Peklo / Hlavní zprávy / Larsson pomohl k výhře nad Penguins gólem a dobrým výkonem

Larsson pomohl k výhře nad Penguins gólem a dobrým výkonem

Švédský obránce Adam Larsson podal proti Penguins velmi dobrý výkon a pomohl k výhře.

Obránce Devils, Adam Larsson, si nemyslí, že odehrál jeho nejlepší zápas, ale uznal, že “to byl skvělý pocit”, dát první gól v základní části této sezony, který dal naposledy téměř před dvěma lety. Pomohl tak k výhře 4:1 nad Pittsburghem Penguins.

Larsson strhl vedení na stranu Devils 1:38 před koncem druhé třetiny poté, co přejal pas od Travise Zajaca a propálil Fleuryho. Byl to jeho první gól v základní části sezony od 26.11.2011, kdy skóroval proti Islanders. Skóroval tak po 96 zápasech a byl to jeho třetí gól v kariéře v NHL.
“Bylo to pro nás velmi důležité,” řekl Larsson. “Dostal jsem nádherný pas od Travise a pouze jsem se pokusil (puk) dopravit do brány. Měl jsem štěstí, že to tam padlo.”


Larssonův gól na 2:1 proti Pittsburghu

Byl to nejmladší hráč Devils – 21-letý Larsson – a dva nejstarší – 41-letí Martin Brodeur a Jaromír Jágr – kteří rozhodli o vítězství.

Jágr dal dva góly (jeden do prázdné brány) v závěru třetí třetiny a Brodeur byl opět skvělý. Zlepšil tak svou bilanci na 6-1-0 z posledních 7 zápasů díky 27 zákrokům, z toho 12 jich měl ve třetí třetině.

35-letý Dainius Zubrus by také neměl být přehlížený, měl totiž dvě asistence a celkově odehrál dobrý zápas.

“Naši veteráni Brodeur, Jágr a Zubrus byli dnes skvělí,” řekl trenér Peter DeBoer pro deník The Record.

Jágr samozřejmě uznal, že byl zápas proti Penguins náročný.

“Především první dvě lajny, když měli dlouhé střídání,” ví Jágr. “Když naše obrana naskočí do hry, vždy je můžeme přečíslit. A přesně to se stalo – čtyři proti třem, tři proti dvoum.”

Larsson se vyznamenal v zápase ještě vícekrát, když pomineme jeho branku. Zblokoval například šanci Evgeniho Malkina.

“Mají mnoho skvělých hráčů, především Malkina a Crosbyho nemůžete nechat takhle osamocené,” řekl Larsson. “Využívají mnoho svých šancí, takže jsem měl v tu dobu štěstí, že mě to trefilo.”

Ve 47. minutě předvedl ještě lepší zákrok, když Brodeur neměl hokejku a Larsson za něj opět zblokoval střelu.

“Pak jsem se na to jel zeptat rozhodčích, protože jsem si myslel, že to byl Neal, kdo mi vzal hokejku,” popisuje moment brankář Devils. “Řekli, že by gól neuznali, ale při hře to nevíte. (Larsson) zde udělal skvělý zákrok.”

Když dostal trenér DeBoer otázku, co ho více od Larssona potěšilo (jestli gól nebo zblokování střely), odpověděl na to, “obojí, ale kdybych si měl jedno vybrat, zvolil bych to zblokování té střely.”

“Podle mě má Lars šanci na to být opravdu dobrým hráčem,” řekl kouč. “Když bojuje, pohybuje se a dělá takové drobnosti, zbytek hry příjde sám.”

I Larsson byl se svou hrou samozřejmě spokojený.

“Osobně si ale myslím, že to nebyl můj nejlepší zápas,” řekl. “Bylo pro mě důležité, že jsem dal gól, který nás posunul vpřed. Je vždycky skvělé dát první gól v sezoně. Byl jsem také rád, že to pomohlo týmu. Je to také důležité pro mojí sebedůvěru. Vždy je skvělé dát gól, především pro mě, moc jich totiž nedávám.”

DeBoer švédského beka samozřejmě pochválil, ale stejně jako ostatní, i on začal pomalu. Devils totiž v první třetině byli přestříleni 3:10, ale po brance Greenea vedli 1:0.

Larssonova hra se zvedla od doby, co byl spárován v obranné dvojici s Ericem Gelinasem. Od druhé třetiny zápasu s Pens se ale tyto dvojice změnily – Larsson hrál s Harroldem a Gelinas s Faynem.

DeBoer řekl, že tu změnu udělal protože, “se mi nelíbila naše hra v první třetině.”

Jak jsme zmiňovali, Larsson dal góla po téměř dvou letech. Sám si nepamatoval, kdy ho naposledy dal a řekl, že “raději nechci vědět, kdy to bylo.”

Pamatoval si ale svojí první branku v NHL – tu dal 12.11.2001 na své 19. narozeniny proti Washingtonu. Tento gól padl čtyři dny po jeho 21. narozeninách.
“Takže dávám góly v blízkosti mých narozenin,” usmál se. “To je dobrý.”

I spoluhráči byli za jeho výkon velmi rádi.

“V posledních týdnech hraje velmi dobře,” chválí ho Andy Greene. “Jako hráč vím, že ne vždy je všechno podle vašich představ, ale když to tak je a jste za tu tvrdou práci odměněni, je to dobrý pocit.”

“Lars hrál dobře,” řekl Brodeur. “Je trpělivý a hraje dobře s pukem. Ale jako každý mladý hráč má občas problémy při tvrdých soubojích u mantinelu. A jelikož jsou dva spolu (Larsson a Gelinas), je to občas nevýhoda. Ale to je o zkušenostech. Víc a víc toho zažijí a později už budou vědět, jak na to.”


Sestřih zápasu New Jersey Devils 4:1 Pittsburgh Penguins

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?