Peklo / Hlavní zprávy / Přípravy na trip do Kalifornie vrcholí

Přípravy na trip do Kalifornie vrcholí

Podle počitadla vpravo do prvního zápasu v Kalifornii zbývá den a pár hodin.

Naši Ďáblové jsou již na místě a ve 23:00 našeho času budou trénovat v dějišti prvního zápasu tohoto tripu – v anaheimské Honda Center.

Trip po Kalifornii určitě nebude žádná dovolená, jelikož nás čekají špičkové týmy Západní konference. A v rychlém sledu za sebou. Ve čtvrtek ráno v Anaheimu, v pátek přesun několik kilometrů severozápadně do Los Angeles, sobota bude volná no a v neděli ráno vrchol tripu proti rozjetým žralokům ze San Jose.

Složitost zápasů také potvrzují bilance domácích zápasů jednotlivých týmů. Anaheim (8-0-0) doma dokonce ještě neprohrál! Los Angeles doma ztratili 3 zápasy (7-3-0) a bilance San Jose je 5-1-2.

Budeme hrát proti třem vynikajícím týmům. S Kings jsme se potkali před pár dny a Anaheim a San Jose jsou výborné týmy. Tento trip bude pro nás dobrým testem, abychom viděli, kde se momentálně naše hra nachází. Potřebujeme z Kalifornie odvést pár bodů

takhle se vyjádřil k tripu Andy Greene

Před tímto tripem, který bude bezpochyby velmi náročný, došlo ve zraněním sužované sestavě Devils opět ke změnám a přesunům. Již včera jsme věděli, že Jon Merrill je OK a připojil se ke zbytku týmu a trénoval s ním. Jen pro připomenutí – Jon Merrill byl mimo od zápasu v Minnesotě na začátku listopadu (3. 11. 2013) a od té doby byl na IR listině s poraněným obličejem. Stalo se tak již při jeho 3. střídání při debutovém zápase v NHL, což bylo o to smutnější. Rentgeny a další vyšetření naštěstí vyloučily vážnější poranění hlavy a tak snad zanedlouho opět okusí atmosféru NHL. Dnes přišla ze zámoří zpráva, že byl Jon Merrill odeslán zpět na farmu, což si myslím že je dobré rozhodnutí. Přeci jen v NHL odehrál pár minut a návrat přímo do tohoto kolotoče by nemusel prospět a tak bude lépe, když začne opět v Albany.

Dalším členem kádru, který určitě neodcestuje do Anaheimu je obránce Anton Volchenkov, který chybí týmu od zápasu v New Yorku. Ten se zranil v 1. třetině při obraném zákroku a má natažený sval na noze. Od zápasu v New Yorku s týmem ani netrénoval a je pravděpodobné, že do tripu vůbec nezasáhne.

Tuto dvojici ještě doplňují dlouhodobě zranění Salvador a Clowe. Salvador trpí již několikrát zmiňovanou stresovou zlomeninou nohy, Clowe má i nadále problémy s bolestí hlavy, což se s ním táhne již několik sezón.

Všichni zdraví hráči se zúčastnili tréninku před odletem na západní pobřeží a složení bylo následující:

Dainius Zubrus-Travic Zajac-Jaromir Jagr
Patrik Elias-Adam Henrique-Michael Ryder
Damien Brunner-Andrei Loktionov-Steve Bernier
Ryan Carter-Stephen Gionta-Cam Janssen
Mattias Tedenby, Jacob Josefson

Andy Greene-Marek Zidlicky
Peter Harrold-Adam Larsson
Eric Gelinas-Mark Fayne
Jon Merrill

Martin Brodeur, Cory Schneider

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?