Peklo / Hlavní zprávy / Kdyby Devils neměli šanci na play-off, Brodeur by klidně zrušil svou no-trade klauzuli

Kdyby Devils neměli šanci na play-off, Brodeur by klidně zrušil svou no-trade klauzuli

Brankář Martin Brodeur šokoval fanoušky zprávou, že by klidně zvážil zrušení no-trade klauzule s Devils v případě, že by už nebyla šance na play-off.

Zbývá ještě 68 zápasů do konce základní čátsti, ale pouze jeden tým v Metropolitní Divizi vypadá, že má na play-off – Pittsburgh Penguins. Alespoň momentálně.

Devils samozřejmě doufají, že se do hry o play-off zapojí.

Ale co když ne? Co když zranění a neschopnost skórovat prohloubí krizi týmu natolik, že Devils budou 5. března při uzávěrce přestupů více hráče prodávat, než kupovat?

To se ve většině případů týká starších hráčů. Jaromír Jágr nemá no-trade klauzuli, ale Martin Brodeur ano. A brankář Devils překvapil zprávou, že by klidně zvážil její zrušení.

“Doufám, že se to nikdy nestane, ale pokud to bude situace, která bude velmi dobrá pro mě a i pro Devils, proč ne? Není to tak, že tady budu hrát dalších 25 let,” řekl Brodeur deníku The Star-Ledger.

“Netoužím po tom. Chci se vrátit do play-off s tímto týmem a pokusit se s ním něco udělat. Momentálně bych na 99 procent řekl ne. Ale o něco později (na jaře)? Nikdo se o tom nezmíní, opravdu. Nebude to tak velká věc.”

Brodeurovi po této sezoně vyprší kontrakt. V případě, že by Devils nehráli o play-off, byl by ochotný zrušit svou no-trade klauzuli a nechat se vyměnit. Pokud by pak chtěl pokračovat, nebyl by pro něj problém se opět vrátit do New Jersey.

“O tom není pochyb. Není to jako vykoupení ze smlouvy. Můžu dělat to, co chci,” je si Marty jistý. “Není to tak, že by o tom teď každý přemýšlel, ale stává se to. Někteří nejlepší hráči v lize taktéž přestupovali. Například Ray Bourque. Mnoho hráčů mělo úspěch jinde.”

“Vím, že se něco může stát, ale pochybuji, že se mě Lou zeptá, jestliže se nezeptám já jeho.”

Otázkou zůstává – přijali by to určitě Devils? Velké hvězdy ve své kariéře měnily týmy – Wayne Gretzky byl vyměněn dvakrát a bylo mu méně než 41 let.

A pokud ano, podaří se výměnu dohodnout?

“Pro brankáře je to trochu jiné, protože pokud tým opravdu hraje o play-off, už mají dobrého golmana. Takže to vám může zavřít trochu dveře. Pokud se tedy nechtějí ujistit tím, že budou mít někoho, kdo už tu byl (v play-off),” odůvodnil Brodeur. “Pak by to mohla být možnost. Není to něco, co mě momentálně zajímá, ale mohlo by.”

Jágr je momentálně asi nejlepším hráčem Devils. Minimálně tím nejproduktivnějším. A i on by klidně mohl být vyměněn.

“Nemám no-trade klauzuli, takže (Lamoriello) může udělat cokoliv chce,” řekl český forvard. “Jsem pouze voják. Můžou mě vyměnit, kdykoliv budou chtít.”

Brodeur by měl na výběr.

“Je opravdová šance na výhru Stanley Cupu? To budu muset zvážit,” řekl brankář. “Nakonec budu já ten, kdo rozhodne. Nikdy jsem to nepoužil, ale můžu. Jako hokejový hráč musíte zůstat otevřený různým věcem. Neřeknu ne. Ale není tu garance, že s tím budu souhlasit.”

Co kdyby se třeba zranil Henrik Lundqvist v Rangers? Šel by Marty i do týmu největšího rivala?

“Jsou určité limity,” řekl Brodeur s úsměvem. “Jak jsem řekl, nemůžu nikomu říct ne. Narozdíl od některých mých spoluhráčů bych to nemohl udělat.”

Vše je momentálně na hraně spekulací, protože sezona ještě není u konce. Ale rozhodně to vše stojí za zamyšlení. Jedná se o další speciální motivaci, proč nevzdávat boj o play-off tak brzy. Takže Ďáblové, věřme stále našemu týmu!

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?