Peklo / Preview / Ďáblové se dnes v Torontu potkají s Clarkym

Ďáblové se dnes v Torontu potkají s Clarkym

Ačkoliv včera Ďáblové zvítězili ve Philadelphii 3-0, výsledek klame a Flyers jistě nebyli snadným soupeřem. Dnes nás v Torontu čeká pravděpodobně ještě těžší zápas, než včera. Ďáblové se přesunuli do Kanady, do Toronta, kde dnes o půl 2 v noci nastoupí mimo jiné i proti svému kamarádovi a bývalému spoluhráči Davidu Clarksonovi.

Devils a Maple Leafs se minulou sezonu potkali 3x. Ve všech třech Ďáblové padli. Letos se potkáme taktéž 3x a poprvé dnes v Air Canada Centre. Poprvé proti Devils bude hrát taky Clarkson, který přestoupil domů do Toronta. Svému novému týmu ale zatím moc nepomohl. V posledním přípravném zápase naskočil ze střídačky na led a jako 6-tý hráč se zapojil do bitky. Za tento přestupek vyfasoval stopku na 10 zápasů. V této sezoně tak zatím nastoupil pouze v 5-ti utkáních a připsal si jednu asistenci, 2 mínusové body a 18 trestných minut.

Bitka, za kterou obdržel David 10-ti zápasový trest

To však Torontu příliš nevadí, jelikož má na své soupisce hned několik dalších ostrostřelců. Lídrem týmových statistik je s 18-ti body (9+9) Phil Kessel, následují jej dva 13-ti bodový hráči van Riemsdyk (7+6) a Kadri (5+8) a poté dva 11-ti bodový Lupul (7+4) a Raymond (5+6), takže střelecká základna velmi slušná. Tomu také odpovídá postavení Maple Leafs v tabulkách. S 20-ti body se přetahují o vedoucí pozici Atlantické divize s Detroitem a Tampou. V konferenční tabulce si pak drží 4. pozici.

Co se týče posledních zápasů, tak i přes našlapaný tým vyšlo Toronto ve Vancouveru naprázdno a odvezlo si k tomu 4 branky. Naši Ďáblové naopak zvítězili v důležitém zápase ve Philadelphii 3-0 a měli by dnes potvrdit! Do brány se dnes po menší pauze vrací opět Cory Schneider, Marty bude krýt záda.

Devils se i nadále musí obejít bez Patrika Eliáše (horní polovina těla), Ryana Clowa (hlava), Bryce Salvadora (noha), Johna Merrilla a také možná bez Erica Gelinase. Ten byl včera o berlích na rentgenu, který naštěstí vyvrátil zlomeninu. K týmu se v Torontu již připojil, jeho start je však stále nejistý. Maple Leafs nepodpoří Bozak (podkolenní šlacha) a pravděpodobně ani Bolland (kotník).

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?