Peklo / Binghamton Devils / Albany na vítězné vlně! Porazilo Hartford 4:3

Albany na vítězné vlně! Porazilo Hartford 4:3

Albany se veze, porazilo Hartford 4:3 a je čtvrté v konferenci.

V brance Albany se tentokráte představil Scott Wedgewood.

V šesté minutě měl příležitost Harri Pesonen skórovat z trestného střílení, ale brankář Malcolm ho vychytal.

O čtyři minuty později Brendon Nash nahodil kotouč od modré a Ryan Bourque ho tečoval za záda Wedgewooda.

Poměrně šťastným gólem následně vyrovnal Mike Hoeffel, který využil skrumáže před brankářem – 1:1.

Druhou třetinu naprosto ovládli domácí. Ve 25. minutě získal ve středním pásmu kotouč Pesonen, následně ho zavezl do útoku, který gólem na 2:1 zakončil Stefan Matteau.

2345 přítomných diváků rozjásal parádní bombou od modré Jon Merrill – ve 28. minutě totiž využil přesilovku a dal na 3:1.

Další gól přidal po krásné výměně puku s Joem Whitneym Scott Timmins, který tak prokázal, že má skutečně výbornou formu – boduje téměř v každém zápase.

Hosté ještě díky brankám Rowea a Johnsona snížili na 3:4, ale to jim nebylo platné, protože Albany se nakonec radovalo z vítězství.

Albany Devils 4:3 Hartford Wolf Pack
18. Hoeffel (Helgeson), 25. Matteau (Pesonen), 28. Merrill (Burlon, Boucher), 34. Timmins (Whitney, McPherson) – 10. Bourque (Nash, Jean), 47. Rowe (Yogan, Syvret), 60. Johnson (Hrivík, Syvret)

Střely: 29:26 (12:14, 11:4, 6:8)

Sestavy
Devils: Wedgewood – Helgeson, Merrill, Burlon, Kelly, McPherson, Scarlett – Whitney, Pelley, K. Zajac, Sestito, Boucher, Pesonen, McKelvie, Timmins, Matteau, Janssen, Wohlberg, Hoeffel
Wolf Pack: Malcolm – Klassen, Allen, McIlrath, Nash, Syvret, Johnson – Yogan, Jean, Bourque, Hrivík, Lindberg, Haley, O’Donnell, Rowe, Kristo, St. Croix, Asham

Sestřih utkání Albany-Hartford

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …