Peklo / Hlavní zprávy / Návrat Ryanea Clowea se blíží; Židlický neví, jestli bude dnes hrát

Návrat Ryanea Clowea se blíží; Židlický neví, jestli bude dnes hrát

Včera jsme vám přinesli krátké informace z tréninku, nyní přinášíme i rozhovory s některými hráči o jejich aktuálním zdravotním stavu.

Ryane Clowe se zranil 13. října v zápase s Winnipegem, byl mu konstatován otřes mozku. Jeho návrat do sestavy už se blíží, útočník už totiž začíná i trénovat s týmem.

Dnes do Columbusu s týmem nepoletí, ale bude v New Jersey bruslit. Po návratu týmu se připojí k tréninku, který by měli mít ve čtvrtek před odletem do Pittsburghu. Bude se jednat o první plný trénink po téměř měsíční pauze (poslední plný trénink byl v Anaheimu).

Ačkoliv nebyl včerejší trénink úplný a byl dobrovolný, Clowe byl schopen všech věcí s ostatními hráči. Včetně náročných fyzických průprav.
“Držel jsem v tréninku kontakt nejvíce, jak to šlo, především v tuto dobu,” řekl Clowe v rozhovoru pro deník The Record.

Clowe řekl, že se uvidí o víkendu, jestli bude schopný hrát. Je tedy možné, že nastoupí do jednoho z víkendových zápasů (v pátek Pittsburgh, v sobotu doma s Tampou Bay). Ale promptně dodal, že se o tom s trenérem ještě nebavil.

“Samozřejmě je to jeden z kroků, které máte hned po tréninku,” řekl Clowe. “Myslím, že pouze chtějí vidět, jestli dobře trénuji a pořádně mě vyzkoušet. Ale ano, dalším krokem bude, když se budu dobře cítit, hraní v zápase.”

Poté, co zmeškal 25 zápasů a téměř dva měsíce hry a tréninku, vidí Clowe světlo na konci tunelu. Ale sám ví, že nemůže hledět moc daleko dopředu.

“Občas vidíte to světlo, které se pak rychle zhasne,” ví Clowe. “To je ta nějtěžší část – když si myslíte, že se to lepší a pak vás to odrazí zpátky. Ale měl jsem několik dobrých dní, především týdnů a chci se vrátit co nejdříve to půjde. Kluci hráli velmi dobře a když vyhrávají, je to určitě lehčí.”

Do Columbusu s týmem odletí Marek Židlický, který zmeškal poslední utkání s Rangers kvůli zranění v horní polovině těla. O svém působení v zápase ale stále není definitivně rozhodnut.
“Cítím se o dost lépe a uvidíme po rozbruslení,” prokázal nejistotu český obránce.

Devils již dlouhou dobu neměli normální trénink. Pociťuje to i Martin Brodeur.

“Bylo to pro nás velmi těžké, ale je to pochopitelné,” řekl brankář New Jersey. “Potřebujeme odpočívat. Odehráli jsme hodně zápasů, je to normální.”

Zvlášť nevýhodné je toto období pro brankáře, kteří potřebují na tréninku simulovat různé herní situace, a ne pouze zastavovat puky při rozstřelování a podobných aktivitách.

“Je to těžké, protože jako brankáři potřebujeme vidět v pohybu mnoho hráčů, mít mnoho interakce okolo, jako v zápase,” řekl Brodeur. “Dřina je dřina, ale nepomáhá to dostatečně. Zlepšuje to fyzičku a podobné věci, ale nic po herní stránce. To je to, proč je trénink důležitý i pro brankáře.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?