Peklo / Preview / První zastávka v Kalifornii – Anaheim

První zastávka v Kalifornii – Anaheim

Ďáblové dnes startují první zápas z celkových tří v Kalifornii. Jak jsme si říkali již včera, nic lehkého dnes Devils v žádném případě nečeká. Postaví se proti týmu, který letos doma ještě neprohrál a jeho bilance je úctyhodná 8-0-0. Ovšem to, že se to nepodařilo v 8-mi předchozích zápasech jiným týmům neznamená, že by to dnes Ďáblové nemohli prolomit.

Letos se s Ducks potkáme dvakrát – dnes resp. zítra ráno 21. listopadu a ještě přesně za měsíc doma 21. prosince. Naposled se tyto dva týmy střetly 17. února 2012 a Devils tehdy doma v Prudential Center zvítězili 3-2 na samostatné nájezdy. Zápas si můžeme připomenout níže. Mimo jiné to byl jeden z těch zápasů, kterých jsme v roce 2012 viděli také několik a to když nedokázali Devils udržet vícebrankový rozdíl. Na nájezdy ale v poslední sérii rozhodl o vítězství Devs Patrik Eliáš, když ten střelou švihem proměnil a následně Getzlafa vychytal Marty.

17. 2. 2012   |   NJD 3-2 so ANA


Dnes nás čeká zápas legend. Na obou stranách budoucí členové Síně slávy. Teemu Selanneho a Jaromíra Jágra doplňuje Brodeur. A možná ještě i Saku Koivu, jehož start je nejistý. První dva jmenovaní spolu na dálku soupeří o desítku nejproduktivnějších hráčů NHL. Jaromír Jágr zatím vychází z tohoto souboje se svými 688-mi góly vítězně. Selanne jej stíhá na celkovém 11. místě s 678-mi góly. Dnes budou moci porovnat síly přímo.

O domácí bezchybné bilanci Anaheimu jsme se již zmiňovali. Venkovní zápasy a především ty poslední 4 již tak jednoznačné nebyly. Ducks strávili minulý a část tohoto týdne na východním pobřeží, kde odehráli celkem 4 zápasy. Z 8-mi možných bodů si odnesli pouhopouhý jeden bodík a Devils by tohoto slabšího období mohli využít.

Trip po východě započali Kačeři na Floridě, kde podlehli 2-3, poté následoval zápas v Tampě, odkud odjeli s ještě větším gólovým přídělem 1-5 a v pátek dovedli zápas v Carolině až k samostatným nájezdům, kde ale proměnili pouze jeden ze tří a opět prohráli, tentokrát 2-3. V pondělí prohráli v Pittsburghu 1-3 a vypravili se tedy po této neúspěšné misi domů.

Naši Ďáblové se ovšem také začínají pomalu zahřívat, o čemž by mohla svědčit bilance – z posledních 6-ti zápasů a 12-ti možných bodů Devs získali rovných 9, z toho 5 si odvezli ze hřišť soupeřů. Takže i přes excelentní domácí sérii Ducks tu pro Devils určitě šance je – a pochopitelně každý zápas se hraje od nuly a žádná předchozí série nemá na nic vliv a každá taková série také jednou musí skončit :).

Do branky se dnes postaví Marty Brodeur, zítra pravděpodobně Cory Schneider. Gionta si na včerejším tréninku v souboji s Larssonem opět lehce zvrtl kotník, měl by ale do zápasu nastoupit. Žádná jiná změna v sestavě není známa.

Anaheim se může pyšnit hned dvěma hráči v TOP 10 produktivity soutěže. Velmi produktivní a zároveň nebezpeční jsou Perry s 24-mi body (12+12) a kapitán Ryan Getzlaf, takže s 24-mi body (11+13). Poté následuje propast a třetím nejproduktivnějším hráčem svého týmu je Perreault se 14-ti body (5+9).

Obdobná situace panuje u Devils, kde s 16-ti body vede týmové statistiky Jágr (7+9) a po té je až s 11-ti body Marek Židlický (2+9). Pak jsou statistiky velmi vyrovnané. Se 7-mi body se v sestavě nachází hned 7 hráčů – Henrique, Ryder, Brunner, Zubrus, Eliáš, Greene a Zajac.

Ze sestavy Devs jsou stále mimo stejní hráči. Salvador (stresová zlomenina), Volchenkov (natažený sval na noze) a trojlístek uzavírá Clowe s problémy hlavy. Jon Merrill je již v pořádku, ale před tím, než naskočí do zápasu NHL byl ještě poslán na farmu. Do sestavy Ducks se možná vrátí Saku Koivu, který utrpěl otřes mozku, ale jeho start stále není jistý. Do zápasu určitě nezasáhne Jakob Silfverberg, který má zlomenou ruku.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?