Peklo / Preview / Devils se po dvou letech střetnou s Blue Jackets

Devils se po dvou letech střetnou s Blue Jackets

Jelikož byl Columbus ještě minulou sezonu týmem Západní konference, Devils a Blue Jackets se vůbec nepotkali. Poslední střetnutí bylo vítězné pro Ďábly, když dokázali v Prudential Center zvítězit na nájezdy 2-1 a Marty Brodeur si tehdy připsal 36 úspěšných zákroků. To bylo 23.11. 2011 a tento zápas ještě například pamatuje lajna Sýkora – Zubrus – Eliáš.

23.11. 2011   |   NJD 2-1so CBJ

 

V této sezoně je Columbus již členem naší nově vzniklé Metropolitní divize a tak i počet vzájemných zápasů vzrostl na čtyři. Oba týmy minulým zápasem utnuly sérii proher. Na straně Devils to bylo 7 proher, na straně Columbusu se zastavilo číslo na čtyřech. Devils ukončili nepříjemnou řadu doma proti Rangers 4-0, Columbus taktéž doma v Nationwide aréně v neděli 3-1 proti Vancouveru. Canucks je mimo jiné příští soupeř našich Ďáblů. Blue Jackets nasadili do brány proti kosatkám 30-tiletého Curtise McElhinneyho, který si zachytal NHL naposled v sezoně 11/12. Připsal si 37 zásahů a ukončil tak sérii proher svého týmu. Uvidíme zda dostane důvěru i proti New Jersey.

Do čela bodování Devils se dostal Marek Židlický, který má na svém kontě 7 asistencí, následován Jágrem s 5-ti body (2+3) a Brunnerem (3+2). Ze strany Blue Jackets bude určitě hrozit nebezpečí od Mariána Gáboríka, který vede produktivitu svého týmu jak ve vstřelených gólech (3), asistencích (5) tak pochopitelně i v celkovém bodování (8).

Do sestavy Devils se vrací po absenci Brunner, na IR listu naopak stále zůstává Patrik Eliáš, který se léčí z chřipky, spolu s Ryanem Clowem, který se potýká s bolestí hlavy. Na IR listu Columbusu je jediný útočník Matt Calvert (břicho). Do sestavy Columbusu se vrací po třech zápasech Mike Foligno. Mikovi se 14. října narodila dcera, ale den po jejím narození se objevily problémy se srdcem, tudíž musel jít hokej stranou.

V brance dnes bude po druhé za sebou startovat Cory Schneider, do sestavy se vrací zmíněný Brunner. Ze sestavy naopak vypadl Jacob Josefson. Sestavení obraných řad by mělo být stejné jako proti Rangers.

STREAM BUDE ZAJIŠTĚN!

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?