Peklo / Hlavní zprávy / Salvador a Schneider na listině zraněných, Gelinas zpět v týmu

Salvador a Schneider na listině zraněných, Gelinas zpět v týmu

Obránce Bryce Salvador a brankář Cory Schneider na listině zraněných, Eric Gelinas je zpět v hlavním týmu.

Salvador a Schneider dnes nebyli na tréninku a byli umístěni na listinu zraněných.

Kapitán Devils vynechal poslední dva zápasy z osobních důvodů (úmrtí v rodině). V sobotu se ale vrátil do New Jersey a včera byl zapsán zpět na soupisku, což znamenalo, že byl Eric Gelinas poslán na farmu. Když se ale Salvador vrátil, stále ho bolela noha. Od doby, co zblokoval střelu v utkání s Columbusem s ní měl problémy. Ačkoliv rentgen žádnou frakturu neprokázal, Lamoriello řekl, že se o něco podobného jedná a tak zmešká Bryce minimálně týden.

Jelikož se to stalo v zápase s Blue Jackets, může se vrátit zpět na soupisku ve středu. Ale tak to pravděpodobně nebude.

“Chce to pouze čas,” řekl Lamoriello. “Může to být týden, může to trvat 10 dní. Chce to čas.”

A tak byl opět povolán Gelinas.

Kvůli zranění v dolní části těla chybí taktéž brankář Cory Schneider. V pátek bude moci být vyškrtnut z listiny zraněných, do té doby by ale měl Brodeurovi krýt záda Keith Kinkaid.

“Cory má stále lehké bolesti, takže nebudeme nic riskovat,” řekl manažer Devils.

Jelikož byl ale Kinkaid taktéž povolán do Albany společně s Gelinasem (a nebyl do dnešního tréninku vrácen zpět do New Jersey), musel brankářskou výstroj obléknout trenér brankářů Chris Terreri.

Trénovalo se tak v následujícím složení:
Brankáři: Brodeur, Terreri
Obránci: Greene-Fayne, Volchenkov-Židlický, Gelinas-Larsson; Harrold
Útočníci: Eliáš-Loktionov-Jágr, Zubrus-Zajac-Brunner, Olesz-Henrique-Ryder, Carter-Gionta-Bernier; Tedenby-Josefson

Lamoriello nadále řekl, že Clowe stále zůstává ve “statusu quo”. Tedy že zatím není nic jistého a může se to změnit de dne na den. Prý už se začíná připravovat mimo led, ale od 13. října nebyl na ledě.

Na dnešním tréninku se byl podívat i spoluvlastník Joshua Harris, který tak chce dokazovat, že se o dění v týmu zajímá plně.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?