Peklo / Hlavní zprávy / Jaromír Jágr po zápase s Tampou Bay ukázal svou vážnou i vtipkující stránku

Jaromír Jágr po zápase s Tampou Bay ukázal svou vážnou i vtipkující stránku

Jaromír Jágr po zápase s Tampou Bay prokázal dvě strany osobnosti – vážnou a vtipkující.

Tu vtipkující na koho jiného, než na Dainiuse Zubruse, s kterým se Jágr už od začátku sezony provokuje. Zubrus dal v zápase s Tampou Bay dvě branky. Jágr mu už asistoval na oba zásahy a tak se potřetí v řadě podílel na Zubrusově gólu první asistencí.

A ta vážná stránka se jednala předchozích dvou prohraných zápasů (Columbus 4:5, Pittsburgh 2:3). Jágr byl totiž stále zklamaný z toho, že se je nepodařilo vyhrát.

“Jsem stále zklamaný z těchto dvou zápasů, abych byl upřímný,” řekl Jágr pro deník The Record. “Dnešní (zápas s Tampou Bay, rozhovor byl dělán ihned po zápase) zápas mě tolik netrápí. Když máme tréninky nebo zápasy, vypadá to, že hrajeme lépe, než když máme den volna. Z toho bychom se měli poučit anebo ujistit, že když odpočíváme, jsme připraveni alespoň na začátek zápasu.”

“Když nám trenéři dají den volna k odpočinku a času s rodinou, musíme se ujistit, že jsme připraveni na zápas. To je to, z čeho jsem stále naštvaný. Vím, že budeme v pohodě, když budeme hrát zápasy za sebou.”

Trenér Peter DeBoer byl samozřejmě z proher taktéž zklamaný. Hlavně z té v Pittsburghu, dokonce jí hodil na sebe. Jágr, který nemá rád dny volna si myslí, že hráči jsou sami zodpovědní za to, jestli budou připraveni na zápas.

“(Když tým) trénuje, je to na trenérech. Oni také rozumí tomu, že potřebujeme pauzu,” ví Jágr. “Ale myslím, že každý by měl znát své tělo a vědět, co opravdu potřebuje. Neznamená to, že když dostanete den volna, budete ležet v posteli a nic nedělat. To vám nepomůže. Vy víte, co vaše tělo potřebuje. Jste profesionál. Musíte to vědět a být připraveni na zápas.”

Devils další zápas hrají až ze středy na čtvrtek, a to s Ottawou na domácím ledě. V neděli tak měli den volna, ale v pondělí a úterý je čeká tvrdý trénink.

“Myslím, že to bude dobré,” chválí si český útočník s číslem 68. “Hrajeme více zápasů doma, takže z toho musíme vzít výhodu a snad se opět dostaneme na 50-ti procentní úspěšnost. Už jednou jsme tam byli, ale nechali si to utéct. Je to naše chyba. Nyní si to musíme vybojovat zpátky. Bez výmluv. Prostě musíme!”

DeBoer ví, že hráči mají za sebou náročný program v podobě velkého počtu zápasů venku. Z 33 utkání hráli dvacetkrát venku.

“Měli jsme to těžké, hráli jsme 20 zápasů venku,” potvrzuje trenér. “Když se nyní podíváte na rozpis, už nemáme výmluvy na (nedostatek) energie. Spíme ve vlastních postelích. Hrajeme pár zápasů doma. Budeme hrát proti týmům, které jsou na cestách tak, jako jsme byli mi, takže z toho musíme vytěžit co nejvíce.”

Jágr zase největší problém viděl v tom, že celý tým nebyl schopný hrát dobře po celých 60 minut zápasu.

“Myslel jsem, že budeme mít více výher,” přiznává se zklamáním Jágr. “Musíme se naučit, jak vyhrávat. Jsme blízko, ale to není dostatečné. Mnoho věcí se vyhrávání blíží. Musíte vyhrát. Musíte nalézt způsob jak. Jsme vždy blízko, ale nedokončíme to. Jednou, až budou všichni makat 60 minut, bude to v pořádku.”

