Peklo / Hlavní zprávy / Gelinas zatím zaujal, ale to mu místo v týmu nezaručuje

Gelinas zatím zaujal, ale to mu místo v týmu nezaručuje

Obránce Eric Gelinas prozatím podává dobré výkony, ale musí toho předvést daleko víc.

Odehrál v této sezoně dva zápasy. Dva velmi dobré zápasy. Byl chválen, dal gól a měl asistenci. Vypadá to jako snový vstup do sezony a začátek velké kariéry. Ale jak se říká – nikdo nesmí usnout na vavřínech.

“Vím, že on je samostatná kapitola,” řekl DeBoer o prozatímních výkonech 22-ti letého obránce. “Byl bych opatrný s přirovnáváním ho k dalšímu Chrisovi Prongerovi. Hodně jsme o něm mluvili. Odvedl dobrou práci. Dodal naší hře několik věcí, které jí scházely. Je velký, umí bruslit, hrát s pukem a střílet. Byl povolán v pravou chvíli.”

“Jestli tu zůstane? To je něco, co můžeme posuzovat každý týden jinak. Teď po něm chceme, aby pokračoval hraním na takovéto úrovni.”

Druhá volba v draftu roku 2009 má na svém kontě zatím jen tři zápasy. Dnes v noci ho pravděpodobně čeká čtvrtý. Chodí na přesilovky, na kterých se mu velmi daří.

DeBoera hlavně zaujal v tréninkovém kempu. V něm odehrál tři přátelské zápasy, dal gól a měl dvě asistence. Když se to tak shrne, v posledních pěti utkáních za New Jersey měl tak dva góly a tři asistence. Slušné, s tím se nemůže pochlubit ani některý z útočníků.

“Myslím, že měl velmi dobrý kemp,” zhodnotil DeBoer pro blog Fire & Ice. “Měl dobré přátelské zápasy. Dobrý kemp. Už v něm vypadal, jakože je připravený na NHL. Myslím, že se s posláním zpět do AHL srovnal velmi dobře. Nenaštval se a velmi rychle se vrátil zpět.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?