Peklo / Hlavní zprávy / Cory Schneider doufá, že už si zachytá o víkendu

Cory Schneider doufá, že už si zachytá o víkendu

Brankář Cory Schneider se uzdravil a doufá, že dostane o víkendu šanci v brance.

Devils totiž hrají dva dny za sebou. Nejdříve o půlnoci ze soboty na neděli hostí Flyers (je to o půlnoci, protože v Americe stále platí letní čas) a poté hned další noc hrají od 2:00 v Minnesotě.

Včera už Schneider poprvé trénoval a dnes by měl být vyškrtnut z listiny zraněných, což bude znamenat návrat Keitha Kinkaida na farmu do Albany.

“Nic vážného. Jak řekl trenér, bylo to zranění v dolní části těla a potřeboval jsem jen pár dní odpočinku,” řekl Schneider pro deník The Star-Ledger. “Nyní už se cítím skvěle. Stoprocentně, což znamená, že jsem připravený.”

V brance místo něj stál Martin Brodeur, takže to pro Devils tak obrovská ztráta nebyla. Marty dokonce vychytal dvě výhry a Peter DeBoer jeho výkony chválil. Zatím tak není jisté, jestli si Schneider v následujících dvou zápasech zachytá. Přecijen, bude po zranění.

“Ještě to není (jisté). Rozhodneme se ze dne na den,” řekl jasně Peter DeBoer. “Na začátku sezony jsem řekl, že pokud bude svět perfektní a každý bude zdravý, využiji oba dva brankáře v zápasech za sebou, ale nechci zase ohrozit jeho zdraví.”

Ale Schneider by klidně mohl jeden z víkendových zápasů odchytat.

“Myslím, že to je plán. Zatím jsme se k tomu ale nedostali,” řekl Schneider. “Chtěl jsem jen vidět, jestli to dnes na tréninku zvládnu bez problémů. Zvládnul jsem to. Takže si o tom určitě promluvíme. Jedná se o zápas ze dne na den a navíc budeme cestovat, takže jsem si jistý, že alespoň na jeden zápas budu připravený.”

Zranění je tak za ním.

“Doufám a myslím si to,” řekl. “Chci být ten, který je stále v brance a ne ten, u kterého se musíte obávat, jestli je nebo není zraněný.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?