I na výhře 3:0 s Tampou Bay nalezl Jágr negativum – příliš mnoho šancí Lightning v závěrečných deseti minutách, kdy Brodeur bojoval o udržení čistého konta.

“Nemělo by se to stávat, když vedeme 3:0,” ví rodák z Kladna. “Nemusíme už dát žádný další gól a oni měli tři úniky. To není dobré znamení.”

Pak ale Jágr ukázal i vtipkující stránku osobnosti. A opět si utahoval ze svého litevského spoluhráče, Dainiuse Zubruse.

Vrátil se do dob, kdy s ním byl ve Washingtonu spoluhráčem. Hráli spolu dokonce v lajně. V sezoně 2000/2001 měl Jágr v dresu Penguins 121 bodů, pak ale právě se Zubrusem v lajně měl budů pouze 79.

“Vyměnili mě z Pittsburghu se 120-ti body,” vzpomíná Jágr. “Dali mi (Zubruse) do lajny a měl jsem jich pouze 70. Do byl poloviční úpadek. Nebyl to dobrý krok.”

“Ale za 10 let se o trochu zlepšil,” dodává s úsměvem Jágr.

Jágr taktéž Zubruse zkritizoval za svou osmi-zápasovou sérii bez vstřelené branky. Řekl, že by byl favoritem pro Selke Trophy (nejlépe bránící útočník), protože ho Zubrus sráží dolů.

“Kdo ví, kde bych byl, kdybych ho neměl v lajně?” ptá se ve smíchu Jágr. “Byl bych hvězda!”

Později šel dávat rozhovory i Dainius Zubrus. V době, kdy usedával k mikrofonům zařval Jágr, “Řekni jim o sezoně, kdy jsi mi to ve Washingtonu kazil!”

“Někdo ho odsud vyhoďte, prosím,” reagoval Zubrus.

Oba nyní mají sérii, kdy bodovali ve čtyřech zápasech za sebou. Zubrus má 3+2 a Jágr 0+6.

Když dostal Zubrus otázku na jeho dva góly, ujal se odpovědi Jágr: “Dnes hrál 50 na 50. 50 procent dobrých akcí, 50 procent špatných akcí. Ale to je pro něj pořád dobré. Dokud to není 30 ku 70, je to pořád dobré.”

Jágr se taktéž zeptal, jestli se Zubrus opravdu dotknul v zápase s Pittburghem před gólem na 2:3 puku, který směroval už za brankovou čáru. Gól by to byl tak jako tak, ale Zubrus puk ještě pro jistotu dorážel.

“Má jich 700, o jeden (gól) se podělit může,” vtipkoval Zubrus.


Gól, který Zubrus Jágrovi doslova sebral

Jágrovi se tak v lajně se Zajacem a Zubrusem daří. Tato lajna si rozumí a ví o tom i sám český útočník.

“Líbí se mi to už od začátku, co spolu hrajeme,” řekl Jágr. “Když jsme v ofenzivní zóně, jsme velmi dobří. Možná bychom mohli hrát lépe ve středí zóně, nějaké nahraj-a-běž akce. Zubie se to musí trochu naučit. Ale klíčem je to, že Travis je zopovědný v obrancě a na vhazováních (11:4 proti Tampě Bay). On je tím klíčovým. Rád s ním hraju. Travis je klíčový, ne Zubie.”

Zubrus si je vědom toho, že když hraje v lajně s Jágrem a Zajacem, tak musí dávat góly.

“Samozřejmě, hraju mnoho minut a s velmi dobrými hráči,” ví útočník s číslem 8. “Myslím, že jako lajna něco vytváříme. V zápasech, kdy nedáme gól, moc nevyhráváme. A když ho dáme, pomůžeme týmu vyhrát zápase. Ano, rád bych dával více gólů. To ale každý, tím jsem si jistý.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?