Peklo / Preview / Devils se vrací domů hostit Winnipeg

Devils se vrací domů hostit Winnipeg

LAST 10
Devils 6-3-1
Sharks 5-3-2
Dnes, již v klasický čas 1:00, hrají Ďáblové po týdnu na domácím ledě proti Jets. S těmi se letos potkáváme podruhé a naposled. První zápas Devils prohráli 3-0 v MTS Center, když vítězný gól vstřelil Evander Kane a Al Montoya pochytal všech našich 24 střel. Nyní jsou ale Ďáblové v úplně jiném rozpoložení, a tak věříme, že to dnes Jets vrátíme.

Přestože Devils dokázali v Kalifornii uhrát velice slušný výsledek a odvést 4 z 6-ti možných bodů, stejně tak se dařilo i naším divizním sokům, tudíž by se dnes 2 body určitě hodily. V případě neúspěchu a s ohledem na výsledky divizních soupeřů, by mohli Ďáblové spadnout opět až na 6. místo v divizi, což je patrné z tabulky dole.

13. 10. 2013   |   WPG 3-0 NJD

Zatímco se nyní Ďáblové v Kalifornii slušně představili, Winnipeg poslední čtyři utkání minulý týden prohrál. V neděli prohrál v Minnesotě 1-2, a poté také všechny tři domácí zápasy – v pondělí podlehl Calgary 4-5 po prodloužení, ve čtvrtek Chicagu 3-6 a v sobotu opět Minnesotě 2-3 po prodloužení. V důsledku toho Winnipeg nyní sídlí na chvostu Centrální divize. Faktem ovšem je, že se tato divize také z pohledu bodových zisků jeví jako vůbec nejsilnější. Winnipeg je na poslední 7. příčce v divizi s 24-mi body. To by například v naší divizi stačilo na postupovou 3. příčku! Takže podcenění soupeře rozhodně není na místě.

Winnipeg má velmi produktivní hráče. Lídrem týmového bodování a zároveň nejlepším střelcem je Bryan Little s 23-mi body (12+11). Poté následují dva 19-tibodový hráči Byfuglien (6+13) a Andrew Ladd (6+13). V brance se můžou spolehnout na Pavelce nebo dvojku Ala Montoyu.

Do sestavy Devils se po nevyvedené premiéře vrací Jon Merrill, který tak snad konečně odehraje svůj první plnohodnotný zápas v NHL. Merrill byl povolán z důvodu zranění Adama Larssona. Na IR listu jsou tedy mimojiné stále Salvador (stresová zlomenina) a Ryane Clowe (otřes mozku). Přibyl také Gionta s obnoveným zraněním kotníku. Volchenkov již možná bude pro dnešní zápas ready, možná ještě ne. Jets se musí obejít bez mladíka, který si před 14-ti zápasy poranil krk. Ten by měl být ale již v blízko době opět ready.

Sestavení útočných řad a obranných dvojic z ranního tréninku:

Dainius Zubrus – Travis Zajac – Jaromir Jagr
Damien Brunner – Patrik Elias – Steve Bernier
Adam Henrique – Andrei Loktionov – Michael Ryder
Ryan Carter – Jacob Josefson – Cam Janssen

Andy Greene – Marek Zidlicky
Eric Gelinas – Mark Fayne
Jon Merrill – Peter Harrold

Brodeur

Metropolitní divize

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?