Peklo / Hlavní zprávy / Schneider byl rád, že si opět zachytal a pomohl tak týmu

Schneider byl rád, že si opět zachytal a pomohl tak týmu

Ohlasy po zápase s Buffalem Sabres, který Devils vyhráli 1:0 po prodloužení díky brance Berniera a čistému kontu Coryho Schneidera.

Když tým Devils vstřelil v zápase s Carolinou pět branek, byl Cory Schneider nadšený, že konečně vidí své spoluhráče dávat více gólů.

Věděl ale, že se to asi nebude opakovat častěji. Další den, kdy hráli Devils s Buffalem, už to bylo blíže “normě”. Devils vstřelili jednu branku a vyhráli v prodloužení.

“Nebyl to nejlepší zápas, ale když hrajete venku, je to to, co od týmu čekáte. Líbilo se mi, jak jsme hráli v druhé třetině,” chválil svůj tým trenér Buffala, Ted Nolan.

Na střely to bylo 24:15, ale skvěle chytal brankář Enroth. Rozhodující branka padla 40,2 sekund před koncem.

Střelcem byl Steve Bernier, který převzal pas od Andyho Greenea, přes obránce Marka Pysyka vystřelil na bránu a vymetl šibenici.

“Vše co viděl, zastavil,” řekl Bernier o brankáři Enrothovi. “Když jsem střílel, obránce trochu clonil a já jsem doufal, že vystřelím někam nahoru. A puk tam prošel.”

Pro Berniera to byl teprve druhý gól v sezoně. První od 17. října, kdy se trefil v Ottawě. Taktéž to pro něj byla první branka v prodloužení v kariéře.

“Měl jsem mnoho šancí, ale nebyl jsem schopný dát gól,” řekl Bernier o sérii, kdy 19 zápasů za sebou nedal branku. “Byla to už nějaká doba, co jsem skóroval, ale je skvělé pomoct takto týmu.”

Je to pouze týden od doby, co DeBoer Berniera pochválil za tvrdou práci, ale připomenul, že musí dávat více gólů z šancí, které dostává.

“Každý je za něj šťastný,” řekl kouč po zápase se Sabres. “Góly nedával, ale snahu měl vždy. Každý zápas přinesl to, co měl a gól si zasloužil. Potřebovali jsme vyhrát a bereme to.”

“Nemůžete se spoléhat na jednoho hráče nebo lajnu, ten gól jsme od Berniera potřebovali,” řekl Eliáš. “Bernier hrál dobře, je to dobrý hokejista. Dře tvrdě, hraje jednoduše a ta střela se mu povedla.”

Po třech prohrách v řadě dokázali Devils dvakrát vyhrát, takže nyní mají bilanci 11-11-5. Schneider k čistému kontu (druhému v sezoně) potřeboval pouze 15 zákroků.

“Pokud proti nám půjde jen 15 střel za zápas, doufám, že jeden či dva góly budou stačit,” usmál se brankář New Jersey.

Jak již bylo několikrát zmíněno, Schneider měl několikrát problémy s tím, že jeho spoluhráči v době, kdy byl v brance, nedávali góly.

“Nemyslím, že jsme druh toho týmu, který bude každého drtit,” je s tím smířený. “Důvodem je to, že náš herní systém není o tom, že budeme každého porážet rozdílem třídy, ale o tom, že hrajeme dobře defenzivně. Myslím, že máme talent a schopnosti tvořit si šance. Dnes jsme jich měli několik v první a hlavně ve třetí třetině. (V pátek proti Carolině) nám tam spadli a dnes ne.”

Sabres ovládli především druhou třetinu, kdy měli tři přesilové hry za sebou. Schneider si v tu dobu zachytal, jinak ale moc ne, protože v první i třetí třetině na něj šly pouze tři střely.

Výzvou pro zbytek týmu bylo to, že nesměl být frustrovaný z toho, že se nedaří dát branku. Enroth chytal skvěle. Nejvíce střel na bránu měl centr Travis Zajac, celkově čtyři, z toho tři velké šance.

“Je to zvláštní. Včera (v utkání s Carolinou) jsme měli mnoho šancí a dali góly. Dnes jsme měli mnoho šancí a nedali jsme góly,” řekl Zajac. “Občas se to stává. Musíte se s tím vypořádat. Musíme být rádi za to, jak jsme hráli. Občas nedáte gól a hrajete dobře defenzivně. Myslím, že jsme stále v naší obranné zóně dobří.”

“Na začátku sezony jsme se v takových situacích poráželi sami,” řekl trenér DeBoer. “Dnes ne. Stálo nás to více než 60 minut, ale myslím, že se to projevilo dobře.”

Ve středu byl Cory Schneider frustrovaný z toho, že moc nechytá. Rozuměl tomu, že je nasazovaný Brodeur, který chytal taktéž výtečně, ale chtěl si zachytat prostě více. A nyní si jako první brankář Devils mohl zachytat v takzvaných back-to-back zápasech. Tedy ve dvou zápasech za dva dny.

Schneider uznal, že byl trochu překvapený z toho, že zase může chytat. Uznal ale, že v ani jednom z obou zápasů tolik práce neměl.

“Byl jsem připravený do toho naskočit,” řekl. “V pátek na mě šlo pouze 18 střel. Cítil jsem se tedy čerstvý a dobře. Jsem spokojený, že máme další vítězství.”

To je to, co pro Schneidera znamená nejvíce. Má na svém kontě momentálně 4 výhry.

“Vyhrávat je to, co chci nejvíce; pomáhat týmu vyhrávat a být produktivní,” řekl brankář. “Musíte chytat dobře. Když máte šanci, musíte toho využít a získat několik výher. Bylo skvělé opět chytat.”

“(Schneider) měl několik zákroků, když jsme je potřebovali,” chválil Eliáš brankáře Devils. “Myslím, že naše lajna (Eliáš-Henrique-Ryder) měla tři-čtyři dobré šance, které jsme měli proměnit už dříve.”

DeBoer o důležitosti dnešní výhry:

“Dnešní výhru jsme potřebovali. Celkově jsme za tento týden nezískali mnoho bodů. Na začátku týdne, v prvních dvou zápasech, jsme nebyli odměňováni za naší snahu. Ale v posledních dvou utkáních jsme se s tím vypořádali, nezměnili jsme nic v herním stylu a vyšlo to. Brankáři chytali skvěle a opět nalézáme způsoby, jak vyhrávat. Jsme důslední a začneme více vyhrávat.”

DeBoer o prvních dvou zápasech v sezoně 2013/2014:

“Myslím, že to je příběh dvou sezon: Prvních deset zápasů jsme nebyli schopní vyhrát. Pak jsme se ale sehráli, pracovali na tom a posledních 15 zápasů se mi naše hra líbí. Nevyhráváme stále tak pravidelně, jak bych chtěl, ale myslím, že to přijde. Rád bych, abychom měli méně zraněných. S hodně zraněnými jsme se již vypořádali a doufám, že se nám ti momentálně zranění brzy vrátí.”

ZDROJE OHLASŮ: Blog Fire & Ice Toma Gulittiho; nhl.com

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?