Peklo / Hlavní zprávy / Gelinas sklidil za svůj výkon spoustu chvály

Gelinas sklidil za svůj výkon spoustu chvály

Gelinase chválil i DeBoer s Jágrem.

Eric Gelinas odehrál s Vancouverem teprve druhé utkání v NHL, přesto už se dočkal velké chvály. Slova “nejlepší hráč na ledě” zmanenají hodně. A ještě k tomu, když je z úst vypustil takový Jaromír Jágr.

“Myslím, že to byl náš nejlepší zápas,” řekl Jágr. “Gelly (Gelinas) toho udělal hodně. Byl neuvěřitelný. Nejlepší hráč na ledě. Hrál tak, jak měl. Bruslil dobře. Myslím, že jsme nehráli riskantně a když jsme měli možnost hrát, on hrál.”

“Poprvé jsme tak z deseti zápasů drželi puk a nedali ho soupeři. Takže jsme hráli my. Ale, když vem defenzívu, on byl důležitou součástí.”

Když to řekne takový hráč, jako je Jágr, autor 683 gólů a 1012 asistencí ve 1401 zápasech v NHL, už to znamená něco. Gelinas byl z toho nadšený.

“Je skvělé, slyšet to od někoho takového,” neskrýval nadšení v rozhovoru pro deník The Record. “Ale já se snažil hrát pouze svojí hru.”

Gelinas odehrál celkem 16 minut a 27 vteřin, což bylo ve skutečnosti nejméně ze všech obránců Devils. Ale hrál velmi dobře. Zaznamenal tři střely na branku, včetně té, která skončila v 10. minutě během přesilové hry jeho první brankou v NHL.

“Myslím, že byl excelentní,” nešetřil chválou trenér DeBoer. “První zápas v sezoně, hrál dobře s pukem, dodal nám sílu. Skvěle přispěl hře.”

Na konci minulé sezony si proti Pittsburghu už odbyl debut. V předsezonním období odehrál tři přátelské zápasy. To vše mu pomohlo hlavně po psychické stránce.

“Myslím, že jsem byl o dost méně nervoznější, než loni,” řekl. “Hodně mi pomohly ty přátelské zápasy. Vím, že to nebyly regulérní zápasy, ale hodně se to tomu podobalo. Takže jsem se dnes cítil dobře a byl jsem za sebe šťastný.”

Gelinas už dříve prokázal, že má dobrou střelu a může být tak použitelný na přesilové hry. To se ukázalo hned při první početní výhodě, kdy byl na ledě. Gelinas řekl, že je vždy lepší vystřelit na bránu než házet puk někam do rohu.

To ukázal při jeho brance, kdy prostě dostal od Zajaca puk na modrou, vystřelil a s odrazm od obránce Taneva skončil puk v brance.


První branka Gelinase v NHL

“Ten hráč se snažil zblokovat střelu a já neměl čas to zvednout,” řekl Gelinas o své brance. “Tak jsem to hodil na branku a ono to tam spadlo.”

A samozřejmě byl Gelinas ze své branky nadšený.

“Byl to dobrý pocit,” potvrzuje.

Hrál v páru s Adamem Larssonem, který se vrátil do sestavy po dvou zápasech, kdy byl vedený jako sedmý obránce. Švédský bek podal taktéž dobrý výkon. Buď se cítil zodpovědný za to, že má vedle sebe méně zkušeného obránce a chtěl mu pomoct, anebo si prostě ti dva spolu sedli. Larsson odehrál 19 minut a 9 vteřin.

“Je to velmi dobrý hráč,” říká o svém spoluhráči Gelinas. “Už zde hraje tři roky, myslím, že je to mladý veterán. Hodně mi pomáhal, často na mě mluvil, usnadnil mi tu život. Myslím, že zápas se nám oběma povedl.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?