Peklo / Hlavní zprávy / Salvador by se měl vrátit “poměrně brzy”, Schneider o víkendu

Salvador by se měl vrátit “poměrně brzy”, Schneider o víkendu

Informace o zraněních Coryho Schneidera a Bryce Salvadora.

Jelikož se u Salvadora nejedná o zlomeninu, nepotřebuje sádru a může normálně chodit. Na listinu zraněných byl umístěn po úterním utkání s Columbusem (tedy před týdnem). Podle posledních zpráv to vypadá, že by měl být k dispozici v sobotním utkání s Flyers.

“Opravdu je to den ode dne,” řekl Salvador včera. “Kost už se začíná lehce hojit. Nepotřeboval jsem operaci anebo sádru. Z tohoto hlediska jsem měl hodně štěstí. Takže si myslím, že se vrátím poměrně brzy.”

Trenér Peter DeBoer řekl, že Salvadorovo zranění je tak na 5-7 dní.

Taktéž dodal, že očekává návrat Coryho Schneidera někdy o víkendu. Kvůli zranění v dolní části těla byl umístěn na listinu zraněných po čtvrtečním utkání s Canucks. Takže v pátek bude moci být z listiny vyškrtnut.

Salvador se zranil při zápase s Blue Jackets, kdy zblokoval střelu Jacka Johnsona. Salvador druhou třetinu, kdy se to stalo, dokončil, ale do třetí už nenastoupil.

“To byla jedna z těch střel, které jsem cítil,” řekl Salvador. “Bylo to jakože ‘Ta moc neštípne. Ta spíš bolí.’ Což je trochu rozdílné. Na konci druhé třetiny jsem si uvědomil, že to bolelo tolik, že už jsem to nevydržel. Pokusil jsem ještě několikrát naskočit, ale cítil jsem, že to nebylo ono.”

Podle zpráv Toma Gulittiho z blogu Fire & Ice rentgen žádnou frakturu původně neprokázal.

“Občas trvá pár dní než to ztvrdne a prasklina se ukáže,” ví Salvador.

V sobotu se vrátil Salvador do New Jersey poté, co byl v Lethbridge kvůli úmrtí v rodině.

“Byla to samá letadla, vlaky a automobily,” řekl Salvador. “Asi pět hodin zabral let, odbavování, clo a pak dvě a půl hodiny cesta autem. Nejsou tam totiž přímé lety.”

Původní plán kapitána Devils byl návrat k týmu na utkání s Bostonem.

“V pátek jsem měl stále prudkou bolest v noze,” řekl. “Proto jsem si uvědomil, že když mám prudkou bolest po čtyřech nebo pěti dnes, bude asi nejlepší podstoupit magnetickou rezonanci a před návratem se ujistit. Kdybych celý den letěl a pak hrál, nebyl bych na tom ale dobře.”

Salvador má s blokováním střel nešťastné vzpomínky i na minulou sezonu. Nenastoupil totiž k posledním osmi utkáním, jelikož zblokoval střelu Zdena Cháry.

“Blokování střel patří ke hře,” ví Salvador. “Když se podíváte na celou mojí kariéru, měl jsem vlastně poměrně štěstí. Navzdory minulému a tohoto roku je to vlastně poprvé, kdy mě to vyřadilo ze hry.”

Díky tomuto zranění ale dostane ještě prostor Eric Gelinas. Měl by tak být v sestavě pro zápas s Tampou Bay.

“Moc se toho nezmění,” řekl o sestavě DeBoer. “Dva zápasy jsme hráli bez něj (bez Salvadora). Je to šance pro někoho jiného. Gelly (Gelinas) se dostal do týmu a odvedl dobrou práci. Může v ní pokračovat.”

O další zápas příjde Cory Schneider. Místo něj bude na lavičce připravený Keith Kinkaid, v brance by měl být Martin Brodeur.

“Na začátku roku jsme řekli, že když máme dva brankáře, kteří by mohli na Olympiádu, že nás čeká mnoho zápasů, mnoho zápasů ze dne na den, cestování apod., tak budeme oba brankáře potřebovat,” připomněl DeBoer. “Už to tak je.”

Na tréninku místo Schneidera ale včera nebyl Kinkaid. Ten se připravoval s Albany a tak místo něj v brance byl Chris Terreri, trenér brankářů.

Poslední zápas odchytal Terreri v sezoně 2005/2006 za Albany.

Trenér DeBoer ho zhodnotil takto: “Podle jeho slov byl fantastický. Řekl ‘Já jsem byl fantastický’. A měl pravdu.”

“Vypadal dobře,” pokračoval s hodnocením DeBoer. “Neuvěřitelné, že to dokázal i ve svém věku. Řekl jsem to Andymu Greeneovi a Greenie na to řekl, ‘Ve skutečnosti není o tolik starší, jako ten na druhé straně'”.

O dobrou náladu tak na tréninku bylo dozajista postaráno.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?