a více jsme spjatý s identitou týmu. Jsou to pouze takové věci, dokavaď tomu nejste vystaveni, tak o těch věcích nevíte.”

Salvadora respektují i jeho spoluhráči. Nejen na ledě, ale i mimo něj. Jak uvedl Tom Gulitti v článku pro svůj Fire & Ice Blog, hráčům jeho přínos velmi pomáhá. S tím se ztotožnil i Andy Greene.

“Je to prostě všechno odshora dolů – jeho příprava, způsob tréninku, způsob toho, jak se chystá na zápasy,” řekl jeho kolega z obrany, dlouholetý hráč Devils. “Pokud jste mladým klukem, on je tím, ke kterému chcete vzhlížet. On prostě dělá všechno správně a dobře. Když je něco třeba říct, řekne to, ale není žádným velkým ‘hurá hurá’ typem. Je to realista, solidní profesionál. To nejlepší, co může být.”

Salvador se sice snažil, aby po jmenování kapitánem nebyla žádná změna poznat. Aby hrál pořád stejně dobře a byl pořád stejným typem člověka. O to se snaží neustále, ale uvědomuje si, jakou to písmenko “C” přináší odpovědnost.

“To, co s tím přichází, je více pocitu hrdosti a odpovědnosti za tým,” řekl Bryce Salvador. “Určitě se snažíte být dobrým příkladem. Nejsem si jistý tím, jestli jsem se vylouženě změnil vzhledem k době, kdy jsem kapitán nebyl. Myslím, že jste jen více viditelný. Myslím, že víc lidí si bere více z toho, co děláte a jak se chováte.”

Salvador na konci minulé sezony zmeškal posledních 8 zápasů, protože byl zraněný poté, co ho trefila střela Zdena Cháry. Měl zanícené svaly a nervy v zápěstí. Moc ho mrzelo, když mohl boj svého týmu sledovat pouze z tribuny. Hodně ho to trápilo.

“Nikdy nejste rád zraněný a nikdy nechcete vynechat zápasy, ale myslím, že tu byl určitý druh odpovědnosti a tlaku z hlediska toho, kde nechcete být protože jste kapitán,” litoval Salvador. “Chcete se ujistit, že tu jste a být součástí týmu. Takže z tohoto hlediska je zde určitě rozdílný tlak.”

Salvador potvrzuje, že to je velká čest a je na to hrdý, ale moc nad tím, že je kapitánem, nepřemýšlí.

“Obvykle nepřemýšlím a neoceňuji něco takového dokola, protože každý den je nový den,” říká. “Jednou z věcí, kterou se v této lize naučíte je to, že když dáte nohu z pedálu a začnete se ohlížet na věci, které jste provedli a budete se za ně obdivovat, tak je už možná čas pověsit brusle na hřebík.”

“Skvělým příkladem je Marty (Brodeur). Vzhlížím k němu a všemu, co dokázal – drží snad každý rekord. To je dokonalý příklad někoho, kdo toho udělal hodně a můžete o něm říct, že jen nesedí a odpočívá a obdivuje se za to, co dokázali. On se neustále žene dopředu. Jen vidět někoho takového a to, co udělal, tak se na to snažím dívat. Zbývá ještě mnoho práce.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?