Peklo / Binghamton Devils / Timmins opět skóroval, přesto Albany podlehlo Pirátům

Timmins opět skóroval, přesto Albany podlehlo Pirátům

Na svou skvělou sérii stále navazuje Scott Timmins, Albany to už ale nedokázalo.

Podlehlo totiž týmu Portland Pirates (farma Phoenixu) 2:5.

Keith Kinkaid byl před zápasem povolán týmem New Jersey kvůli zranění Schneidera, takže v brance se opět představil Scott Wedgewood.

A byl to on, kdo inkasoval jako první. V oslabení totiž unikal Martinook a následnou pohotovu střelou ho překonal.

Svou skvělou formu ale ve 29. minutě prokázal Scott Timmins, který využil nepovedené rozehrávky hostujícího brankáře. Timmins se tak posunul na jedenácté místo v bodování AHL s 10 body (5+5) z osmi utkání.

Jenže o pár chvil později, v půlce třetiny, poslal Pirates do vedení Gilbert Brule.

Na začátku 46. minuty ale dokázali Devils opět vyrovnat, postaral se o to Reid Boucher.

Jenže Portland utkání otočil. V 51. minutě ho poslal do vedení Hextall, který posléze přidal i druhou branku (do prázdné) 50 sekund před koncem v oslabení. A 7 sekund před koncem završil výhru 5:2 Jordan Szwarz.

Hosty podržel především brankář Visentin, který pochytal celkem 34 střel, z toho 29 v druhé a třetí třetině.

Albany Devils 2:5 Portland Pirates
9. Timmins (McKelvie, Janssen), 46. Boucher (Kelly, Merrill) – 7. Martinook, 30. Brule (Todd, Szwarz), 51. Hextall (Hagel), 60. Hextall, 60. Szwarz

Střely: 36:25 (6:10, 14:7, 16:8)

Sestavy
Devils: Wedgewood – Helgeson, Merrill, Burlon, Kelly, McPherson, Scarlett – Whitney, Pelley, K. Zajac, Sestito, Boucher, Pesonen, McKelvie, Timmins, Matteau, Janssen, Wohlberg, Hoeffel
Pirates: Visentin – Todd, Summers, Brodeur, Brisebois, Murphy, Gormley – Brule, Werek, Szwarz, Brown, Hagel, Shinnimin, Martinook, Miele, Lane, Hextal, Dziurzynski, Lessio

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Evan Cormier byl v pravý čas na pravém místě

Před třemi týdny seděl Evan Cormier doma a užíval si volno na univerzitě v Guelphu a snažil se odpočívat a relaxovat před začátkem druhé poloviny sezóny. V Binghamtonu odehrál jako náhradník pět zápasů a uvedl se tak v dobrém světle (bilance 4-1-0, včetně shutoutu a 93,3% úspěšností), že mu farma Devils připravila jeho první profesionální smlouvu. Pro …