Peklo / Hlavní zprávy / Janssenova trefa pomohla Devils k výhře; Brodeur má 122. čisté konto

Janssenova trefa pomohla Devils k výhře; Brodeur má 122. čisté konto

Ohlasy po vítězném utkání ve Philadelphii.

Když Devils povolali Cama Janssena z Albany, určitě to nebylo kvůli střílení branek. Janssen měl totiž před zápasem pouze tři zásahy v NHL za 312 utkání.

Ve 44. minutě ale tečoval střelu Adama Larssona do branky a dal na 2:0. Pomohl tak k výhře 3:0 nad Flyers.

“Proto jsme ho povolali,” vtipkoval brankář Brodeur, který chytil všech 22 střel a připsal si 122. čisté konto.

29-ti letý Janssen se naposledy v NHL trefil 30. března 2011 proti Detroitu v dresu St. Louis Blues. Hned po gólu měl obrovskou radost. Vyzdvihl obě ruce do vzduchu a pak ho objali spoluhráči. I ti za něj měli obrovskou radost.

“Neuvěřitelné,” popsal Janssen své pocity po gólu. “Zapomněl jsem, jak je to skvělý pocit. Ale už musím rychle myslet na další zápas. Trochu si to užiji,  ale zítra (v noci z dneška na zítřek od 1:30 – pozn. red.) musím zpět do práce, hrajeme velký zápas. Důležité utkání v Torontu proti Clarkiemu (David Clarkson), bude to těžký zápas a už se na něj těším.”

Ve skutečnosti byl hlavně povolán kvůli tomu, aby přinesl do hry povzbuzení ve formě povedených hitů či nějaké bitky. A také kvůli tomu, že se jedná o skvělého člověka v kabině.

Pro Janssena to byl čtvrtý gól ve 313 zápasech v NHL (dva za Devils, dva za Blues).

“Kdo by si to myslel?” zeptal se trenér DeBoer. “Nemohlo se to stát někomu lepšímu a bylo to přesně to, co jsme potřebovali.”

“My všichni víme, co pro nás dělá a že byl za to takhle odměněn je jenom dobře,” řekl Brodeur pro deník The Record.

Devils vedli 1:0 po gólu Adama Henriquea. Druhý gól přidal, jak již bylo řečeno, Janssen. Ten nejdříve pěkným hitem obral o puk Meszároše, který v souboji přišel i o hokejku. Pak Janssen v prostoru kruhů pro vhazování tečoval střelu Larssona od modré.

Janssen poděkoval za dobrou práci Carterovi, který dostal puk z obranného pásma.

“Kdyby z toho pásma ten puk nedostal, nic by se nestalo, takže mu za to děkuji,” uznal práci svého spoluhráče.

A co pro Janssena bylo lepší? Gól anebo hit na Meszároše?

“Gól,” odpověděl jasně. “Hitů už jsem rozdal mnoho.”

Janssen na led naskočil celkem sedmkrát a měl slabý ice-time 3:59. To mu ale stačilo ke čtyřem hitům a k brance jako třešničce na dortu.

Jak jsme již několikrát zmínili, jedná se i o skvělého spoluhráče do šatny.

“Je to skvělý člověk,” potvrzuje Brodeur. “Cítí se zde pohodlně. Nemůžu říct, že je nafoukaný, ale rád je, když může hrát v NHL a být okolo dění. Myslím, že pro hráče, který hraje takový styl jako on je sebedůvěra důležitá a pomáhá to i lidem okolo. Myslí si, že sem patří. Neříkejte mu, že ne. Takový přístup k tomu má a lidé to cítí. Je to skvělý člověk. Stará se o sebe a tvrdě pracuje i ve hře, protože to potřebuje. Je to jenom dobře, že je tady.”

Ačkoliv už trenér DeBoer deklaroval, že Cory Schneider by měl chytat proti Torontu, není ještě nic jistého. Ale Brodeur počítá zatím s tím, že hrát nebude.

“Doufám v to, protože jsem hodně mluvil s Clarkiem a nechci do toho jít,” vtipkoval.

V poslední době se Marty hodně zlepšil. Po prohře 5:2 v Ottawě, kdy inkasoval dvakrát z prvních dvou střel se sebou nebyl příliš spokojený. Momentálně ale z posledních čtyř zápasů vychytal tři výhry a z posledních 50 střel inkasoval pouze dvakrát.

“Vypadá dobře,” řekl trenér DeBoer. “Věří si a vypadá dobře.”

“Cítím se pohodlně,” řekl Brodeur. “Tvrdě jsem pracoval na tréninku s vědomím, že nechytám tolik, jak bych si přál. Ale vše se vyplatilo. S několika zápasy za sebou se o utkání podělíme, takže jsem šťastný.”

Brodeur už vychytal celkem 12 čistých kont proti Philadelphii. Proti nikomu jinému se mu nepodařilo střelce vymazat častěji.

Trenér DeBoer si taktéž velmi pochvaloval obrannou hru, kterou považoval za klíčovou.

Co se týče zranění Erica Gelinase, který zápas opustil poté, co zblokoval střelu Hartnella, tak to by nemělo být vážné.

Po rentgenu se prokázalo, že nemá zlomenou nohu, ale pár zápasů bude muset vynechat. Momentálně totiž chodí o berlích.


Sestřih utkání Philadelphia Flyers 0:3 New Jersey Devils

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?