Peklo / Hlavní zprávy / Lou Lamoriello hráčům i trenérům věří

Lou Lamoriello hráčům i trenérům věří

Manažer Devils žádné velké změny v kádru nechystá. Tedy aspoň prozatím.

Vzhledem k tomu, že se v sezoně hraje 82 zápasů, není prohraných 6 utkání v řadě až taková hrůza. Ale když se to stane v prvních šesti zápasech, rozhodně to stojí za pováženou.

Ďáblové prohráli prvních šest zápasů (s bilancí 0-3-3) poprvé v historii a momentálně jsou v celé NHL 27. Horší už jsou jen Rangers, Flyers a Sabres.

Manažer Lou Lamoriello na to samozřejmě reaguje, ale nikterak žádnými velkými změnami. Odvolání trenérů či hráčské výměny tak momentálně nejsou u Devils na pořadu dne.

“Nyní musíme být velmi rozvážní. V tyto hráče věřím a taktéž věřím v trenéry, kteří jsou tu,” řekl Lamoriellu deníku The Star-Ledger. “Nyní se akorát musíme o něco více soustředit. Naši nejlepší hráči musí být v ten správný čas nejlepšími hráči.”

Pět znepokojujích věcí u Devils v této sezoně:

1) Jsou moc pomalí

V průběhu mezisezonního období přišlo do týmu několik nových hráčů. Ale jednalo se spíše o silové typy, než o nějaké rychlíky. To se bohužel i několikrát prokázalo. Penguins dělali problémy, Grabner z Islanders a Kane z Jets to samé. A to jsou jen konkrétní příklady …

“Když vidíte Kanea a Grabnera bruslit tak, jak to ukázali, oni jsou vyjýmečnými bruslaři a nemůže jim být dovoleno toho využívat,” řekl Lamoriello. “Celkově, naši hráči, kteří umí bruslit, musí bruslit. To je tak jednoduché. Nemyslím si, že jsme pomalým týmem. Ale samozřejmě nejsme příliš rychlý tým.”

“V zápase v Edmontonu, to není zápas, který bychom měli vypustit, ať se děje co se děje. Abychom uspěli, musíme stavět na našich výhodách a prokázat velkou odpovědnost.”

2) Nejistá obrana

Zkušení obránci udělali pár chyb, Adam Larsson má v tabulce +/- mínus 4 a ve Winnipegu neodehrál příliš vydařený zápas. Může to být tím, že není Scott Stevens dostatečně kvalitním trenérem?

“Není pochyb o tom, že má Adam před sebou vlekou budoucnost,” ví Lamoriello o švédském obránci. “On o všechno hodně pečuje, občas to jde i hodně vidět. Bude v pohodě. Musíme mít hodně trpělivost s mladými hráči. V to věřím. Přes to všechno bude tam, kde by měl být.”

“Kdykoliv má obrana problémy, je to týmovou hrou. Nikdo konkrétní není vinný. Ano, byly zde nějaké chyby, které nás něco stály, ale to je součástí hry.”

3) Efekt Ilya Kovalchuk

Je nahraditelný, ale momentálně asi chybí v sestavě. Hodně soupeřů se jeho síly obávalo, nyní nemusí.

4) Nedostatečná stabilita

Peter DeBoer se snaží něco změnit, ale možná že mění lajny příliš často. V několika utkáních se lajny přeházeli třeba po třetině. To je možná chybné.

5) Chybí hvězda

Tým je složený z několika hráčů, kteří mají určitou roli. Takoví hráči vyhrávají Stanley Cup, ale ne, když k nim chybí hvězda. Tým ztratil mnoho hvězd, jako například Kovalchuka a Pariseho v posledních sezonách.

Hrozí tedy panika?

“Zaprvé, hráli jsme šest zápasů a v každém jsme do třetí třetiny vstoupili s šancí na vítězství,” upozornil manažer New Jersey Devils, Lou Lamoriello. “Neprovedli jsme potřebné věci, které jsou v této době nutné. A nezískali jsme výhodu, když jsme k tomu měli příležitost. Bohužel, soupeř to dokázal.”

“Nyní se musíme soustředit na věci, které můžeme napravit a opravdu stavět hru na věcech, které se nám dařili. Nemůžeme se ničím nechat rozptylovat. Každý má mnoho způsobů řešení. Trenéři příjdou s tím správným.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?