Peklo / Hlavní zprávy / OHLASY: Calgary Flames 3:2 New Jersey Devils

OHLASY: Calgary Flames 3:2 New Jersey Devils

Hráči a trenér hodnotí zápas s Calgary.

V kabině se opět opakovalo, že je prostě třeba hrát 60 minut.

Pět zápasů, pět proher. Z toho tři v prodloužení, resp. na nájezdy. Téměř v každém zápase Devils měli pasáž, kdy vedli, soupeře drtili, ale vedení nakonec neudrželi.

Během utkání s Calgary tomu bylo také tak. V zápase totiž rozhodla branka, která padla necelé tři minuty před koncem z hole nováčka Seana Monahana.

Ten byl před brankářem úplně osamocený po skvělé přihrávce od Svena Bärtschiho.

“Hrajeme slušně, ale pořád ne dostatečně,” řekl Martin Brodeur. “Šedesát minut, to je momentálně hlavní řádek. Je to naším problémem od začátku sezony a opět se to ukázalo.”

“Musíme nalézt cestu k výhře,” ví trenér Peter DeBoer. “To momentálně neděláme. Hledáme způsoby jak prohrát zápasy a to se děje.”

Během vítězné branky chybovali obránci. To je zřejmé, když tam byl Monahan úplně sám. Salvador s Židlickým se totiž soustředili na jednoho hráče a tak měl Monahan mnoho prostoru k zakončení.

“Zid (Židlický) jsme byli zmatení, kdo si hlídá koho, takže se na to budu muset podívat,” řekl Salvador po zápase. “Ale prostě tu byl hráče před braakou, oni to zahráli na něj a on to dal do brány.”

Brodeur řekl, že Devils se věnovali hodně i obránci Dennisovi Widemanovi, který z pravého kruhu nahrával puk na Bärtschiho, jenž následně posunul na vítězného střelce.

“Jelikož byl Wideman v dnešním zápase velmi efektivní, tak když dostal puk, upoutal na sebe větší pozornost,” řekl Brodeur. “Nahrál ho zpět (na Bärtschiho) a všichni jsme ho stále sledovali, a proto zde byl ten mladík sám. Neviděl jsem to. Vím, že mi Zid říkal, ‘Já ho taky neviděl’. Nebyli jsme dostatečně připravení. Sledovali jsme jenom puk.”

V noci z neděle na pondělí (od 2:00 našeho času) se utkají Devils v rámci kanadského tripu s Winnipegem. Zatím ale trip nelze hodnotit pozitivně, ze tří utkání dokázali vydolovat pouze dva body.

“Prostě je to o 60 minutách,” ví kapitán Salvador. “Ať už dají gól minutu, nebo pět nebo deset minut před koncem, konečným výsledkem je to, že jsme nevyhráli. Tak se na to asi díváme. Udělali jsme mnoho dobrých věcí, ale děláme také věci, které nám nejsou odpuštěny a to nás brání od zisku bodů.”

Poprvé v historii Devils prohráli úvodních pět zápasů nové sezony.

“Máme tu určité hráče, zkušené hráče, kteří ví, jak vyhrávat zápasy,” říká DeBoer. “Musíme to udělat a vyhrávat. To je to hlavní. A momentálně to neděláme.”

“Sezona je dlouhá,” ví Patrik Eliáš. “Samozřejmě jsme zde už konečně chtěli vyhrát. Druhou a třetí třetinu jsme hráli lepší hokej. Ve třetí jsme byli lepším týmem a opět jsme udělali jednu chybu.”

Počtvrté za sebou tak měli Devils v zápase vedení, přesto prohráli. Proti Islanders vedli 1:0 a 2:1, proti Oilers 3:0, proti Canucks 2:0 a proti Flames 1:0 a 2:1. Ani to ale nestačilo.

