Peklo / Ohlasy / Ohlasy k utkání s Bostonem

Ohlasy k utkání s Bostonem

Devils díky výhře v Bostonu slavili první výhru na ledě soupeře v této sezoně.

Peter DeBoer se pokusil ukázat, jak velké bylo vítězství v Bostonu. Ale neměl dostatečně dlouhé ruce.

“Jak velké?” zeptal se kouč Devils. “Vy víte, jak velké.”

DeBoer veděl, že čím déle ta špatná série bude trvat, tím to bude horší nejen pro tým, ale i pro něj. A po dvaceti minutách hry, kdy Devils prohrávali 3:1, rozhodně nemohl být v klidu.

Obránce Marek Židlický ale vyrovnal na 3:3 při přesilové hře 6 na 3 68 sekund před koncem. A to nebylo vše, Andy Greene 44,1 sekund před koncem poslal Devils do vedení a vystřelil tak Devils první výhru na ledě soupeře v této sezoně, druhou v ročníku celkově.

“Myslím, že jsme tu čtyři nebo pět let nevyhráli, takže jsme potřebovali něco speciální, ať už to byl prvotřídní výkon od někoho nebo zlepšené přesilovky,” řekl DeBoer. “Něco z toho jsme měli.”

Pro potvrzení této bilance, Devils v Bostonu vyhráli naposledy 27.11.2009 na nájezdy. Předtím prohráli s Bruins sedmkrát v řadě.

“Záznamy dokazují, že proti nim dobří nejsme,” ví Brodeur. “Především v této aréně to bylo vždy těžké, získat zde vítězství v té situaci, ve které jsme. Ale dokázali jsme toho hodně.”

Ale nedokázali toho hodně příliš brzo. Bruins se totiž už v 10. minutě ujali dvoubrankového vedení.

Na 2:1 ale snižoval po střele Gelinase Adam Henrique v přesilovce, ale Milan Lucic na konci třetiny poslal Boston zpět do dvoubrankového vedení.

To vedlo k velmi vážné promluvě v šatně Devils během první přestávky.

“Nebylo to pozitivní, to vám povím,” řekl Greene blogu Fire & Ice. “Prohráli jsme téměř každý souboj a nedělali jsme nic správně. My se s tím ale vypořádali, Marty nám dal šanci tím, že jsme prohrávali pouze 3:1. Dnes se nám dařily i přesilové hry.”

Všichni hráči i trenéři mluvili, ale hlavně se soustředili na to, co hráči MUSÍ dělat nebo co MĚLI, ale nedělali.

“Mluvili jsme o tom, že musíme hrát lépe v následujících dvou třetinách,” prozradil Stephen Gionta. “Že se musíme dostat do akce, nastoupit jako tým a být hladoví po vítězství. Věděli jsme, že máme šanci, když to všechno splníme. Moc jsme jim toho nedali ke konci zápasu.”

“O něčem jsme mluvili, ale nic bláznivého,” prozradil o poradě v kabině Andy Greene. “Bylo to na nás. Jako hráči jsme měli natoupit, provést ty věci a být zodpovědní. My tak učinili.”

Devils si myslí, že měli v první třetině přílišný respekt.

“Byli jsme trošku vystrašení,” poznal Jágr. “To je pochopitelné. Mnoho zápasů jsme nevyhráli. (V minulé sezoně) hráli finále, každý o nich mluvil. Ve druhé a třetí třetině už jsme hráli bez přílišného respektu. Měli jsme mnoho šancí vyrovnat zápas už ve druhé třetině. Především já, já měl mnoho šancí. Přesilovky byly dobré. A my prostě pokračovali ve hře.”

Na konci druhé třetiny dal Damien Brunner důležitý gól do šatny. Stav 3:2 platil i pár minut před koncem. 3 minuty a 15 sekund před závěrečnou sirénou byl vyloučen Torey Krug na čtyři minuty za hraní vysokou holí.

Švýcarský útočník během tohoto zákroku přišel o zub a potřeboval na rty šest stehů. Odešel do šatny, ale na nejdůležitější moment se vrátil. Ale ještě předtím minutu a 49 sekund před koncem vyhodil Patrice Bergeron puk přes mantinel a Devils měli dvojnásobnou přesilovou hru.

A když 1:2 před koncem odvolali Brodeura z branky, byla to dokonce přesilová hra 6 na 3! Během ní dokázal parádní střelou vyrovnat Marek Židlický.

44 sekund před koncem nahrál Jágr Brunnerovi z rohu kluziště, ale útočníkovi Devils střela vůbec nesedla. To mu naštěstí vůbec nemuselo vadit, protože puk dojel přímo k Andymu Greeneovi, který dal na konečných 4:3.

“(Henrique) zahrál skvěle nahoře, cítil tlak,” popisuje vítěznou akci úplně od začátku Damien Brunner. “Jags (Jágr) mi to pak nahrál. Věděl jsem, že to jde z úhlu a chtěl jsem to jen namířit do rohu, ale minul jsem a puk došel až na Greenieho (Greene) hokejku.”

“Jako obránce jsem tu asi neměl co dělat, ale puk se dostal přímo ke mně,” ví střelec gólu Andy Greene. “Rask to dobře přečetl a neměl jsem příliš prostoru ho překonat.”

Ale podařilo se mu to. A díky tomu byla v kabině o dost lepší nálada než po první třetině. To je samozřejmé.

“Štěstí nebylo na naší straně v předchozích 10 zápasech,” vzpomíná Jágr. “Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát poslední zápas (s Canucks), ale nepovedlo se nám to. Dnes ale štěstí na naší straně bylo.”

“Vyhráli jsme i díky štěstí,” ví DeBoer. “V prvních 10 nebo 11 zápasech jsme ho příliš neměli, ale kluci pořád tvrdě pracovali.”

Devils ale ví, že stále mají hodně práce před sebou. Pořád mají pouze dvě vítězství. Doma mají zatím jednu výhru.

“Nyní se musíme ujistit, že to není pouze jedna,” ví Jágr. “Musíme se ujistit, že doma hrajeme dobře. Hráli jsme hodně zápasů venku (8 z 11), takže se o tom musíme ujistit. Jsme tři zápasy pod 50%, takže to musíme zvrátit na naší stranu.”


Sestřih utkání Boston Bruins 3:4 New Jersey Devils

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

2 komentáře

  1. Ta Jagrova prihravka na rozhodujici gol byla uzasna. Vubec Devils proste zabejcili a vybojovali to vitezstvi pro sebe.

Ďáble, co na to říkáš...?