Peklo / Hlavní zprávy / “Bojovali jsme, ale San Jose je dobrý tým,” uznal kvalitu soupeře Brodeur

“Bojovali jsme, ale San Jose je dobrý tým,” uznal kvalitu soupeře Brodeur

Ohlasy aktérů utkání mezi San Jose Sharks a New Jersey Devils, které Devils prohráli 1:2.

Navzdory předchozím utkáním na kalifornském tripu tentokráte Devils nedokázali uspět. Prohráli 2:1 se San Jose.

“Myslím, že jsme ale sehráli lepší zápas než v L.A., akorát jsme za to nebyli odměneni,” našel paradox trenér DeBoer v rozhovoru pro deník The Record. “Ale oni mají dobrý tým. Rozdíl byl v první třetině. Věděli jsme, že se jim daří. Hráli rychle. Je těžké zde vyhrát. Kdybychom ale prohrávali pouze 1:0 místo 2:0, možná by to byl úplně jiný zápas.”

První třetina byla velice podobná těm prvním dvěma v Los Angeles. Domácí tým Ďábly jasně přehrával a v první třetině se dvakrát prosadil.

“Věděli jsme, že to budě těžký start,” řekl Eliáš. “Vždy začínají rychle. Měli jsme problémy s pokrýváním puku. Jejich obránci byli aktivní, pohybovali se, nestáli na modré čáře a to jim vytvořilo mnoho šancí.”

“Ale my se s tím opět vypořádali a jak šel zápas, tak jsme se zlepšovali a ve druhé a třetí třetině jsme měli dobré šance. Dali jsme gól a měli jsme dobrý pocit, že můžem předat ještě jeden. Měli jsme šance. Byl to pravděpodobně jeden z našich lepších zápasů na tomto tripu a my ho nedokázali zakončit výhrou.”

Podle trenéra Sharks pomohlo Devils hlavně to, že se San Jose vůbec nedařili přesilové hry.

“Naše přesilové hry jim dali energii a z nás jí vysály,” litoval McLellan v rozhovoru pro nhl.com. “Pokud s tímto stylem přesilových her budeme hrát v L.A., St. Louis a Anaheimu, nepřivezeme si moc výher. Budeme na tom v tréninku pracovat.”

Za stavu 2:1 odvolali Devils v závěru ještě brankáře, ale vyrovnávací branku už nepřidali. Sharks tak ukončili vítěznou sérii Devils, která trvala tři zápasy.

“Ze střídačky jsme měli pocit, že dáme gól,” řekl DeBoer. “Zajac měl dobrou šanci. Ryder měl dobrou šanci. Harrold měl dobrou šanci. To vše v posledních pěti minutách. Bojovali jsme o to vyrovnání.”

“Bojovali jsme tvrdě,” řekl Martin Brodeur. “Jsou dobrý tým. Věděli jsme, že mají silné první třetiny a oni v ní dali dva góly, což si myslím že udělalo nakonec velký rozdíl. Ale my jsme bojovali tvrdě. Podle mě jsme hráli slušně, ale prostě jsme to nedokázali vyrovnat.”

Skvělý výkon především v závěru podal i domácí brankář, Antti Niemi.

“Hrál skvěle,” pochválil ho v rozhovoru pro nhl.com útočník San Jose, Joe Thornton. “V poslední minutě klidně mohli dát dva góly. Ale Nemo nás skvěle podržel.”

Devil nyní čeká několik domácích zápasů. Celkem pět ze sedmi nadcházejících odehrají v Prudential Center. V ponděli hostí Winnipeg. Ve středu Carolinu, do které poté v pátek i zavítají. V sobotu je pak čeká Buffalo.

“Pokaždé, když hrajete venku a vyhrajete dvakrát ze tři zápasů, tak to berete,” říká DeBoer. “Hráli jsme nejvíce venkovních zápasů ze všech týmů v lize (15) a musíme si z toho vzít výhodu.”


Sestřih utkání San Jose Sharks 2:1 New Jersey Devils

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?