Peklo / Hlavní zprávy / Jágr výhru s Rangers předpověděl

Jágr výhru s Rangers předpověděl

Jaromír Jágr výhru Ďáblů nad Rangers předpověděl.

Devils si z Madison Square Garden odvezli všechny tři body za výhru 3:2. A přesně takový výsledek předpověděl Jágr na ranním tréninku.

“Řekl mi, ‘Nebudeš mít čisté konto, ale vyhrajeme 3:2,'” prozradil Martin Brodeur Jágrovu předpověď.

“Řekl jsem něco jako, ‘Tak fajn, to bychom brali,’ a ono se to stalo,” usmíval se brankář v rozhovoru pro deník The Record.

Přesně to se totiř stalo. Brodeur měl 33 zákroků (nejvíce v této sezoně) a pomohl k výhře 3:2.

“Řekl jsem, že nechci znít chytře, ale jsem,” řekl Jágr, který asistoval u rozhodující branky 2:55 před koncem.

Brodeur z posledních šesti zápasů vyhrál pět. To, že po 191 minutách a 21 vteřinách inkasoval ho vůbec netrápilo, mnohem důležitější pro něj bylo vítězství.

“V tomto zápase na mě šlo téměř stejně střel, jako v předchozích dvou, kdy jsem měl shutout,” upozorňuje Brodeur na to, že Predators na něj vystřelili pouze 15krát a Flyers 22krát. “Kvalita zákroků, které jsem potřeboval udělat, byla o něco odlišná, než v zápasech, kdy jsem měl ty shutouty. Vyměnil bych (shutout za) vítězství jako dnes naprosto kdykoliv. Byl to skvělý zápas.”

Ryan Carter dal první dvě branky v sezoně. Potřetí v kariéře skóroval dva góly v jednom utkání. Jinak spíše defenzivní útočník byl vyhlášen první hvězdou utkání. V 58. minutě poté rozhodl dorážkou své střely Dainius Zubrus.

“Myslím, že jsme nalezli způsob vyhrávat,” netají spokojenost DeBoer. “Když se podíváte na začátek sezony, hrajeme o dost lepší hokej. Už ke konci té série, kdy jsme prohrávali se náš hokej zlepšoval a chyběly nám pouze ty výhry. Nyní už to začíná. Je to věc sebedůvěry.”

Ačkoliv v prvním zápase s Rangers, kdy Devils vyhráli 4:0 vychytal čisté konto Cory Schneider, dnes v bitvě rivalů o řeku Hudson dostal šanci Martin Brodeur.

Byl nadšený, že si mohl proti Rangers s Lundqvistem zachytat.

“Miluji hraní proti tomuto týmu, o tom není pochyb. Stejně, jako Lundqvist rád hraje proti nám,” řekl Brodeur. “Jsem si jistý, že rád. Ale ne stoprocentně. Co se týče toho, jestli chytám nebo ne, to nechávám na trenérech. Nikdy nebudu bědovat na jejich rozhodnutí, protože karma by si mě našla. Poučil jsem se z minulosti. Nikdy se na nic nebudu ptát, ale jsem vždy připraven.”

V první třetině se zranil Anton Volchenkov a Devils tak dohrávali o pěti obráncích, což znamenalo větší tlak na Brodeura. Ten si s tím ale poradil a tak sklidil pochvaly od trenéra Petera DeBoera.

A jak Jágr věděl, že to skončí 3:2?

“Řekl jsem mu, že nebude mít shutout, protože jsem mu na ranním rozbruslení nedal lehký gól,” vysvětluje Jágr. “Pokaždé, když mu dám lehký gól (na ranním rozbruslení), dám gól (v zápase) a on má shutout. Dnes jsem dal gól, ale na při první střele, takže jsem mu řekl, že to bude 2:1 nebo 3:2.”

“Prostě vím některé věci. Také vím, že vyhrajeme Stanley Cup, ale to nikomu neříkejte.”


Sestřih zápasu New York Rangers 2:3 New Jersey Devils

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?