“V posledních zápasech jsme vždy vedli,” řekl Jaromír Jágr. “Vedli jsme a nedokázali jsme to nějakým způsobem dotáhnout. Snad vyhrajeme příště a všechno otočíme.”

Velmi sporný moment byl na konci druhé třetiny, kdy Michael Ryder dal gól na 3:1, ale ten nebyl uznán. Clowe nejprve trefil MacDonalda do masky, ale puk bezprostředně poté dorazil Ryder do branky, takže se trefa do helmy brankáře nepískala. Co ale rozhodčí odpískal, bylo nedovolené bránění brankáře.

Ryder řekl, že rozhodně obránce Widemana do brankáře MacDonalda nehodil.

“Snažil jsme se pouze zabrzdit a Wideman jel pouze se mnou na stejnou pozici, akorát to trochu přehnal a spadl na svého brankáře,” vysvětluje Ryder.

“Není to odlišné od toho, když (Brian) McGrattan hodil Zida přímo do mě ve druhé třetině,” řekl o tomto momentu Brodeur. “Také to nebyl gól, ale nebylo to ani vyloučení. Nám ho také neuznali, ale vyloučili nás a to nás stálo branku.”

Obránce Mark Giordano poté vyrovnal na 2:2 jen 18,3 sekundy před koncem druhé třetiny. Giordano pouze z mezikruží nahazoval bekhendem, puk ale ještě nešťastně tečoval Zubrus.

Litevský útočník si myslí, že ho to trefilo do brusle, Martin Brodeur ale říká, že do hokejky. To samé si myslí i reportér Tom Gulitti, jenž je autorem těchto rozhovorů.

“(Giordano) to hodil tam, kde byli Sal a ostatní, pak to trefilo hokejku, začalo skákat a já to prostě nedokázal chytit,” řekl brankář Brodeur. “Nemohl jsem se vrátit, když jsem se přesouval na druhou stranu i s hokejkou, tak jsem to prostě nedokázal sebrat.”

“Když se toto občas stane, smrdí to gólem,” řekl Ryder o svém vyloučení. “Nevím, co to bylo. Ale když se to stane, tak z toho mají ostatní týmy vždy nějakou výhodu.”

Podle Rydera to byl hlavní moment zápasu.

“Je to velký rozdíl, když vedete 3:1, než když to je vyrovnané,” ví útočník Devils. “O tom to je. On si myslel, že to je vyloučená a tak udělal to, co udělal.”

Nyní se tedy Ďáblové chystají na zápas ve Winnipegu.

Brodeur, Eliáš i ostatní, si myslí, že hra Devils nevypadá špatně, ale kdy je to přestane bavit říkat, když zatím nevyhrávají?

“Nemáme za sebou 30 zápasů, nebo snad jo?” zeptal se Eliáš. “Je to pět zápasů a několik věcí děláme tak, jak máme. Několikrát jsme byli blízko. Může za to nějaká malá akce, malá věc a vše se obrátí naruby a my nalezneme cestu k výhře a ne cestu k prohře, což se nám dnes bohužel opět povedlo.”

“Důležité je, že nás nepřehrávají,” ví Jágr. “Ale také to, že děláme chyby a občas nás to něco stojí.”

Kdyby pět zápasů v řadě prohráli někdy ve středu sezony, nebolelo by to asi tolik, jako nyní. Takhle to ale díky tomu, že to jsou úvodní zápasy, nevypadá příliš dobře.

“Když bodujete, je to něco, na čem můžete zpětně zakládat,” potvrzuje Brodeur. “Když nebodujete, je to o něco těžší. Z těchto pěti zápasů máme tři body. Zasloužili jsme si něco víc, ale momentálně je to jen o štěstí ohledně rozlosování. Je to těžké rozpis. Jsme na tripu a hrajeme proti takovým týmům, jako například proti mladíkům z Edmontonu a tady (proti Flames). Když na ně narazíte v únoru, je to o něčem jiném. Na takovéto zápasy musíme být ale připraveni.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?