Peklo / Ohlasy / Výkon proti Flyers byl nevydařený, shodují se Ďáblové

Výkon proti Flyers byl nevydařený, shodují se Ďáblové

Devils se vyjadřují k zápasu s Flyers, který prohráli 1:0.

Mít pouze 14 střel proti týmu, který den před tím prohrál 0:7? To opravdu není dobrá vizitka.

Přitom v předchozích zápasech se New Jersey dařilo. Ale proti Flyers to tak vůbec nevypadalo.

“Prostě jsme nehráli dobře,” věděl po zápase Jágr. “Nehráli jsme tak dobře, abychom vyhráli zápas. Nemusíme hrát příliš výborně, ale my jsme prostě nehráli (ani dobře).”

Do zápasu nenaskočil centr Travis Zajac (pravý kotník) a Patrik Eliáš (horní polovina těla) a bylo to znát. Devils byli potřetí ze 13 utkání v sezoně vychytáni brankářem soupeře. Ray Emery nepropustil ani jeden puk za svá záda.

“Nevytvořili jsme si toho dostatek,” ví DeBoer.

“Byl to těžký zápas, zápas obran,” řekl Jágr. “Vím, že také neměli moc střel, ale my jsme prostě nepředvedli žádné akce. Nedaří se nám první přihrávka.”

Devils měli celý zápas problémy s přihrávkami. Prý ale nikdo nemyslel na to, že den před tím prohráli s Capitals 0:7.

“Myslím, že vzhledem k tomu zápasu, který odehráli (v pátek), hráli opatrněji,” řekl Martin Brodeur pro deník Fire & Ice. “Nic nám nedali. Měli jsme pár šancí, který můžete spočítat na jedné ruce a byly pouze decentní. Oni dali jeden gól po tečování střely. To jsou těsné zápasy. Je těžké proti nim hrát. Musíme jim dát uznání. Nedali nám moc prostoru k ofenzivě a naše přesilové hry ten rozdíl taktéž neučinily.”

V poslední třetině měli Devils pouze tři střely. Přitom v zápase měli pět přesilových her, ale ani jednu nevyužili.

Ďáblům kromě zmíněných Zajaca a Eliáše chyběl stále i Ryane Clowe, ale trenér DeBoer nechtěl ve zraněních hledat výmluvy.

“Když máte takové hráče mimo sestavu, nepomáhá to, ale my musíme nalézt způsob, jak se s tím vypořádat,” ví trenér. “Nemůžete vyhrát, když nedáte gól. Mezi našemi přesilovky a hrou 5 na 5 jsme měli nějaké šance. Dali jsme několik tyček. Musíme šance využívat.”

“Občas odehrajete nějaký takový zápas,” smutnil Jágr. “Oni také neměli příliš střel. My hráli nějaké přesilovky. Musíme to změnit, protože jsme ztratili dva hráče – klíčové hráče na přesilovky. Někteří kluci tak hráli na přesilovkách poprvé. Neříkám, že to je těžké, ale není to ani lehké.”

Ďáblům se dlouhodobě nedaří vhazování. Na to opět utrpěli i v tomto zápase, kdy Flyers vyhráli 24:37.

“(Flyers) byli dobří, ale (Claude) Giroux je velmi dobrý centr,” řekl Brodeur. “Vyhráli mnoho vhazování. Měli z nich příležitosti: jednu ve druhé třetině měl (Scott) Hartnell a druhou v první třetině měl (Jakub) Voráček. Oni je vyhrávali čistě, zakládali z nich útoky. Musíme se v tom zlepšit. Dnes nám to tolik neublížilo (gólově), ale když nevyhrajete buly, ztratíte mnoho energie snahou získat puk zpět.”

Když se reportér Tom Gulitti zeptal, jestli viděl trenér DeBoer na hře nějaká pozitiva, řekl: “Marty byl dobrý. Dal nám šanci. V obraně jsme hráli dobře. Umožnili jsme pouze (21) střel a jen málo gólových šancí. Takže z obranného hlediska jsme byli dostatečně dobří. Na druhém konci ledu jsme tak neučinili.”

Mnoho fanoušků taktéž podrobně sleduje hru Erica Gelinase. K jeho hře se vyjářdili Peter DeBoer i Martin Brodeur.

DeBoer: “Hrál dobře. V posledních zápasech šel trochu dolů, jako každý mladý obránce, to se stává. My se musíme pokusit navrátit jeho hru zpátky.”
Brodeur: “Přináší odlišný styl, který jsme nikdy neměli. Nebojí se vystřelit puk. Má velmi, velmi tvrdou střelu a je dobrý bruslař. On se bude zlepšovat a bude hrát lépe. Když jste mladý, je normální, že vám to zabere nějaký čas. Myslím si, že mít Gellyho s Larsem (Larssonem) v jedné lajně, pomohlo i Larssonovi. Hrál velmi dobře. Jsem velmi spokojený, když ho mám před sebou.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?