Peklo / Hlavní zprávy / Ani další Schneiderův kvalitní výkon nestačil na výhru

Ani další Schneiderův kvalitní výkon nestačil na výhru

Ohlasy po zápase s Los Angeles Kings, který Devils prohráli 2:0.

Brankář Cory Schneider si po zápase povzdechl, že už neví, co více má udělat pro to, aby pomohl týmu k vítězství.

Inkasoval sice pouze jednou (druhá branka byla do prázdné), ale k výhře to nestačilo. Diváci v Prudential Center tak viděli výhru hostujícího týmu 0:2.

A to v brance Kings nebyl ani skvělý Jonathan Quick, nýbrž náhradník Ben Scrivens. Ten pochytal všech 26 střel Ďáblů.

Schneiderova bilance je po utkání, ve kterém měl 19 zákroků, špatná. Jediná výhra, pět proher a tři prohry v prodloužení (či na nájezdy). Ikdyž ví, že to není pouze jeho vina, je z toho velmi zklamaný.

“Nesnáším prohrávání. Prohrávat není zábava,” řekl Schneider. “Chci být ten, který pomůže týmu vyhrávat a navyšovat počet výher. Nakonec je stejně pro brankáře nejdůležitější statistika v počtu výher. Jak jsem řekl dříve, občas to záleží na vás, když se nedaří, pomoct týmu, aby vedl 1:0 místo toho, aby 0:1 prohrával. Především v závěru zápasu, za stavu 0:0 chcete mít zákrok, který udrží to skóre a kluci poté dají první branku.”

Schneider ten extra zákrok ale nedokázal. King tečoval střelu Muzzina a puk skončil v síti.

“Viděl jsem, že se (puk) blíží a měl jsem pokleknout,” lituje Schneider. “Chtěl jsem (hráče) odstrčit, on se ale puku dotknul a ten prošel nejspíše jedinou cestou, kudy mohl.”

Schneiderovo jedinou výhrou tedy zůstává zápas s Rangers, kdy Devils vyhráli 4:0 (hráno 19. října). V posledních pěti zápasech, kdy Cory chytal, dali Devils pouze čtyři branky. Víc hrůzostrašně zní ale fakt, že v posledních 11 třetinách a dvou celých prodlouženích, kdy byl Schneider v brance, vstřelili Devils pouze jedinou branku!

To Martin Brodeur, který by měl v dnešní noci chytat proti Penguins, vyhrál pět z posledních šesti zápasů a Devils skórovali alespoň tři góly ze čtyř z těchto utkání.

“Jste za Schneidera zklamaní,” řekl trenér DeBoer. “Opět odchytal dobrý zápas a nedočkal se žádné podpory.”

Schneider má nyní průměr inkasovaných branek 1,98 a úspěšnost zásahů 91,8%.

“Musíme cítit i za něj,” ví Henrique. “Myslím, že jsme toho spoustu udělali správně, ale musíme se naučit dávat góly. Schneids nám opět dal velkou šanci na výhru. Pokaždé když chytá, nedaří se nám nalézt způsob, jak získat vedení a odrazit se od toho. Ale on chytá skvěle.”

“Opět má (průměr inkasovaných branek) nižší, takže je možná v nejlepší trojce,” naráží na Schneiderovo dobré statistiky Patrik Eliáš. “Ale žádné zápasy nevyhrajeme, pokud pro něj nedáme góly.”

DeBoer před zápasem říkal hráčům, aby dokázali, že Schneiderova statistika v počtu vychytaných výher je neoprávněná. Ale nepodařilo se to.

“Je to naprostá pravda, on chytá výtečně,” řekl Stephen Gionta. “Ale z nějakého důvodu ho gólově nepodporujeme. Snad to, kvůli němu, změníme.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?