Peklo / Hlavní zprávy / DeBoer a Schneider se viní z prohry; tragickou první třetinu Devils nenapravili

DeBoer a Schneider se viní z prohry; tragickou první třetinu Devils nenapravili

Ďáblové v Pittsburghu nedohnali ztrátu po první třetině, kterou prohráli 3:0.

Podle slov trenéra DeBoera byla hra v první třetině zápasu v Consol Energy Center doslova tragický. A to rozhodlo.

“Nebyli jsme připravení hrát. Je to moje chyba,” zkritizoval sám sebe kouč v rozhovoru pro deník The Record. “Musíme být připravení na start zápasu. První třetina nás zabila.”

Po 14 minutách a 40 vteřinách už Devils prohrávali 3:0. Ve druhé třetině ale během 56 sekund po gólech Eliáše a Zubruse snížili na 3:2. Tlak pokračoval a šancí k vyrování bylo mnoho, ale ani jedna už nebyla proměněná. A to ve druhé a třetí třetině přestřílelo New Jersey svého soupeře 32:11.

Brankář Marc-Andre Fleury svůj tým opravdu podržel. 37 zákroků, to je slušné číslo. Zvlášť, když 30 z nich měl během posledních dvou třetin.

Ačkoliv většinou dokázal trenér DeBoer i na prohře najít pozitiva, tentokráte je ani hledat nechtěl.

“Už jsme unavení z morálních výher,” litoval DeBoer. “Je skvělé, že jsme měli více střel a vrátili se do hry, ale potřebujeme body. To je to hlavní.”

Devils opravdu potřebovali body. Momentální bilance je 12-15-6 a to je řadí na sedmé, předposlední místo v Metropolitní divizi. Horší jsou už jen Islanders.

“Vypadá to, jakože jsme ve stejné situaci jako na začátku sezony,” povzdechl si Eliáš. “Hrajeme dobře, ale prohráváme a to se nemá dít. Posledních 10 dní prohráváme zápasy, které bychom neměli prohrávat. To není dobré znamení.”

“Děláme spoustu věcí dobře, ale ve stejné chvíle děláme chyby a to nás stojí zápas.”

Eliáš odmítá slova DeBoera, že to je jeho vina.

“Je to na nás, ne na něm,” brání trenéra rodák z Třebíče. “To my se musíme ujistit, že jsme každý zápas připraveni.”

Dalším, kdo zkritizoval sám sebe, byl brankář Cory Schneider. V první třetině z 12 střel inkasoval třikrát, ale nejvíce ho mrzel ten první gól.

Vše začalo lehkým nahozením Chrise Kunitze ze středové části hřiště, který Schneider schoval pod betony. Jenže puk bylo volný a nejprve ho zkusil dorazit sám Kunitz, ale ten neuspěl. Následně se dostal k dorážce Pascal Dupuis, který už puk za nic netušícího Schneidera protlačil.

“Ten puk přiletěl zprava a já myslel, že jsem to měl. Pak se to ale nějak dostalo na mou pravou stranu,” popisoval moment Schneider. “Samozřejmě je to neodpustitelný gól. Na této úrovni se to stát nemůže. Není to ode mě fér takhle srazit spoluhráče už po 40 sekundách. Vždy jsem se snažil nedostávat takovéto góly. Nemyslím si, že by se mi to předtím někdy stalo. Opravdu si to nemohu vysvětlit.”

“Je to neomluvitelné. Prohráli jsme o gól a to za to mohlo.”

Poté Schneidera v 8. minutě po chybách Merrilla a Gelinase překonal Chris Conner, který jel na brankáře úplně sám. Na 3:0 dal po dorážce střely Desprese Jayson Megna. A to byla teprve 15. minuta.

Gelinas s Merrillem byli i u třetí branky a proto je trenér oddělil po první části hry od sebe. “Ale jen jejich vina to nebyla,” řekl DeBoer. “Nikdo nebyl na začátek zápasu připravený.”

První gól Ďábly srazil na kolena a zřejmě i díky tomu následně inkasovali dvakrát.

“Vždy začínají doma dobře a my na to nebyli schopní reagovat,” litoval Eliáš. “Lítali, tlačili nás. Opět jsme se naučili to, že nemůžeme hrát pouze 40 minut ze šedesátiminutového zápasu.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

3 komentáře

  1. Martin Chachan Kukurůza

    Ten půjde příště :cD

  2. A proč ne Schneider ven? 3:)

  3. Martin Chachan Kukurůza

    DeBoer ven :cD :cD

Ďáble, co na to říkáš...?