Peklo / Binghamton Devils / Devils povolali Helgesona z Albany pro případ, že Gelinas či Volchenkov nebudou hrát

Devils povolali Helgesona z Albany pro případ, že Gelinas či Volchenkov nebudou hrát

Obránce Seth Helgeson byl povolán z farmy pro případ, že Eric Gelinas či Anton Volchenkov nebudou hrát.

23-letý obránce, kterého Devils draftovali v roce 2009 ve čtvrtém kole, byl povolán do hlavního týmu. Helgeson nastupuje v AHL v dresu Albany letos poprvé od začátku sezony. V předchozí sezoně stihl čtyři zápasy.

V té aktuální odehrál za Albany 19 utkání, ve kterých dvakrát asistoval. Už z těchto statistik je zřejmé, že se jedná o defenzivního obránce. Tak jako každý člen organizace Devils, i on byl letos v tréninkovém kempu, kde zaujal především bitkou při “scrimmage” s Olegem Yevenkem.

Tentokráte byl, podle informací od Toma Gulittiho, povolán z důvodu, kdyby dnes proti Carolině nemohl jeden z dvojice Gelinas-Volchenkov hrát. Ruský obránce má svalové zranění na noze, Gelinas má “koňara”. Pokud by jeden z nich mohl hrát, byl by Helgeson navrácen zpět do Albany.

Dále se k tréninku vrátili Bryce Salvador (stresová zlomenina nohy) a Ryane Clowe (otřes mozku). Oba bruslí, ale není stále jisté, kdy budou schopni hrát.

K dispozici ale opět nebude Adam Larsson, který má zranění v dolní části těla a Stephen Gionta, jenž má vyvrknutý kotník. Gionta byl dokonce umístěn na listinu zraněných, vrátit se tedy bude moci až v prosinci.

Devils momentálně trénují ve složení:
Brankáři: Brodeur, Schneider
Obránci: Greene-Fayne, Gelinas-Židlický, Merrill-Harrold, Helgeson-Volchenkov
Útočníci: Zubrus-Zajac-Jágr, Henrique-Eliáš-Bernier, Carter-Loktionov-Ryder, Tedenby-Josefson-Brunner/Janssen

AKTUALIZACE 19:53

“Bude skvělé sledovat ten zápas z hlediště,” neskrýval radost Helgeson v rozhovoru pro deník The Record, ačkoliv zřejmě hrát nebude. “Když tu budu sedět, můžu se toho mnoho naučit, možná o něco více než v TV. Takže jsem nadšený, že tu mohu být a že jsem prošel ranním tréninkem.”

“Bylo to trochu odlišné. Byl jsem trochu nervózní a vzrušený, ale bylo to v pohodě,” popsal ranní trénink s Ďábly.

Proč byl vlastně nervózní i při tréninku?

“Ti hráči, co tu jsou,” byl Helgeson nadšený, že mohl trénovat s hráči z NHL. “Je to o něco rychlejší než v AHL. Je to tak, že jste trochu v šoku, když vidíte při tréninku hráče, které jste sledoval v dětství.”

Co si například řekl, když se proti němu rozjel takový Jaromír Jágr?

“To je Jaromír Jágr, měl bych uhnout z cesty a nechat ho jet – nesnažit se ho zastavit,” smál se mladý obránce.

Celkově to všechno uzavřel zvoláním: “Hej, prošel jsem si ranním tréninkem v NHL!”

Hrát by tak měl Eric Gelinas, který už se cítí o něco lépe.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?