Peklo / Preview / Podaří se nám dnes v Calgary poprvé zvítězit?

Podaří se nám dnes v Calgary poprvé zvítězit?

Naši ďáblové sice sbírají body, ale v odehraných čtyřech zápasech ještě nedokázali zvítězit. Prolomit tuto sérii budou mít Devils dnes, ve 3 hodiny ráno v Calgary.

Stadion Scotiabank Saddledome byl vytopen až do několikáté řady a nebylo vůbec jisté, zda stihnou Flames stadion zrekonstruovat do začátku sezony. Vše se ale podařilo a nic nebrání dnešnímu souboji.

Poslední střetnutí mezi Flames a Devils se odehrálo před dlouhými měsíci a to 11. ledna 2012, kdy Calgary našim Ďáblům nasázelo 4 góly v první třetině a celkově dovedla zápas do konečného vítězství 6-3. Za Devils se tehdy trefili Kovalchuk, Henrique a Patrik Eliáš. Tuto sezonu se s Calgary potkáme celkem dvakrát.

 

Co se týče bodového srovnání, Calgary je na tom zatím lépe. Z odehraných čtyř zápasů ani jeden neprohráli v základní hrací době. Dvakrát zvítězili v regulerní hrací době, 4-3 v Columbusu a včera 3-2 porazili Montréal. Jednou prohráli v prodloužení s Vancouverem 5-4 a jednou na nájezdy ve Washingtonu, taktéž 5-4.

“Je těžké soudit po čtyřech odehraných zápasech”, řekl Jaromír Jágr pro Fire & Ice blog Toma Gulittiho. “Řekl bych, že některé věci jsou velmi dobré, v některých jsme zatím špatní. Takže musíme dělat správně věci, které děláme správně a začít dělat lépe věci, které nám zatím tak nejdou.”

Na straně Devils se do ráže začíná dostávat česká dvojka Patrik Eliáš a Jaromír Jágr. Na straně Flames bude určitě nebezpečný nováček Monahan, šestka letošního draftu. Monahan si připsal gól ve třech po sobě jdoucích zápasech a v každém ze čtyř zápasů bodoval, což je na začátek kariéry v NHL velmi slušné. Výraznou postavou na straně Flames bude  také další české želízko Jiří Hudler, který taktéž bodoval ve všech čtyřech odehraných zápasech. Mimo sestavu dnes bude Mark Fayne a místo něj naskočí Adam Larsson, v útoku místo Cartera nastoupí J. Josefson.

Injury List se objevil s poraněnou horní polovinou těla Ryan Carter. Nastřelená noha Ryana Clowa je podle rentgenu v pořádku. Útočník Calgary David Jones odstoupil ze středečního zápase kvůli zranění v horní polovině těla a již se nevrátil a je otázkou zda se dnes objeví. Mimo hru budou určitě útočníci Mike Cammalleri (zraněná ruka) a Matt Stajan (noha).

Dainius Zubrus - Patrik Elias - Jaromir Jagr
Ryane Clowe - Adam Henrique - Michael Ryder
Rostislav Olesz - Travis Zajac - Damien Brunner
Jacob Josefson - Stephen Gionta - Steve Bernier

Bryce Salvador, Marek Zidlicky, Andy Greene,
Adam Larsson, Anton Volchenkov, Peter Harrold

Martin Brodeur, Cory Schneider

STREAM BUDE ZAJIŠTĚN!

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?