Peklo / Hlavní zprávy / Devils dali opět pouze jednu branku a podlehli Jets

Devils dali opět pouze jednu branku a podlehli Jets

Ďáblové opět nepodali dostatečný výkon a tak podlehli Winnipegu doma 1:3.

Po dvou třetinách prohrávali Devils 0:2, pak ale snížili díky brance Eliáše na rozdíl jediné branky. Další gól už ovšem nepřidali a tak výhru Winnipegu gólem do prázdné potvrdil Devin Setoguchi.

“Musíme samozřejmě dávat góly,” ví trenér Peter DeBoer. “Dali jsme jeden gól v San Jose a jeden dnes. Zní to možná skvěle, ale mnoho zápasů v této lize 1:0 nevyhrajete. Dobrou zprávou z dneška je to, že jsme si vytvořili šance na další góly. Akorát jsme nedopravili puk do sítě. Musíme během přesilovek více clonit před brankářem a využívat šance, třeba přečíslení 2 na 1.”

Jedinou branku Devils zaznamenal v 51. minutě Patrik Eliáš, který byl posléze vyhlášen i třetí hvězdou zápasu. V mezikruží tečoval střelu Andyho Greenea a překonal tak brankáře Pavelce.

“Myslím, že Pavelec odchytal skvělý zápas, to přesně potřebujeme,” chválil brankáře trenér Winnipegu, Claude Noel.

New Jersey si totiž vytvořilo ještě další šance, díky kterým mohli alespoň vyrovnat, ale Pavelec si připsal celkem 25 zákroků a trápil tak Devils celý večer.

“Měli jsme šance, bruslili jsme, ale nemůžeme hrát pořád vzadu,” ví Eliáš.

Před prohrou se San Jose měli Devils tři výhry v řadě. Nyní ale mají dvě prohry v řadě a třikrát za sebou vstřelili v základní hrací době pouze jednu branku.

“Měli jsme mnoho šancí,” litoval Jaromír Jágr po zápase. “On (Pavelec) je velmi agresivní brankář. Když se mu nedaří, dáte mu šest gólů. Když se mu ale daří, vše vám chytí. Možná jsme měli více střílet, tečovat a dorážet, protože on je na první střely velmi agresivní. Povedlo se nám to pouze jednou. Je to taktéž těžké pro obranu. Šance jsme měli, ale asi to nebyl náš zápas.”

“Myslím, že jsme byli odolní v držení naší pozice,” radoval se po utkání trenér Jets. “Ale při některých střídání jsme byli hodně nervozní. Když inkasujete a soupeř se dostane na rozdíl jediné branky, občas ztratíte sebedůvěru a očekáváte, že se můžou stát špatné věci. Ale my to do konce zápasu udrželi a přidali gól do prázdné branky.”

“Občas se stane to, že vyhrajete zápas, který byste neměli a pak prohrajete zápas, který jste měli vyhrát,” ví Jágr.

Střelecké trápení Devils tak stále pokračuje. Z 24 zápasů v této sezoně už devětkrát vstřelili jeden gól nebo méně.

“Nerad to říkám, ale trochu už jsme si na to zvykli,” řekl brankář Martin Brodeur o střeleckém trápení týmu. “Vždy doufáte, že zůstaneme ve hře. Střílení gólů je střílení gólů. Občas se zadaří, občas to je těžší. Máte výborného brankáře, brankáře šťastlivce. Dnes jsme měli trochu z obojího. Trefili jsme tyč ve druhé třetině. Mohlo to být jinak, ale tak to prostě chodí.”

Devils na kalifornském tripu odehráli dobré zápasy proti třem z nejlepších týmů v lize, ale tentokráte v domácím zápase zklamali a podlehli Jets.
“Není žádná omluva pro prohrání tohoto zápasu,” ví Brodeur. “Není to tak, že by udělali něco vyjímečného. Celý zápas byli zatažení. Vzali si výhodu z některých chyb, které jsme udělali.”

Brodeur si za vinu kladl gól, který mu dal Evander Kane. Ten padl ve 28. minutě poté, co Olli Jokinen vyhrál vhazování proti Travisovi Zajacovi. Skóre předtím otevřel Mark Schiefele v 17. minutě, které byl na pravé straně osamocený a po přihrávce od Michaela Frolíka překonal Brodeura.

“Po prvním gólu jsme prohrávali a ten druhý gól byl gól z vhazování, který bych měl chytit,” litoval Brodeur. “Ale dva góly od takového týmu, který hraje venku by měli být dostatečné k vítězství v zápase. Ale opět jsme nehráli dobře v ofenzivě.”

