Peklo / Hlavní zprávy / Opět se nezadařilo v nájezdech; Schneider byl sebou zklamaný

Opět se nezadařilo v nájezdech; Schneider byl sebou zklamaný

Nájezdové trápení pokračuje; Schneider lituje gólů, které dostal.

Ďáblové proti Canucks vybojovali opět pouze bod. Asi tak by se to dalo shrnout.

A podle Toma Gulittiho z blogu Fire & Ice a deníku The Record za prohru mohly dva následující body:
1) Cory Schneider, který dostal dva hloupé góly. Sám to uznal.
2) A další prohra na nájezdy. Třetí v sezoně, desátá z posledních dvanácti pokusů. Důvod je jednoduchý: hráči se nedaří nájezd proměnit.

Ani jednou z 11 pokusů v této sezoně nepřekonali Devils brankáře soupeře. Vlastně dokonce dvanáctkrát, protože v Pittsburghu jel ještě Adam Henrique trestné střílení.

“Nejsem velkým fanouškem nájezdů,” řekl trenér Peter DeBoer.

Nájezdy vyhráli Canucks 1:0 po trefě Mike Santorelliho. Travis Zajac pálil mimo, Henrique trefil tyč a Eliáš taktéž neproměnil.

Jakoby už před nájezdem mysleli hráči na to, že se nedaří a pak si vytvořili nějaký psychický blok.

“Myslím, že to tak vypadá,” potvrzuje Henrique. “V prodloužení a nájezdech prohráváme zápasy. Ale myslím si, že to je pouze jedna z věcí, které se musíme pokusit zlepšit.”

Henrique měl svůj pokus na Luonga, kterého překonal, ale trefil pouze tyčku.

“Prostě jsem trefil tyč,” řekl mladý útočník. “Byl to dobrý pokus, ale to musím proměňovat.”

Eliáš měl taktéž dobrý pokus ve třetí sérii, ale nedal.

“Udělal jsem správný pohyb,” řekl Eliáš, který neproměnil už druhý pokus v letošním ročníku. “Pokusil jsem se mu to dát mezi nohy, ale trefilo ho to vzadu do nohy. Nevěděl, kde puk je. Trochu tušil, že projíždí pod ním, ale bylo to prostě nešťastné.”

V sezoně 2011/2012 měli Devils v nájezdech bilanci dobrou. 12:4. Jenže to v týmu byli ještě Ilya Kovalchuk a Zach Parise. Od té doby se to jen zhoršilo.

Devils trénují nájezdy od začátku sezony více a více, ale evidentně to nepomáhá.

“Na to nemám odpověď,” krčí rameny DeBoer. “Trénujeme je. Strávili jsme nad tím mnoho času. Nemám pro to vysvětlení. Dva roky zpátky jsme je nemohli prohrát. Teď je nemůžeme vyhrát. Není to věc, kterou bych je mohl natrénovat, takže je opravdu těžké nad tím získat kontrolu.”

Schneider si myslí, že zápas vůbec neměl dojít na nájezdy. Devils vyhráli na střely 30:21, ve třetí třetině dokonce 17:7!

“Se vším respektem k Vancouveru si myslím, že jsme je po celý zápas přehrávali a měla to být výhra 2:0,” řekl brankář Devils. “Dva špatné góly, které jsem dostal, je udržely ve hře. (Luongo) chytal velmi dobře, měl několik dobrých zákroků ve třetí třetině a udržel je ve hře. A v nájezdech se může stát cokoliv.”

“Jsem pouze zklamaný sám sebou, že jsem nepodržel spoluhráče.”

První gól dal Ryan Kesler. Canucks nahodili puk na Schneidera, který se pokusil rozehrát na Andyho Greenea, ale puk mu sjel jinam a hosté toho využili.

“Greene s tím nic nemohl udělat, byla to moje chyba,” přiznal Cory.

Devils se poté dostali do vedení 2:1 díky brance Gelinase (první v NHL, o něm více v dalším článku), ale Daniel Sedin opět vyrovnal.

Henrik Sedin nahodil puk do levého rohu a od mantinelu se to odrazilo přímo na hůl jeho bratra. Jednoduchá hra, kterou oba provozují už delší dobu.

“Viděl jsem je mnohokrát toto udělat,” vzpomíná Schneider na doby, kdy byl jejich spoluhráčem. “Henrik to nahodí na mantinel a Daniel nabruslí po křídle. Takový gól bych neměl dostávat.”

Schneider potřetí za sebou dostal v brance šanci od začátku, o to víc ho mrzelo, že svůj tým nepodržel.

“Já osobně jsem od sebe čekal více a když váš tým hraje takhle, musíte ho podržet,” ví Schneider. “Před zápasem jsme byli nabuzení a každý šel výkonem nahoru, ale já k tomu v prvních dvou třetinách moc nepřispěl.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?