Peklo / Preview / Devils se potkávají s Kings poprvé od finále Stanley Cupu

Devils se potkávají s Kings poprvé od finále Stanley Cupu

Každému se při tomto souboji jako první vybaví z našeho pohledu nepříjemný zápas, ve kterém jsme prohráli 6-1 a Kings následně zvedli nad hlavu pohár Lorda Stanleyho. To je však již minulost a Ďáblové budou nyní mít alespoň částečnou možnost vynahradit si tento neúspěch a to hned dvakrát. Dnes se hraje v Newarku v Prudential Center , příští týden se pak Devils představí v Los Angeles.

Níže si můžeme připomenout krásnou atmosféru play-off a dva vítězné zápasy proti Kings ve finále Stanley Cupu 2012.

6. 6. 2012  |  NJD 2-1 LAK


9. 6. 2012  |  NJD 2-1 LAK

Dost bylo ale vzpomínání a nyní k faktům. Náš dnešní soupeř prozatím v sezoně podává velmi vyrovnané výkony a zatím nezaznamenal žádný výrazný výpadek, jako jsme mohli být svědkem u našich Ďáblů. To se také odráží na jejich bilanci odehraných zápasů 12-6-1. Jelikož je ale Západní konference velmi slušně rozjetá, stačí jim tato bilance a 25 získaných bodů pouze na 4. místo v divizi a 8. místo v konferenci.

Kings jsou nyní na takovém kratším tripu po východním pobřeží. V úterý trochu překvapivě prohráli Kings na nájezdy v Buffalu, včera zvítězili na Long Islandu a tím nám trochu pomohli. Dnes je čeká zápas v New Jersey, zítra opět v New Yorku, v Madison Square a poté se vrací opět domů.

Ďáblové budou do dnešního zápasu nastupovat s dvouzápasovou sérií výher a podruhé v sezoně se Devils pokusí o 3-strike. Do brány se postaví Cory Schneider, zítra proti Pens Marty Brodeur. To bylo dnes oznámeno.

Cory Schneider tedy nastoupí proti týmu Západní konference, který v minulých letech potkával určitě častěji, než Brodeur s výjimkou play-off samozřejmě. Zlobit ho především bude bodový lídr Kings Anže Kopitar s 18-ti body (4+14) a také s 5-ti góly nejlepší střelec týmu Richards (5+12). Trojici nejproduktivnějších uzavírá Williams (7+7).

Na straně Devils by se dnes mohl již opět objevit Patrik Eliáš, který byl dnes aktivován z IR listiny a spolu s Giontou prohlásili, že jsou dnes připraveni naskočit. Ďáblové se budou dále spoléhat na své 5-tigólové střelce Jágra (5+9), Henriqua (5+2) a Michaela Rydera (5+2).

Z IR listiny zmizel zmíněný Eliáš, nadále na ní zůstává Salvador (stresová zlomenina nohy), Clowe (otřes mozku), Jon Merrill (parnění váře), Gionta je day-to-day a možná nastoupí. Mezi zraněné od minulého zápasu přibyl Volchenkov (dolní polovina těla).

Kings se taktéž potýkají s poměrně rozsáhlou marodkou. Tou nejzásadnější změnou v sestavě je gólmanský post, jelikož Quick je mimo kvůli problémům s třísly, dále je mimo obránce Matt Greene, útočníci Jeff Carter (zlomená noha), Kyle Clifford (hlava) a Jarret Stoll (horní polovina těla).

Dainius Zubrus – Travis Zajac – Jaromir Jagr
Damien Brunner – Patrik Elias – Michael Ryder
Adam Henrique – Andrei Loktionov – Steve Bernier
Ryan Carter – Stephen Gionta – Cam Janssen

Andy Greene – Marek Zidlicky
Eric Gelinas – Adam Larsson
Peter Harrold – Mark Fayne

Cory Schneider

POTKÁME SE ZDE V NOCI U STREAMU A CHATU? :)

Jak používat FB CHAT zde na webu?

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?