Peklo / Hlavní zprávy / Harrold má zlomenou nohu, Volchenkov bolesti; Clowe a Salvador jsou téměř připraveni

Harrold má zlomenou nohu, Volchenkov bolesti; Clowe a Salvador jsou téměř připraveni

Informace o zdratovním vývoji hráčů, shrnutí včerejšího tréninku.

Kapitán Bryce Salvador se včera poprvé připojil k tréninku od doby, co měl zlomenou nohu. Zranění si přivodil 22. října v Columbusu, od té doby nehrál ani netrénoval.

“Bylo mu umožněno trénovat a uvidíme, jak je na tom,” řekl manažer Lou Lamoriello deníku The Record.

Levé křídlo Ryane Clowe včera netrénoval, ale Lamoriello řekl, že už bude k dispozici i pro zápasy. Clowe, který chyběl od 13. října kvůli otřesu mozku, pracoval včera mimo led a dnes by měl trénovat i přímo na ledě. S týmem ovšem do Pittsburghu nebude cestovat. Nemusí už navštívit doktory. Kdy bude hrát, to ovšem ještě nikdo neví. Mohlo by to být ale v nejbližší době.

“Bylo mu plně umožněno hrát a trénovat, v posledních dnech už i bruslil,” řekl Lamoriello. “Pouze využíváme času, abychom se ujistili, že je všechno na 100% v pořádku. … Je to jen o čase. Docela dost jsme na něj tlačili, tak se chceme ujistit, že se mu to neobnoví.”

Obránce Anton Volchenkov taktéž netrénoval, jelikož měl bolesti v celém těle. V zápase s Columbusem ho totiž protihráč trefil zezadu do krku a když Volchenkov upadl, nedopadlo to prý zrovna dobře. A tak dostal možnost odpočívat.

Zranění Petera Harrolda, které bylo původně označené jako lehké, se nakonec prokázalo býti vážné. Harrold má totiž zlomeninu na noze a následující týden bude nosit sádru. Poté se uvidí, jak na tom bude a kolik zápasů zmešká.

Lamoriello řekl, že se Harrold zranil v zápase s Rangers, kdy skončil v brance místo puku.

Centr Stephen Gionta už bruslí, ale stále není úplně připravený trénovat. Adam Larsson a Ryan Carter začali bruslit.

Včera se jednalo o prvné plný trénink od 19. listopadu. Devils trénovali v tomto složení:

Brankáři: Brodeur, Schneider
Obránci: Greene, Fayne – Salvador, Židlický – Gelinas, Merrill
Útočníci: Zubrus, Zajac, Jágr – Bernier, Eliáš, Brunner – Boucher, Henrique, Ryder – Sestito, Josefson, Janssen; Tedenby, Loktionov

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?