Peklo / Hlavní zprávy / OHLASY: Columbus Blue Jackets 4:1 New Jersey Devils

OHLASY: Columbus Blue Jackets 4:1 New Jersey Devils

Devils na výhru 4:0 nad Rangers nedokázali navázat.

Prohráli totiž v Columbusu 4:1. A opět to nebyl příliš podařený výkon. Bohužel.

Díky přesilovkové trefě Rydera sice vedli 1:0, ale zápas nedokončili dobře. Aktuálně jsou tak třináctí v konferenci.

“Nejsme tam, kde jsme chtěli být,” litova Schneider, který inkasoval třikrát z 23 střel. “Mohli jsme poskočit v tabulce vzhůru, ale opět jsme měli dobrý start do zápasu, dali jsme jako první gól a prostě jsme to nedotáhli do konce. Nechcete používat slova jako frustrace, ale musíme si uvědomit, co musíme napravit a z naší hry odstranit.”

Blue Jackets zkrátka dobře napadali rozehrávku Deivls a z toho vstřelili jak druhý, tak třetí gól v zápase.

“To byl pro nás polibek smrti,” řekl obránce Peter Harrold, jenž hrál při třetím gólu klíčovou roli. “Děláme chyby, které vedou k prohrám. To je něco, co musíme odstranit.”

V posledních 23 venkovních zápasech vyhráli Devils pouze dvakrát.
“Všichni hledáme odpovědi,” řekl trenér DeBoer. “Myslím, že hlavním faktorem je to, že když hrajete zápas venku proti takovým silným týmům, musíte hrát s 20 připravenými hráči. Nejde to odehrát s 15 nebo 16.”

Po výhře nad Rangers to vypadalo, že už se Devils konečně ubírají správným směrem. Ale DeBoer řekl jasně, že si nemyslí, že to bude stačit na výhru v Columbusu. A měl pravdu. Blue Jackets využívali lehkého herního stylu a pohybovali se velmi často před brankou sami, protože snadno vyhrávali souboje u mantinelů.

“Součást jejich herního plánu je nahazování puků před branku a mít tam hráče, kteří se poperou o dorážky a o ztracené puky,” řekl Schneider. “Mají takových hráčů dost, pracují tvrdě a ty góly si vybojovali.”

Nějakým podobným způsobem padnul právě ten první gól.

Druhý gól padl po střele Atkinsona bekhendem.

“Ten druhý gól ve druhé třetině byl poměrně nešťastný,” litoval DeBoer. “Hráli jsme s pukem v útoku a oni pak skórovali.”

“Moc dobře jsem to neviděl,” vzpomíná Schneider. “Myslím, že trochu překvapil každého a já to prostě nechytil.”

Gól na 3:1 vstřelil James Wisniewski třetí třetině. To byl pravděpodobně klíčový moment.

“Ve venkovním zápase, když se snažíte vrátit do utkání a ubráníte zrovna oslabení, je těžké dostat takový gól,” ví Schneider. “Myslím, že nám to trochu vzalo vítr z plachet.”

Gólu předcházela chyba Harrolda s Loktionovem. Obránce Devils se z rohu snažil rychle rozehrát na ruského útočníka, jenže puk se odrazil od jeho brusle a Wisniewski přes clonícího Faynea a Atkinsona překonal Schneidera.

“Peter Harrold zde podle mě zahrál správně. Nahrával dobře na Loktionova,” omlouvá Harrolda Peter DeBoer. “Trochu se to odrazilo k jejich hráči. Nevím, jestli bych Harroldovi řekl, aby to zahrál jinak. A také bych řkel, že Loktionov by devětkrát z deseti případů ten puk udržel.”

“Trochu z toho beru na sebe,” říká Harrold o té přihrávce. “Byla to pěkně rychlá přihrávka. Mohl jsem jí zahrát lépe. Je to moje chyba tak moc, jako by to byla i jiných.”

“Možná to byla těžká přihrávka,” řekl k momentu Loktionov. “Možná to byla moje chyba.”

Chyba nechyba, gól negól, se zápasem nikdo spokojený není.

“Dali jsme první gól, vedli jsme venku a měli jsme to prostě jen udržet, dát druhý gól a ne dostat další,” ví Schneider. “Momentálně se nám venku nedaří a to musíme napravit.”

“Nikdo není s dnešním zápasem spokojený,” řekl kapitán Salvador. “Momentálně se soustředíme na každý zápas. Dostali jsme se do problémů. Samozřejmě je důležité, abychom neměli opět podobnou sérii, jako jsme si již prošli, takže zápas s Vancouverem bude důležitý.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?