Podle Jaromíra Jágra ale není zas tak velký důvod k panice.

“Předtím jsme byli v horší situaci,” ví český útočník. “Pouze musíme pracovat tvrdě a věřit v cokoliv, co děláme. Byl bych více znepokojený, kdybychom neměli šance na skórování, ale my jich měli mnoho. Pouze musíme udržet víru.”

“Ve skutečnosti nejsem po dnešku frustrovaný, ale po několika zápasech ano,” řekl Eliáš. “Dnešek byl jeden z našich ofenzivně lepších zápasů. Musíme nalézt způsob ke skórování. To je hlavní věc, bez pochyby, ale dnes jsem cítil, že jsme hráli v ofenzivním pásmu více ve středu. V zápasech, kdy jsme neměli šance nebo střely, jsme hráli moc u mantinelů. S rychlostí, lehkostí při přihrávkách a beze strachu v soubojích jeden na jednoho jsme s nimi dnes sváděli souboje v ofenzivní zóně a měli z toho šance.”

Eliáše mrzela tyčka, kterou trefil v oslabení při přečíslení 2 na 1, do kterého ujel s Henriquem.

“Puk se trochu válel,” popisuje moment Eliáš. “S (Henriquem) jsme to sehráli dobře, poslal rychlou přihrávku. Viděl tam prostor a poslal mi puk. Trochu ale skákal a mít trochu štěstí, mohl skončit v brance.”

Jedním z pozitiv dnešního večera bylo to, že dobrý výkon podala lajna Eliáš-Henrique-Bernier. Dobře bruslili, dali jedinou branku Devils a vytvořili několik šancí.

Trenér DeBoer se totiž snažil najít další lajnu, která po trojici Zubrus-Zajac-Jágr bude dávat góly. A dnes se to zřejmě podařilo.

“Vypadalo to tak, že jsme měli dvě lajny ve třetí třetině, které si vytvářeli nějaké šance a to je po dlouhé době, co se tak stalo,” neskrýval radost z tohoto faktu trenér New Jersey. “Nyní v tom musíme pokračovat.”

“Abych byl upřímný, po mém návratu (zmeškal šest utkání kvůli křečím v zádech) to byly dvě nejlepší třetiny, které jsme hráli všichni tři dobře společně,” řekl Eliáš. “Dobře jsme hráli s pukem, vytvářeli si šance a rychle stříleli. Myslím, že to bude fungovat, ale uvidíme.”

V ideálním světě by chtěl mít DeBoer Berniera v lajně zpět s Giontou a Carterem ve čtvrté formaci.  Ale i ve třetí lajně se mu Bernier líbil.

“Chybí mi ta identita čtvrté lajny,” uznal DeBoer. “Některé kluky jsme přeházeli s cílem zachovat to, co čtvrtá lajna vždy dělala. Ale taktéž se mi vždy líbila Bernieho práce. Ale, stejně jako ostatní, i on musí najít způsob, jak dávat více gólů. Má pouze jeden gól a dvě asistence ve 24 zápasech.”

Ačkoliv mají za sebou náročný trip, cítili se Devils fyzicky dobře.

“Navzdory všem podmínkám naše nohy a naše soutěživost byla velmi v pořádku,” chválil své svěřence kouč. “Ale nedali jsme góly. Bylo to pouze o chybách, které jsme provedli.”

“Nic jsem necítil,” říká Jágr. “Cítil jsem se o dost lépe, než jsem čekal. Nehráli jsme špatně. Jezdili jsme s pukem. Oni jsou rychlý tým, takže čekají na své šance. A když je dostanou, využijí je.”

Mattias Tedenby v San Jose hrál, ale proti Winnipegu seděl. DeBoerovi byla položena otázka, co musí “Teddy” udělat pro to, aby hrál pravidelněji.

“Je to o tom, že každý, kdo je s námi, měl několik příležitostí hrát,” odpovídá trenér. “A (dotyčný hráč) toho využije anebo nevyužije.”

Tedenby v 10 zápasech dal jednu branku, jinak nemá ani jednu asistenci. Špatnou formu mají i Michael Ryder (jedna asistence v posledních osmi zápasech) a Damien Brunner (bez bodu ve 12 utkáních za sebou).

Dnes (v úterý) mají Devils volno. Zítra budou opět trénovat a připravovat se na utkání s Carolinou.

ZDROJE: Fire & Ice Blog, nhl.com

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?