Peklo / Hlavní zprávy / Brodeur ujišťuje: “Chci se do play-off dostat s tímto týmem”

Brodeur ujišťuje: “Chci se do play-off dostat s tímto týmem”

Martin Brodeur má stále jasný jediný cíl: dostat se do play-off s týmem New Jersey Devils.

Brodeur předevčírem šokoval několik fanoušků Devils zprávou, že kdyby Devils nehráli o play-off, klidně by zrušil svojí no-trade klauzuli.

Včera ale ujistil, že netouží po tom, aby někam přestupoval.

“To není můj záměr,” upozornil v rozhovoru pro deník The Record. “Jasně jsem řekl, že chci být v play-off s tímto týmem a pokusit se s ním vyhrát.”

Brodeur stále věří, že s tímto týmem o play-off bude bojovat a nebude tak muset o žádném přestupu být řeč.

“O tom ani nepřemýšlím,” řekl. “Byla to pouze  otázka, ‘Co kdyby?’. Cokoliv se může stát, když mluvíte o kdyby. Můžete na to mít tolik odpovědí, kolik chcete. To je hlavní věc kdyby.”

“Nechci si zavírat nějaké dveře nebo tak něco. Chci pouze hrát hokej.”

Brodeur byl draftovaný v roce 1990 celkově jako 20. a od té doby působí pouze v New Jersey. Podle svých slov by na 99% řekl ne na výměnu. Ale kdyby byl už začátek března a Devils by nehráli o play-off, Lamoriello by projevil zájem ho vyměnit, klidně by o tom uvažoval.

“Je to věc týkající se konce roku,” řekl jasně. “Tým tu mojí no-trade klauzuli má. Ale nakonec budu já ten, kdo o tom může rozhodnout.”

To ale neznamená, že by o odchodu z Devils momentálně přemýšlel.

“Myslím, že to bylo naprosto jasné, když jste si přečetli celý článek,” naráží Brodeur na článek v deníku The Star-Ledger. “Myslím, že titulek to trochu zhoršil.”

Brodeurovi zbývá ze smlouvy už pouze rok a je velmi pravděpodobné, že po něm skončí kariéru. To je taktéž něco, o čem se bude muset rozhodnout zcela sám.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?