Peklo / Hlavní zprávy / Jágr má novou hokejku; Brunner nemá zub; a další novinky

Jágr má novou hokejku; Brunner nemá zub; a další novinky

Krátké novinky z tábora New Jersey Devils.

Jaromír Jágr si pořídil novou hokejku. Dal zatím pouze dva góly, v posledních sedmi zápasech žádný. Myslí si, že by to mohlo být hokejkou. Hrál se značkou Combat, jenže ti v minulé sezoně zkrachovali a tak hrál s hokejkou Bauer.

Nyní používá hokejky Reebok.

“Je to jednoduché,” řekl Jágr. “Musí být výzva, tak jsem musel změnit hokejky.”

Jaromír Jágr ale hraje dobře, je produktivní. DeBoer je nadšený z toho, jak český útočník k Devils zapadl.

“On žije a dýchá pro tu hru,” chválí si jeho výkony trenér. “Zakládá útoky z ničeho.”

Jágr ale se sebou není spokojený. Dal pouze dva góly a chtěl by jich vstřelit více.

“Musíme zůstat zdravý a čerstvý,” ví jasně Peter DeBoer.

Brunner v posledním zápase s Bostonem přišel o zub. Jednalo se o ten zákrok, kdy byl Torey Krug vyloučen na čtyři minuty za hru vysokou holí. Musel tak samozřejmě v neděli navštívit zubaře.

“Nyní už je vše v pořádku,” řekl Brunner. “Vyjmuli mi ten nerv.”

Keith Kinkaid byl v zápase s Bostonem na střídačce. Čekala ho tak cesta z Albany do Bostonu a po zápase opět návrat zpět.

“Je to jednodušší v noci,” řekl Kinkaid o zhruba dvouhodinové cestě. “Musíte si jen dávat pozor na policajty.”

Nyní už je ale opět v New Jersey.

DeBoer zhodnotil i prozatímní hru Adama Henriquea (11 zápasů, 3 góly, 1 asistence):

“Vždy se může v něčem zlepšovat. Adam je ten hráč, který může dát dvacet gólů. Co střídání to přináší určitou soutěžní úroveň, proti které se těžce hraje. Rozšiřuje naší týmovou identitu. Je důsledný a to my potřebujeme.”

S jedním gólem a osmi asistencemi je Marek Židlický třetí v bodování obránců NHL a společně s Jágrem nejproduktivnější hráč týmu.

Je to poměrně brzy, ale Židlický má slušně našlápnuto k tomu, aby překonal rekord 60 asistencí Scotta Stevense ze sezony 1993/1994. Stevens k tomu navíc přidal sedm branek. Nikdo v tomto ohledu nebyl z obránců v týmu Devils lepší.

“Snařím se pouze podporovat naší ofenzivu, především, když potřebujeme dát gól,” řekl Židlický. “Myslím, že to je má role. Tak pomůžu týmu. Ale mnohem důležitější než mé body byl poslední zápas v Bostonu. To nebyl pouze naše výhra, ale každý z nás postoupil na vyšší úroveň. Zlepšujeme se.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?