Peklo / Hlavní zprávy / OHLASY: Winnipeg Jets 3:0 New Jersey Devils

OHLASY: Winnipeg Jets 3:0 New Jersey Devils

Ohlasy hráčů a trenéra po zápase ve Winnipegu, který Devils prohráli 0:3.

Poprvé v historii prohráli Devils úvodních šest utkání. Situace tedy není vůbec dobrá. Co se ale týče pozice v Metropolitní divizi, tak jsou Devils pátí. Za nimi jsou Rangers, Flyers a Capitals. Takže, pokud by se začalo vyhrávat, mohlo by to být hned po pár zápasech lepší.

“Ačkoliv máme pouze tři body, tak když se podíváte na naší divizi, jsme stále uprostřed,” řekl kapitán Bryce Salvador po zápase s Jets. “Takže si myslím, že nejdůležitější je to, abychom se tím nenechali odradit, protože jedna výhra nás může vrátit zpátky a blízko horním příčkám v divizi. Takhle na to musíme hledět. V Ottawě nás čeká samozřejmě důležitý zápas. Nyní se vracíme na pár dní domů a musíme si uvědomit, že ostatní týmy v divizi na tom nejsou taktéž příliš dobře. Je ještě mnoho času. Ale dnes jsme měli odejít alespoň s bodem.”

Nejlepší výkon v dresu Devils podal brankář Cory Schneider. Právě jeho zákroky držely tým dlouho ve hře. Vždyť Winnipeg přestřílel New Jersey ve třetí třetině 15:5.

Momentální forma Devils tak není optimální. Ačkoliv získali tři body z šesti zápasů, ani jednou se neradovali z výhry. Pouze v sezoně 1983/1984 měli po šesti zápasech méně bodů, a to pouze dva za jednu výhru. To byla vůbec nevydařená sezona, v úvodu měli z 22 zápasů pouze dvě výhry a všechny ostatní zápasy prohráli.

Zápas s Winnipegem se Devils příliš nevydařil.

“Ve třetí třetině jsme podle mého názoru byli trochu rozčarovaní,” řekl brankář Cory Schneider v rozhovoru pro blog Fire & Ice Toma Gulittiho. “Byla to třetina, kterou jsme měli vyhrát, nejdůležitější třetina pro nás a oni nás totálně přehráli. Měli jsme šance vyhrát nebo alespoň vyrovnat, ale opět se nám nezadařilo.”

Dobrý výkon podal i domácí gólman Al Montoya, který si připsal 24 zákroků a ani jednou inkasoval. Skóre otevřel Evander Kane i s nešťastným přispěním obránce Andyho Greenea. Ten samý útočník přidal i gól do prázdné branky a na 3:0 završil Andrew Ladd.

“Když si uvědomíme, kde jsme, hodně nás to trápí,” lituje trenér DeBoer. “Schneider nás dnes hodně podržel. My se musíme zvednout a najít cestu k vítězství, což jsme zatím neprovedli.”

Devils v zápase nevyužili ani přesilovou hru 5 na 3. Celkově se v početních výhodách nezadařilo.

A to vůbec. Během jedné přesilové hry dvakrát unikl sám na branku Jim Slater a jednou Evander Kane. Schneider svůj tým ale podržel.

“Brankář nám dal ve třetí třetině šanci,” má jasno DeBoer. “Myslím si, že jsme si zápas prohráli dříve, když jsme nevyužili přesilovou hru na začátku zápasu. Nic jsme nezískali. Pak jsme jeden dostali. Nemyslím si, že měli nějaké velké množství šancí, ale pak unikli po křídle a našli cestu ke gólu a když zde prohráváte, je těžké s tím něco udělat.”

To DeBoer mluvil o první brance, kterou dal Evander Kane. Útočník Jets rychle projel okolo Adama Larssona, poslal puk před bránu a Andy Greene si nešťastně srazil puk do brány.

“Občas, když se nedaří, tak padají takovéto góly,” smutnil Schneider. “Jako brankář jsem vždycky věřil tomu, že to k tomu směřuje. Puky trefují vaše spoluhráče a občas padnou do brány, později se při té vší smůle můžeme dočkat toho, že budeme trefovat tyčky a míjet prázdné branky, či něco takového.”

“Nejsem si jistý, co přesně Greene chtěl před bránou udělat a co se stalo. Snažil se pouze být na svojí poici a puk ho trefil, spadlo to dovnitř. Takový je život.”

Jak již bylo zmíněno, Ďáblové měli přesilovou hru 5 na 3. Během ní si vytvořili dobré šance, ale nic z toho nevyužili.

“Zid (Marek Židlický) měl dobrou střelu, (Ryder) taktéž dobře pálil během té 5 na 3, ale když jí hrajete téměř dvě minuty, musíte si vytvoři alespoň pět šancí, abyste mohli skórovat, ale to jsme neudělali,” hodnotil přesilovou hru Eliáš. “Prostě jsme to neprovedli.”

Pět přesilovek, žádný gól. Taková byla bilance.

“V určitých oblastech jsme nebyli mazaní, ale pokud se mě ptáte na rozdíl mezi oběma soupeři v tomto zápase, bylo to v těch šancích,” ví DeBoer. “Měli jsme kompletní přesilovku 5 na 3. Kdybychom dali gól, byl by to jiný zápas. Něco zde musíme vytvářet.”

DeBoer se pokusil efektivnější hru nasadit přehozením lajen, ale ani to nepomohlo. Devils podruhé v sezoně neskórovali.

“Nedali jsme ani gól, takže to nebylo dobré,” řekl DeBoer o ofenzivní práci týmu. “Nepracovali jsme dostatečně, abychom si vytvořili nějaké gólové šance.”

Přestože se Devils nedaří vyhrávat, nedá se říct, že by v zápasech neměli šance. Vždyť v prvních třech zápasech na tripu ztratili vedení. A nikdy nepodali až tak špatný výkon, šance si vytvářeli.

“Když se podíváte na ty zápasy, není to tak, že bychom neměli šance,” řekl Eliáš. “V několika zápasech jsme měli na výhru. Dnes nás Schneids (Cory Schneider) držel skvělými zákroky, opět, a my měli nějaké šance. Hráli jsme hodně přesilovek a nevzali si z toho výhodu.”

“Byli jsme blízko, ale blízko není dostatečně,” řekl Schneider. “Opět jsme pracovali tvrdě a oni měli štěstí při vítězném gólu a my ne. Musíme prostě nalézt tu cestu. Musíme přehrávat soupeře, což se týká i mě. Al (Montoya, brankář Jets) byl dnes skvělý a udělal ten jeden zákrok navíc, který já neudělal.”

Nyní mají Devils tři dny volna, aby se zregenerovali a dali do pohody. Pak hrají v Ottawě, která zatím vyhrála jediný zápas, dvakrát prohrála a dvakrát získala bod. Naposledy prohráli dnes v noci v Anaheimu. DeBoer se pokusí udělat nějaké změny v sestavě.

“Něco musíme udělat,” má jasno kouč Devils. “Pokusíme se zpřeházet lajny a vyměnit některé hráče v a mimo sestavu. Musíme nalézt způsob, jak vyhrávat.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?