Peklo / Hlavní zprávy / Devils opět prohráli, tentokráte s Carolinu

Devils opět prohráli, tentokráte s Carolinu

Ďáblové ani podruhé za sebou doma nezvítězili, tentokráte podlehli Carolině.

V zápase s Hurricanes prohrávali Devils nejprve 0:2 (což se stalo potřetí v řadě) a poté 1:4 po druhé třetině. V té závěrečná přidali dvě branky, ale to nestačilo. Brankář Caroliny, Cam Ward, si připsal 19 zákroků, včetně toho jednoho v závěru, kdy neuvěřitelně vychytal Adama Henriquea.

Po třech výhrách v řadě přišly tři prohry v řadě. Forma se tak opět horší.

“Trápí vás jakákoliv série, kdy prohváte,” řekl trenér DeBoer. “Musíme nalézt způsob, jak se opět navrátit na vítěznou vlnu. Osm nebo deset zápasů se nám to dařilo, ale momentálně jsme na té druhé straně. Takže musíme nalézt co nejrychlejší způsob, jak to ukončit.”

“Musíme začít vyhrávat,” ví brankář Martin Brodeur. “Výhry jsou nakažlivé, ale prohry o dost více. Takže musíme být opatrní. Není dostatečné, když řeknu, že hrajeme dobře. Musíme pouze začít vyhrávat. Prohráli jsme tři zápasy v řadě, takže se to musíme pokusit zastavit co nejdříve to půjde.”

Potřetí za sebou prohrávali Devils 0:2. V pěti z posledních šesti zápasů dokonce inkasovali jako první.

“Na naše starty se nemohu dívat,” lituje DeBoer. “Myslím, že jsme si vytvořili mnoho šancí na první gól, ale jen nám to tam nepadlo. Nedostali jsme dostatek puků do branky, ačkoliv si myslím, že jsme kontrolovali většinu hry. S tím se musíme vypořádat.”

V první třetině zblokovali hráči Hurricanes celkem šest střel. Celkově měli hráči Devils téměř po celý zápas ohrozit brankáře Cama Warda.

“Zblokovali mnoho střel, bylo to to stejné (jako v zápase s Winnipegem),” řekl DeBoer. “Musíme nalézt způsob a pak dopravit více puků na branku.”

“Celý zápas blokovali střely. My se přesto ale musíme dostat, tak jako oni. Stříleli rychle, moc nedrželi puk. Jejich obránci taktéž stříleli. Od modré nestřílíte, abyste dávali góly. Střílíte, aby to někdo tečoval, a přesně to oni dělali. Vstřelili tak tři góly, my ne. My pouze jeden. To byl ten rozdíl,” řekl Jaromír Jágr, který vstřelil desátý gól v sezoně. Zároveň to pro něj byla 691. branka v NHL, čímž v tabulkách přeskočil Maria Lemieuxe. Celkově je tak v historických tabulkách nejslavnější hokejové soutěže devátý.

Skóre v sedmé minutě otevřel Justin Faulk. Jeho střelu Brodeur neviděl.

“(Obránce Andy Greene) trochu strčil (Radka Dvořáka) do dráhy puku, takže jsem neviděl a někudy u tyčky to prošlo,” litoval Marty.

Na 2:0 ve 22. minutě dal Tuomo Ruutu. Poté snižoval Zajac, hosté se ale po gólech Hainseyho a Dwyera dostali do vedení 4:1.

“Neměli jsme okolo brány mnoho štěstí s pukem,” řekl trenér DeBoer. “Byl to jeden ze zápasů, kdy se vám téměř nic nedaří – a pak je těžké vyhrát.”

ZDROJE: Fire & Ice Blog Toma Gulittiho, nhl.com

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?