Peklo / Preview / Ďáblové dnes hrají na ledě Columbusu

Ďáblové dnes hrají na ledě Columbusu

Preview před zápasem Columbus Blue Jackets – New Jersey Devils.

Podle posledních informací by měl být k dispozici i Marek Židlický, který zmeškal poslední utkání s Rangers kvůli zranění v horní polovině těla. Sám český bek řekl, že se rozhodne podle toho, jak se bude cítit při rozbruslení. A podle posledních zpráv by hrát měl, protože Devils mají v Columbusu pouze šest obránců k dispozici.

Hrát totiž nebude Peter Harrold, který má zranění v dolní polovině těla. Nejedná se ale o nic vážného.

Nováček Reid Boucher bude opět v první lajně společně se Zajacem a Jágrem. Jeho hra se trenérovi líbila.

“Reid má ofenzivní mysl,” tvrdil kouč v dnešním rozhovoru pro deník The Record. “Umí tvořit. V New Yorku skvěle doplňoval Jagse (Jágra). Myslím, že pokud k sobě dáte zkušené hráče a mladíky, kteří mají respekt k jejich hokejovému myšlení – snaží se hrát a myslet jako oni – tak to prospěje. Oběma stranám.”

“Myslím, že oni (zkušení hráči) vidí jeho ofenzivní potenciál. Rádi s ním hrají.”

Tato slova chvály si Boucher samozřejmě rád vyslechl. I on je spokojený s tím, že hraje s Jágrem a Zajacem.

“Minulý zápas jsme spolu hráli velmi dobře, snad v tom budeme pokračovat,” řekl.

Zvláště Jaromíra Jágra si jako spoluhráče velmi pochvaluje.

“Je neuvěřitelný,” řekl Boucher. “Je tak dobrý. Ví, jak a co na ledě a je skvělé, že tu je. Mluví na vás na střídačce o tom, co jste mohli udělat. Je prostě úžasný.”

Nyní ale pojďme k zápasu. Devils zavítají na led Columbusu podruhé v sezoně. V prvním měření sil zde prohráli 4:1.

Blue Jackets jsou aktuálně předposlední v Metropolitní divizi. 27 bodů za 12 výher a 3 prohry v prodloužení (resp. na nájezdy) je řadí na třinácté místo v konferenci a 25. místo v celé soutěži.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Ryan Johansen, který má 23 bodů (10+13) ve 30 zápasech. Na druhém místě je obránce James Wisniewski s 18 body (2+16) z 28 zápasů.

V týmu působí i slovenský útočník Marián Gáborík, jenž má momentálně zraněné koleno. Jinak posbíral v 17 utkáních 11 bodů za 5 gólů a 6 asistencí.

Jednoučkou týmu je ruský brankář Sergei Bobrovsky, který je ale momentálně zraněný. Chytá tak Curtis McElhinney, ale pro Blue Jackets se to zatím nejeví jako ztráta. V 10 zápasech má totiž výbornou úspěšnost zákroků – 93,2%.

Zraně hráči
Blue Jackets: James Wisniewski (horní polovina těla), Sergei Bobrovsky (třísla), Nathan Horton (rameno), Cody Bass (palec), Marián Gáborík (koleno) a Jared Boll (noha)
Devils: Bryce Salvador (noha), Adam Larsson (spodní polovina těla), Ryan Carter (spodní polovina těla), Stephen Gionta (kotník) a Ryane Clowe (otřes mozku)

Předpokládané sestavy
Blue Jackets: McElhinney – Johnson, Tyutin, Murray, Savard, Prout, Nikitin – Foligno, Johansen, Umberger, Calvert, Dubinsky, Atkinson, Jenner, Anisimov, Comeau, Letestu, MacKenzie, Tropp
Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Gelinas, Merrill, Volchenkov, Židlický – Boucher, Zajac, Jágr, Zubrus, Eliáš, Brunner, Bernier, Henrique, Ryder, Sestito, Loktionov, Janssen

V noci nebude ani jeden z redaktorů koukat, takže na Facebooku nebudou aktualizované stavy, tudíž ani stream. Děkujeme za pochopení.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?