Peklo / Hlavní zprávy / Gelinas se cítí na NHL připravený

Gelinas se cítí na NHL připravený

Obránce Eric Gelinas doufá, že si zahraje dnes proti Vancouveru.

V NHL už odehrál jeden zápas (proti Pittsburghu na konci minulé sezony), ale doufá, že středeční povolání z farmy by mohl být začátek něčeho většího.

Bryce Salvador byl z důsledků úmrtí v jeho rodině zapsán na mimosoupiskový list a odcestoval do Lethbridge. To právě vytvořilo místo pro povolání Gelinase. Na svou šanci ale čeká i Adam Larsson, který byl v posledních utkáních psán jako sedmý bek.

“Zatím mi nic neřekli,” řekl Gelinas deníku The Star-Ledger. “Předpokládám, že se to dozvím zítra (myšleno na dnešní den, rozhovor byl dělán ve středu – pozn. red.).”

Trenér Peter DeBoer na dnešním tréninku vyslal Gelinase na led v páru s Adamem Larssonem, mimo sestavu by tak měl být Peter Harrold.

V pěti zápasech za Albany zaznamenal Gelinas jeden gól a dvě asistence. V tabulce +/- byl na hodnotě plus 2, v Albany řídil přesilové hry.

“Chystal jsem se na zápas s Albany a pak mi řekli, že mě povolávají nahoru, tak jsem tu,” řekl Gelinas. “Je to skvělé, řekl bych.”

Druhá volba Devils v draftu roku 2009 (celkově 54.) zazářila i v přípravném kempu. Eric totiž zaznamenal ve třech zápasech tři body (gól a dvě asistence), ale byl poslán na farmu.

“Samozřejmě jsem byl zklamaný. Myslím si, že jsem hrál v kempu dobře. Chtěl jsem mít narozdíl od loňského dobrý kemp, protože minulo to nebylo přesně to, co jsem chtěl,” řekl Gelinas. “Ale to je hokej. Je to hra čísel. Svou šanci jednou dostanu. Když mě poslali na farmu, nebyl to konec světa. Hrál jsem v Albany dobře. Jsem díky tomu šťastný.”

Další z mladíků, Alex Urbom, byl jednoho dne umístěn na listinu waivers. Ale vzal si ho Washington. Gelinas naštěstí mohl, díky nedostatečnému počtu odehraných zápasů v NHL, být poslán na farmu přímo.

Trénuje s číslem 22 na helmě a sám říká, že se cítí na NHL připraven.

“Ano, myslím si, že jsem v Albany odehrál některé dobré zápasy,” věří si. “Pokračoval jsem v té formě, kterou jsem měl v kempu. Jsem soustředěný. Moje hra je nyní na stropu. Pouze se snažím to tak udržet.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?