Peklo / Preview / Po včerejším utrpení si Devils pokusí spravit chuť na Rangers

Po včerejším utrpení si Devils pokusí spravit chuť na Rangers

O včerejším zápase se již nemá cenu dále zmiňovat, ale je jisté, že bylo v kabině pěkně dusno. Tedy alespoň doufáme, protože s výkonem jaký borci předvedli včera bychom mohli play-off zamávat už teď. A to nejsme ani v polovině.

Dnes se naši Ďáblové podruhé představí v Madison Square Garden, celkově potřetí proti Rangers. První i druhý zápas Devils dokázali vyhrát. Ten první 19. října doma 4-0 a poté 12. listopadu v MSG 3-2. Devils by se mohli tedy i potřetí proti tomuto soupeři chopit šance a ukončit tak třízápasovou sérii bez dvoubodového zisku. Dnešní utkání bude posledním střetnutím před zápasem pod širým nebem, které bude součástí NHL Stadium Series 2014.

19. 10. 2013    |    NJD 4-0 NYR

New York Rangers dnešním zápasem proti Devs načínají dlouhou sérii domácích zápasů. V řadě odehrají v MSG celkem 9 zápasů a nebudou muset 20 dní nikam cestovat. 8. prosince, tedy dnes, hrají první domácí zápas z této série, na venkovní zápas odjíždí až 27. prosince, ale zase jen kousek – do Washingtonu.

Bilance posledních 10-ti zápasů Rangers je podobná jako u Devils. Rangers dokázali v těchto 10-ti zápasech získat pouze o jedno vítězství více a jejich bilance je 5-5-0 zatímco u Ďáblů 4-5-1. V posledních zápasech je forma Rags kolísavá. Ve čtvrtek porazili Buffalo 3-1,  předtím v pondělí prohráli doma s Jets 5-2, v sobotu naopak 5-2 porazili Canucks no a ještě předtím opět prohráli v Bostonu 3-2.

Tyto nevyrovnané výkony odpovídají i podobnému postavení Devs a Rags v tabulce. Rangers si v současné době drží 4. příčku v divizi se 30-ti body a 29-ti odehranými zápasy, Devils odehráli o zápas více, tedy 30 a v těch nasbírali pouze 28 bodů. To znamená že zde máme přímý souboj o 4. místo v konferenci.

12. 11. 2013    |    NYR 2-3 NJD

Mezi nejproduktivnější hráče Rangers patří Brad Richards s 22-ti body (8+14), za ním následuje s 20-tibody Derek Stepan (5+15) a poté následují ještě dva 18bodový McDonagh (6+12) a Zuccarello (5+13).

IR list ze strany Devils stále stejný – Clowe (otřes mozku), Salvador (zlomená noha), Gionta (kotník), Larsson (dolní část těla) a Carter (noha). Rangers mají všechny hráče zdravé.

Změna nastává v brankovišti, kam se dnes postaví Marty Brodeur, ze sestavy vypadl Josefson a vrací se zpět Brunner.

Metropolitní divize 7-12-2013

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?