Peklo / Hlavní zprávy / Cory Schneider je momentálně jedničkou, ale Brodeura nikdo neodepisuje

Cory Schneider je momentálně jedničkou, ale Brodeura nikdo neodepisuje

Momentálně je jedničkou Cory Schneider. Ale Martin Brodeur není nikým opomíjený.

Schneider je taktéž svému zkušenějšímu kolegovi vděčný, že spolu vychází dobře. Cory připravený na to, že někdy posadí na lavičku budoucího člena Síně Slávy.

“Momentálně se na to musíte dívat takhle, já to tak beru. Ale v průběhu roku se stává mnoho věcí,” řekl Schneider pro deník The Star-Ledger. “Jednou se vám daří, jednou ne; všichni víme, že Marty je stále schopný hrát. Je to soutěživý člověk a bude pracovat a soutěžit o to, aby se dostal zpět do brány. Myslím si, že nikdo ho zatím neodepisuje.”

Letní posila z Vancouveru si cení slov, které pronesl Brodeur: “Myslím, že nyní v brance zůstane. Nevidím to tak, že by se to mělo měnit.”

“Bylo od něj skvělé, že to řekl,” ví Schneider. “Ale myslím si, že výsledky se měří ve výsledcích a momentálně mám pouze jedno, stejně jako tým. Potřebuji vyhrát více zápasů a získat pro tým více bodů.”

“Je stále brzo. Myslím, že jsme si zažili odlišný start sezony. Mnoho se toho může stát do konce roku. Máme těžký rozpis s několika back-to-back zápasy (utkání, která se hrají den po sobě), kde musíme být oba připraveni a chytat skvěle. Momentálně se na to dívám z několika úhlů pohledu.”

Kouč Peter DeBoer řekl, že třetí zápas pro Schneidera v brance v řadě nemusí znamenat to, že bude jedničkou i nadále.

“Tak se na to nedívám,” řekl jasně. “Naposledy, když jsem nad tím přemýšlel, (jsem si uvědomil, že) Marty ještě neskončil.”

Probírali to spolu oba brankáři společně?

“Ne úplně. To je něco, o čem nemáte moc mluvit,” řekl Schneider. “Častokrát to máte mimo své ruce. Je to trenérovo rozhodnutí. Vy to můžete ovlivnit tím, že budete chytat dobře, ale ve výsledku to není přímo na vás. Oba chytáme za stejný tým. Oba se snažíme týmu pomoct vyhrát oba zápasy, takže se jeden na druhého nedíváme.”

Potvrdil také, že mají oba skvělý vztah.

“Může to být pak těžká situace, když se s tím nesmíříte a nesouhlasíte s tou situací,” řekl Schneider. “On i já jsme se s tím smířili a nemáme s tím problém. Kdo ví? Je to otázka pár zápasů, kdy budu mít šanci chytat a on pak možná dostane stejnou příležitost.”

“Nemyslím si, že by někdo Martyho odepisoval. Oba budeme soutěžit o branku celý rok. Myslím si, že oba potřebujeme v této sezoně uspět. A na to se, podle mě, budeme oba soustředit.”

Novinář Rich Chere se taktéž Schneidera zeptal, jak by zatím zhodnotil svojí hru.

“OK. Něco dobré, něco špatné. S některými góly jsem nebyl příliš spokojený, především s jejich načasováním,” řekl. “Prostě se přizpůsobuji hernímu systému a stylu. Občas se zdá povědomé, když na mě jde 20-25 střel za zápas, než 35 nebo 40. To znamená, že musíte být vždy v tom nejlepším a být připravený na každou šanci, která příjde. Pro mě to znamená velký zákrok, když se tým potřebuje udržet ve hře anebo udržet vedení. Samozřejmě se zde můžu zlepšovat.”

Přizpůsobuje se stylu, kdy Devils nedávají soupeři moc prostoru ke střelám. Na to ve Vancouveru tak zvyklý nebyl.

“Může to být těžké. Je to něco, kdy musíte pracovat na tom, abyste se psychicky soustředili celý zápas,” řekl Schneider. “Cítíte se lépe, když čelíte pukům každou minutu a máte ze sebe dobrý pocit. Jsou doby, kdy nevidíte puk 10 minut a pořád jen stojíte. S hrou moc nesplýváte. Ale to není omluva. Je to něco, co je součástí hry a občas to může být v tomto systému hry výhodné. Myslím, že každý by souhlasil, že radši čelí 25 střelám za zápas než 35. Je to prostě něco, s čím si musíte poradit.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?