Peklo / Hlavní zprávy / Devils cítí, že se blíží výhra; Josefson čeká na šanci

Devils cítí, že se blíží výhra; Josefson čeká na šanci

Devils cítí, že mají velmi blízko výhře. Útočník Jacob Josefson stále čeká na svojí první šanci v sezoně.

Ve středu trávili Ďáblové čas společně mimo led. V parku Canada Olympic zahráli tzv. “Amazing Race”. Jednalo se o určitý způsob soutěžení, připomínající reality show “Amazing Race: O milion kolem světa”. Hráči a trenéři čelili různým úkolům, otázkám, apod. Všichni se shodli na tom, že to byl skvěle strávený den.

Nyní už ale opět nastává tvrdá práce – Devils hrají dnes v noci od 3:00 v Calgary. A musí se snažit, protože letos ještě nevyhráli.

“Jsme velmi blízko, tak blízko, jak jsme lepší v nájezdech a v prodloužení,” řekl trenér Peter DeBoer. “Samozřejmě jsou tu ale určité oblasti, které musíme zlepšit.”

Ďáblové ztratili dvakrát za sebou vedení a právě to musí zlepšit.

“Hrajeme dobrý hokej, ale jen ztrácíme vedení,” řekl Martin Brodeur, který by dnes měl být v brance. “To je něco, co se stane jednou, dvakrát, ale nemůžete si na to zvyknout. Myslím si, že musíte mít zabijácký instinkt. Myslím si, že aspoň trochu víme, jak si vytvářet šance s tím stylem a hráči, které máme. Určitě budeme dávat góly, ale musíme se snažit držet puk od naší branky, hlavně v kritických momentech. To byla ta nejtěžší část.”

“Není to ničí vina. Není to ve stylu hry. Je to jen o provedení správné věci ve správný čas. Je to něco v šatně, co musíme zlepšit, ale musíme prostě, musíme vyhrát. Ale myslím, že jsme tomu blízko. Hrajeme dobré hokejové zápasy, ale občas to během hry zmizí a to je něco, co musíme vyřešit tak rychle, jak to půjde.”

Patrik Eliáš řekl, že to je všechno o pozornosti na detailech.

“O tom to je,” má jasno. “Jsou nějací kluci kteří hrají dobře jen v nějaký čas, ne všichni z nás 20 po dobu 60 minut. Je to jednoduché.”

Jsou to pouze čtyři zápasy, takže je mnoho času na zlepšení, ale rozhodně nikdo z kádru Devils nechce, aby se tým propadl už na začátku sezony.

“Mohli jsme vyhrát třikrát,” ví Eliáš. “Měli jsme to v Edmontonu. To byl náš zápas. Hráli jsme dobře 50 minut. To bylo to nejhorší. Ten zápas jsme měli vyhrát. Proti Islanders, to byly nájezdy, samozřejmě. A bereme bod z Vancouveru. (Brankář Cory Schneider) byl opět solidní a na back-to-back (zápasy den po sobě) zápasech jsou těžkým soupeřem, takže, odsud ten bod bereme.”

“Z Edmontonu je ten bod špatný,” lituje Patty.

Před sezonou se tipovalo, že Devils budou mít problémy se střílením branek. Tomu ale není. V prvním zápase sice prohráli na ledě Pittsburghu 3:0, ale pak se ukázalo, že hlavním problémem bude udržet vedení. Proti Islanders to tak kritické nebylo, tam Devils vedli dvakrát jen o gól. To proti Oilers a Canucks už to prostě bylo špatné.

“Prostě se nepodařilo dokončit práci,” napsal na svém blogu Fire & Ice reportér Tom Gulitti.

“Víme, jak na to. Je to jen o tom, že se občas staneme slabými,” řekl Martin Brodeur. “Je to jako ostatní – někdo, kdo nedává góly a brankář má těžký čas. Je to těžké a občas potřebujete nějakou takovou hru, kterou proplujete a další věcí bude to, že zapomenete a naučíte se, jak se s tím vypořádat. Proto je hokej tak zábavnou hrou.”

“Se všemi veterány v sestavě není důvod, abychom nebyli spokojení s těmito zápasy.”

Jak dodal DeBoer, “máme tolik nových hráčů, jako skoro každý tým v lize”, a to občas chce čas, aby se hráči přizpůsobili novému stylu. Ryane Clowe, Jaromír Jágr, Michael Ryder, Damien Brunner a Rostislav Olesz už jsou v lize delší dobu a ví, jak se vypořádat s tím, když se týmu takto nedaří, protože ztrácí vedení.

“Jsem si jistý, že výhra všemu pomůže, řekl jeden z nich, Ryane Clowe. “Pořád cítíme, že některé zápasy nebyli takové, jaké by týmy měly hrát. Je to něco, o čem jsme mluvili. Myslím, že máme nejstarší tým v lize, alespoň průměrně, takže jsme tým, u kterého je očekáváno, že když získá taková vedení, udrží je.”

“Vím, že je brzo. Dali jsme nějaké góly. Je to jen o tom, to udržet. Není to o tom, kolik gólů dáte, ale o obranné hře a takových věcech. Každý den mluvíme o různých oblastech hry, tak uvidíme.”

Na svou šanci čeká Jacob Josefson. Švédský útočník nastoupil jako jediný hráč ve všech šesti zápasech v přípravě, ale od začátku NHL si ještě nezahrál. A dnes by taktéž neměl hrát.

Josefson řekl, že se netrápí tím, proč hrál všechny přáteláky a teď sedí.

“Nevěřím v takové myšlenkové pochody,” říká. “Byl jsem šťastný, že jsme hrál všechny přátelské zápasy. Nestěžoval jsem si, že jsem hrál. To je to zábavné na hokeji – hraní zápasů Všechno, co teď můžu dělat, je sledovat a učit se odsud shora (z press boxu) a tvrdě pracovat na tréninku.”

22-ti letý Josefson ví, že musí být trpělivý. Ale to, když sledoval svůj tým, jak prohrává, mu příliš nepomohlo.

“Chcete tam být a pomoct. Vždycky chcete, aby váš tým vyhrával,” řekl jasně. “Ale myslím, že kluci na ledě makají opravdu tvrdě a my měli prostě jen smůlu v těch zápasech, zasloužili jsme si některé z nich vyhrát. Musíme jen zlepšit konec zápasů a všechno bude v pořádku.”

Ostatní věci, ke kterým se Peter DeBoer vyjádřil.

Hra Jaromíra Jágra:
“Udělal na mě dojem. Je jedním z nich, se kterým můžete vyhrávat. Hraje na obou koncích kluziště. Má schopnosti světové třídy v zakládání útoku. Navíc je velmi spolehlivý a rozumí hře po všech stranách, takže pro mě je to ten typ, se kterým můžete vyhrávat.”

Jágrovy ofenzivní schopnosti:
“Nemyslím, že to je tajemstvím. Je urostlý a velmi schopný. Vidí na ledě. Má elitní hokejové IQ. A je to soutěživý typ. Když někde puk leží, nehledá způsob, jak se vyhnout boji. Jde za tím a pere se o něj.”

Andrei Loktionov neprchl do KHL, ačkoliv měl nabídky:
“To je něco, co je na něm vyjímečné. Už od mladého věku prokazoval ochotu být tu, což mi říká, že je někde, kde chtěl být dlouhou dobu. Hrál za juniory ve Windsoru a vyhrál zde Memorial Cup. On je v tomto unikát.
Oceňujeme ho. Nehledíme na to, odkud jsou a kde začali. Vidím jen hokejistu. A tento kluk je dobrým hokejistou.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?